Objekti za smeštaj mehanizacije

Meni je iznad ovcarnika senjak. Sirina ovcarnika je 5m izmedju zidova. Grede koje nose patos senjaka su hrastove 10x14, na razmaku oko 80cm. Senjak je visok 3.5m iznad patosa pokriven na dve vode puni se balama do pod krov. grede se malo uviju mozda 5-6cm ali stoje bez problema. patos je hrastov daska hrastova colara.
Evo slike drvenih tavana po kojima se krecu traktori.
 
Meni je iznad ovcarnika senjak. Sirina ovcarnika je 5m izmedju zidova. Grede koje nose patos senjaka su hrastove 10x14, na razmaku oko 80cm. Senjak je visok 3.5m iznad patosa pokriven na dve vode puni se balama do pod krov. grede se malo uviju mozda 5-6cm ali stoje bez problema. patos je hrastov daska hrastova colara.
Evo slike drvenih tavana po kojima se krecu traktori.
jel ti 3.5 visina na sredini ili na krajevima, ja posto bih radio na jednu vodu na jednoj strani bi ostavio mozda 160 ili 180 a na drugoj visoj strani ne znam ni sam koliko je doboljno koliko kosine treba da ima na ovu sirinu, za krov mislim da nebi imalo problema jer nece ici crep
 
Na krajvima 3.5m, a u sredini oko 5.5 m. Grede bih stavio da ponovo pravim 10x16 ili 10x18 da se ne uvija zbog estetike
 
pa znaci meni bi bile dovoljne grede 10x14 i na 80cm jer nebih isao puno u visinu a patos bi radio od johovine mozda 3cm debljine, nije ni teska a na suvom je ona dobra
 
Bice sigurno dovoljno.

- - - - - - - - - -

Jesu ovo tvoji traktori ?
Nisu to su slike sa slovenackog foruma i nekih nemackih sajtova. Nemci vecinu poljoprivednih objekata prave od lameliranog ili punog drveta. I gde god imaju priliku koriste nagnut teren za pravljenje objekata na sprat zbog gradjevinskih dozvola i taksi.
 
Ove pomladi sam i ja započeo sa izkopom i izradom manje šupe,koja če služit prvenstveno za radionicu za prljave radove (bravariju) pa i za šupu za TVai priključke.Pozadi za kučom je bio neiskorišten plac malo za deponiju drva i tak.Napravio sam izkop i polako se gradilo napred i tak do sad je skoro završena.Evo i malo dokumentirano u slikama.
01052013254.jpg

nogf.jpg

1lpf.jpg

5eji.jpg

dmk5.jpg

speq.jpg

rbin.jpg

rgli.jpg

4u2x.jpg

r918.jpg

8as9.jpg

7shj.jpg

6o1s.jpg

566k.jpg
 
Odličan posao,Abarth imao bih par pitanja.
Sa čime zaštitiš drvene pvršine?
Na betonskom zidu (cokli) stoje stubovi drveni šta je između stuba I betona (vidi se kao da ima neku podlogu ili mi se čini)
Na četvrtoj slici od dole oko prozra se vide da daske stoje vodoravno a slika ispod stoje daske uspravno (liči na kao brodski pod) jel to dođe nešto kao dupli zid I da li ide neka izolacija između.?
 
apj4.gif

Hvala svima na pohvalama.Da probam odgovorit -talianu.Grede i daske sam prefarbo sa jeftinom bojom za drvo iz HOFERja,pakunga od 5 kila 11eur a foršprunk i rogove sa BELTOPom 3 kile 36 eur.Potrošio sam 10 kila jeftine i 6 kila preskupe.Između zida i stupova sam stavio IZOTEKT 4mm duplu debljinu pa i vanjska strana zida je isto položen izotekt.Sprva je bilo zamišljeno da če šupa bit obijena sa daskama 35mm debljine i na krovu daske.Daska za krov sam imo premalo pa sam nabavio za gore brodski pod a kad sam video kak dobro izgleda nisam mogo odoljeti pa počeo obijat i ostalo.Malo je skuplje došlo ali jebi ga kad je bolje i ljepše.Ova tabla sa štekerima je isto več namontirana i priključena tak da imam šupu pod strujom.Na pomlad još vrata i sa vana napravit zaključke pa i žlebove za odvod vode.Za ovu godinu je dosta i previše s time da sam sve sam radio.
 
Jel ume neko da izracuna koliko izadje temelj 7x6 u materijalu i novcu? Neke solidne debljine...blage veze nemam o debljini, dubini, znam samo da treba da bude solidan jer je podvodno.
 
Pa debljina betona zavisi od toga sta planiras da prelazi (ili da stoji) na tom betonu, da li mislis na betonsku plocu dimenzija ili na temelj za zid?
 
Kako god radio temelj plocu ili bilo sta drugo... Izracunavanje ide ovako
Sirina x visina x duzina = kubikaza
1m kubni betona je
1,2 m3 sljunka 200,250,300 kg cementa
Cena sljunka zavisi od granulacije koju hoces
Cement koliko stavis
+ na to dodas armaturu koja ti treba za to i to ti je svo izracunavanje
E sad uvek dodas malo vise materjala,jer temelj 20x40 nikad nije 20x40-posebno ako je u zemlji.. visina ploce ce negde biti 12 i ako si hteo 10 itd... nikad to nije precizno kao na papiru... ovo ti je za okvirnu pripremu...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh