Objekti za smeštaj mehanizacije

Bas pre neki dan kupio komsija,tabla 2 x 1 m -800 din.Ali nije kao ova u boji,nego obicna,nefarbana
 
Hvala na pomoci. :ppozdrav: Evo jedne veoma lepe gradjevine od drveta.


garaza_avto_003.jpg
 
Ja sam gledo pre neki dan u oglasima neka firma iz Pazove 600 dinara kvadrat a imitacija crepa 700inara taj plastficirani,naso bi ti sad il mi internet jako usporio neznam koji mu je.
 
I da ga pita 99% sam siguran da ne zna. Gde sad da racuna koliko ga kosta po m. Platio covek majstora koliko je trazio, sad kuka da je sve to mnogo kostalo i to je to.
 
Gogi,ako ti nije teško vrati se na stranu 67 i 68 ove teme,ja sam ove sezone završio objekat kakav ti opisuješ.Isto sam išao logikom da lim ne uliva neko poverenje a nemože da služi kao podno skladište.Plus ni cena nije tako velika,ja sam bečejski blok 1‚9x19x29(najbolji na tržištu)platio 37din kod kuće istovaren.Zidano je na 20cm što je 610din a trlim je 660.Pogledaj slike pa će ti se kasti samo:ppozdrav:
 
Malo sam se igrao :)
Stub 2 i 4 su na 10m dubine
Stub 3 uvucen na 8m! Taj stub moram uvuci jer mi smeta na ulazu! Takav mi je prilaz!
A sav krov i razmak zidova je 12m
Razmak rogova 4,5m
Ukupna duzina 45m
Sta mislite o tome da zelene resetke idu ukoso za tih 2m do stuba 3 ?

 
860din za kvadrat ako ima ispod filc , za kondez vodu obavezno taj stavjaj jer inace ce da kapje kao da pada kisa svaki dan!!!!!!
 
Trebaju mi majstori za zidanje objekta!
Temelj, zid od bloka, 5m visina ukupne povrsine blize 400kvadrata!
Sta mislite koja je realna cena za ruke?
Ako neko nekoga zna neka mi javi!
Hvala pozdrav
 

Kolika bi mogla da bude najveća dužina drvene grede i koji presek da se ne uvija pod pritiskom snega, može li 4,5 ili 5 metara, eventualno da se dodaju kosnici ( ovo sa isprekidanom linijom ? Ovo bi bio presek sa čela a u dužinu bih išao prema potrebi, polja od 2,5 ili 3 m , pokrivao bih limom .
 
Pretpostavljam da mislite na rog (mertek). Može od 5 metara. Što se tiče poprečnog preseka, gledajte da on bude što je moguće više oblika pravougaonika, zato što će vam krov biti blagog nagiba. Pošto pokrivate limom, moja preporuka je da rogovi budu poprečnog preseka 14/8 cm. Oni kosnici vam nisu potrebni. Rogove postavite na razmaku od 80 cm.
 
Pretpostavljam da mislite na rog (mertek). Može od 5 metara. Što se tiče poprečnog preseka, gledajte da on bude što je moguće više oblika pravougaonika, zato što će vam krov biti blagog nagiba. Pošto pokrivate limom, moja preporuka je da rogovi budu poprečnog preseka 14/8 cm. Oni kosnici vam nisu potrebni. Rogove postavite na razmaku od 80 cm.
Hvala Darko ! Rog bi ustvari trebao da bude i malko duži , možda 6 metara zbog okapnica i da bih ja dobio širinu od 5 metara unutar objekta, ovo što sam stavio upitnik, ako i može tako ? Nisam bio dovoljno jasan.
 
Ako bi postavljao te kosnike, oni bi došli kod svakog stuba, a na njih bi išla jedna greda na koju bi se oslanjali rogovi. Tako bi rogovi imali tri oslonca. Ni to nije loša ideja, s obzirom da ćes imati malo veći raspon i blaži nagib.
 
Moze jos jedno pitanje u vezi sa perdhodnog slike ? Pitanja je na sliku interesuje me da li je dosta 5x5cm i na koji razmak. Mihailo78 izvinjavam zato sto sam koristio tvoj crtez.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
e ovako, malo masim temu ali ima veze sa ovim, planiram malo da prosirim stalu, sad je ukupna sirina sa sirinom blokova 4m, hocu da je prosirim za 1-1,3m da bi imao hodnik ispred njih pa se radi na patos iznad pa ne znam hpce li moci da izdrzi greda ako je oko 5 ili malo vise sirine a na nju se ubacuju bale i krov bi isao na jednu vodu, pa bi za koju godinu radio senjak iznad stale da spojim sa stalom da budw krov na 2 vode, glavno sta me interesuje hoce li ovaj patos moci da drze drvene grede na ovoj sirini, do sad je bilo tako ali sirina 4m a nema i stali stubova po sredini koji dodatno drze patos, ako ste me razumeli bio bih zahvalan da mi neko objasni je li ovo ovako izvodljivo :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh