Objekti za smeštaj mehanizacije

Kako god radio temelj plocu ili bilo sta drugo... Izracunavanje ide ovako
Sirina x visina x duzina = kubikaza
1m kubni betona je
1200kg sljunka(1,2t) 200,250,300 kg cementa
Cena sljunka zavisi od granulacije koju hoces
Cement koliko stavis
+ na to dodas armaturu koja ti treba za to i to ti je svo izracunavanje
E sad uvek dodas malo vise materjala,jer temelj 20x40 nikad nije 20x40-posebno ako je u zemlji.. visina ploce ce negde biti 12 i ako si hteo 10 itd... nikad to nije precizno kao na papiru... ovo ti je za okvirnu pripremu...

da se nisi malo zajebo sa tih 1200kg sljunka?a i sa 200kg cementa na kubik nista nemoze da se uradi.
 
Pa hocu da izlijem temelj na njega da montiram 9 metalnih stubova sa krovnim nosacima i pokrijem ondulin ili salonit tablama. Bez ploce, zidanje mozda kasnije za godinu dve, ne zapinje mi toliko. Vidim da su ljudi ovde radili slicne projkte pa zato pitam...
 
Koji je bolji pokrivač? Šteta da se bude sa zimskog sna, spremni čekaju proleće


33maec5.jpg


1zg9ich.jpg
 
Imam nameru da na prolece napravim malu halu za kombajn. Imam okrugle debelozidne cevi 6 1/2 cola duzine 6m za stubove i okrugle 9m dugacke cevi precnika 2 1/2 cola za poprecno i uzduzno spajanje. Moje pitanje je za iskusnije u ovoj oblasti. Naime, za materijal koji nije okrugao mi je jasno kako se spaja, ali za cevi okruglog preseka ne znam. Da li se prave useci ili se tako slabi sastav. Bez obrade se vari samo u dve tacke na spoju, a to je po mom misljenju malo. Molim za pomoc.
 
Meni je jedan majstor pricao da je radio tako sto je zasecao te okrugle cevi na krajevima i ubacivao neke debele ploce te ih tako spajao.
 
Dragane koliko vidim to je nastresnica od majstora koji bas rade metalne konstrukcije tako da mislim da bas i nisi u pravu, a i malo bolje kad pogledas videces da ima dosta ojacanja.
 
Ima dosta nepravilnosti u rasporedu stapova na ovoj resetki,podvezice ipod dijela resetke sto nalijeze na stub nije nikakva mudrolija i to nije greska u izradi ali vidi se da ovo nije radio neko ko poznaje "skolu" tako da je clan @dragan82 u pravu.
 
Na brzinu smo sklepali strehu da ne prezime dva traktora napolju pošto smo na njihovo mesto dodali tanjiraču i heder. Koštalo nas oko 500 eura od toga 200 eura lima
 
Nazad
Vrh