Objekti za smeštaj mehanizacije

Ma kakvo preradjeno ulje. Milos se samo salio. Kupi sandolin ili sta vec ide. Ulje zagadjuje okolinu.
 
Ako hoces da se potrudis onda dobro natopi sandolinom al onim sa lakom i miran si. Bar dva puta al izmedju samo malko predjes smirglom da popusti malkice lak pa da drvo moze jos da primi. Lepo impregnira. Nemoj probavati onaj bezbojni lak za camce. Jeste jeftiniji i to sve ali ispuca jako brzo na mrazu ili na suncu, znam to iz licnog iskustva. Zaj*bah se jednom i nikad vise :sjasi:
 
Ja sam za spoljnu ogradu koristio neki sandolin sa voskom nije tako sjajan kao sa lakom ali je vodotporan evo već 4 godine i još uvek nije počeo da gubi boju jeste da nisam štedeo boju 3x ofarbao, 2x razredio skoro 1-1 a za treći sloj sam 5-1 a nisam koristio razređivač nego benzin.
 
Ovo je kod mene postalo hit (ja znam za tri takva objekta u mojoj okolici sgrađena ove godine)









širina (10 m) i visina (6,5) su fiksne a dužina je neograničena. Ovaj na slici je dužine 20 metara i sagrađen je u dva dana tj. jedan dan su zabetonirani šiljci a nakon što je stegnuo beton u jednom danu je sastavljen tunel. cijena je 33 eura po m2 s montažom ali bez betoniranja. šiljci se mogu betonirati ovako kao što su na ovim mojim slikama ili samo ovako kako je na stranici od proizvođača.



glavna prednost osim cijene je to što kod se to smatra montažnim objektom i nisu potrebne nikakve dozvole za njegovu izgradnju (građevinska, lokacijska i sl. ) samo se nesmije betonirati pod. Daju garanciju od 7 g. na konstrukciju ( korozija) i dvadeset na ceradu (osim naravno mehaničkih oštečenja). Na tom principu rade i staje za tov junadi ali i krave.
 
Planiram izgradnju nekog objekta prvenstveno gde mogu da kupam psenicu i ostale kulture u zetvi a kad to potoarimo i sklonimo onda bi to sluzilo za masine... Ovo mi se bas svidja i cena je pristupacna,samo se pitam moze li na jednom kraju da bude skroz zatvoreno??? I kako vam se cini jer ce ta cerada izdrzati tih 20 god??? :osmeh:
 
Cini mi se da sam od iste cirade pravio trem za 533, bila je 10e po kvadratu, otprilike za jedan metar duzine odnosno 10 kvadrata treba negde 17.5 kvadrata cirade i plus sipke... kad bi radio sam tesko da bi prosao ispod 23/5e po m2.
 
@cira92
zatvoreno može biti tj. rade prema tvojim zahtjevima a što se tiče trajnosti cerade za to treba sačekati da prođe th 20 g. :osmeh: .
 
Nekako to meni lično deluje malo cicano. Da li bi to izdržalo snegove koji nas svake godine "iznenade" i taj teret koji bi sa njima nalegao na konstrukciju?
Ne znam ni koliko bi pametno bilo zatvarati sa jedne strane. Pogotovu ako bi se tako napravio vazdrušni džep...
 
sve je to lepo ali 33 eura po m2 za plastenik malo mi jeskupo ,supa objekat zgrada...kako ko zove ipak ima ravne zidove tako da mozes prici do zida smasinom dok ovaj objekat ima kosine i daleko je dugotrajnija :ppozdrav:
 
Za mene bi bila strava netreba mi neka mnogo velika ali me brine bas taj vazdusni cep i snegovi koje svake godine sve vise napadaju... Jos malo se strpim i doplatim i uradim lepo od metala,bolje i 3 god da sacekam i uradim lepo nego ovako... Sta vi mislite???
 
Ovo je kod mene postalo hit (ja znam za tri takva objekta u mojoj okolici sgrađena ove godine)



širina (10 m) i visina (6,5) su fiksne a dužina je neograničena. Ovaj na slici je dužine 20 metara i sagrađen je u dva dana tj. jedan dan su zabetonirani šiljci a nakon što je stegnuo beton u jednom danu je sastavljen tunel. cijena je 33 eura po m2 s montažom ali bez betoniranja. šiljci se mogu betonirati ovako kao što su na ovim mojim slikama ili samo ovako kako je na stranici od proizvođača.



glavna prednost osim cijene je to što kod se to smatra montažnim objektom i nisu potrebne nikakve dozvole za njegovu izgradnju (građevinska, lokacijska i sl. ) samo se nesmije betonirati pod. Daju garanciju od 7 g. na konstrukciju ( korozija) i dvadeset na ceradu (osim naravno mehaničkih oštečenja). Na tom principu rade i staje za tov junadi ali i krave.

Idealno za skladiste big-bala sene ili slame....
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod ovih tunela ne moze da bude jedna strana zatvorena. Ili obe otvorene ili obe zatvorene. Ja sam pricao sa gospodinom iz Hrvacke koji je zastupnik za ove tunele za ceo Balkan. Verujem da su ovi tuneli veoma kvalitetni i da se isplate svaki dinar. Za razliku od ovih sto ima po Svajcarskoj , ja mislim da su ovi nasi bolji , jer imaju siljat vrh , pa tako sneg manje ce da se zadrzi na njima , dok ovi u CH su polukruzni.
 
I kod nas su nicale ko pecurke,doduse polukruzne,ali ne sa ceradom i cvrsti krov,dok se pretprosle godine nije 3 komada srusilo,sastrane je toliko napadalo da je polomilo konstrukciju,i od tad su malo ipak ljudi oprezniji i prave standardne supe,koje isto kostaju kao i ove.
 
fotografija-0015.jpg
[/IMG]


Ovako planiram da dižem konstrukciju na 5 m
fotografija-0016.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh