Objekti za smeštaj mehanizacije

Radovi na halici privedeni kraju:osmeh:Betonaža bez kondora sa sipanjem neke tečnostiu vodu ,teren nije rizičan što se vlage tiče pa će valjda da prođe.Za završetak nezaobilazni rogonja:ppozdrav:
sdc12125.jpg
[/IMG]
sdc12127.jpg
[/IMG]
sdc12129.jpg
[/IMG]
sdc12137.jpg
[/IMG]
sdc12138.jpg
[/IMG]
sdc12132.jpg
[/IMG]
 
sutra trebam da pocnem da pravim supu 10x5,da li je dovoljno za vencanicu(resetkastu)da cevi budu 40x40x3mm i kosnici 30x30x1,5mm,a rogovi bi bili 14x14cm drveni..supa ide na jednu vodu
 
@Steco, da li si vrsio kalkulaciju, koliko te ovako izadje, a koliko bi kostalo konstrukcija sa sendvic panelima? Sta je jeftinije?
 
@Lako je posle biti pametan, ali iz ličnog iskustva znam da je bolje bilo da si je spolja omalterisao nego unutra, neoporedivo će manje vlage da bude!
 
@Lako je posle biti pametan, ali iz ličnog iskustva znam da je bolje bilo da si je spolja omalterisao nego unutra, neoporedivo će manje vlage da bude!
Nije sve gotovo ,privodi se kraju.Iznutra je malterisano pre betoniranja zbog nemogućnosti dovoza materijala solja ,a što se malterisanja spolja tiče ,ako bude vremena::novac::možda će na spoljni zid doći nadstrešica,ali kakve su cene i vrućine daj bože.
 
evo ja sam izbetonirao supa je 10x5,a za bindere se dvoumim koje cevi staviti...moze neko dati mi predlog
dcfc0026.jpg
[/IMG]
dcfc0025.jpg
[/IMG]
 
Zanima me vase misljenje u vezi objekta koji bih pravio. Sirina je 7m, visina 3m duzina 7m. E sada duzina roga je 4.5m sa nagibom od 36 stepeni. Da li je to izvodljivo i koju debljinu roga i raspon izmedju rogova preporucujete posto bih strugao od čamove gradje i pokrivao crepom. Evo nacrta kako bi to izgledalo.



70qj.jpg
 
Poslednja izmena:
Vladj ja bi na tvom mestu izbegavao tu Camovu gradju!!!!! Ja imam dva objekta pokrivene camovom gradjom i rekao sam vise nikad!!!!! Svi objekti sem tih su mi pokriveni BAgremom i to je vecno!!!
 
Ciro ja ovde u Vojvodini ni na jednoj drvari nisam video bagremovu gradju,sve je camovina u prevodu jelovina ,mada neki ovde koriste i topolu,kod topole je bitno da na zakisnjava,al nedrze bagremovu.A Vladj ides standardan raspon od metra a grede mogu 10/12 ili 12/12cm,nije to neki velik raspon cak mislim da je dosta 10/12.
 
Bagremova gradja je dosta vremena sklona deformisanju cak iako nije sirova, a camova se dosta brze susi, jevtinija je od ostale gradje i ujedno i laksa sto se tezine tice a samim tim je laksa i njena montaza. Topola je odlicna ali je nemam u okolini. Stabla koja sam imao otisla su za rogove i krovnu letvicu za senjak.
 
Moje iskustvo je nikad vice Camova... To je tako lose a da ne pricam koliko je slabo... Niko ne drzi bagremovu gradju ja to samo narucim da mi istrugaju kad nesto radim... Tek se Camova deformise...
 
Bagrem je dobar za gradnju,samo vremeno puca to mu je jedina mana.Sa borovinom nisam pravio do sada nista,posto bagrenja imamo u izobilju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh