Objekti za smeštaj mehanizacije

Samo ko ce da garantuje da je beton dovezen u mikseru u srazmeri primer 3:1 ?
Sta ako oni tamo ubace menje cementa i naprave posniji beton. :sta:
Prosto i jednostavno trazis da urade probnu kocku na licu mesta i onda ne bi smeli da se igraju sa tim. To govorim iz iskustva posto sam ja u tom poslu ako se jednom procuje da radis lose gotovo je sa poslom, kao i u svakom poslu.
 
da li bi tu povrsinu 12x6 trebalo izdeliti na polja recimo 2x2 da ne bi dolazilo do pucanja betona zbog velicine povrsine ili nema potrebe ?
 
Šta god da ćeš da parkiraš na betonu mora da se armira, samo ako idu kola ili nešto drugo lakše možeš da završiš i sa mrežom 5x5, ako idu kamioni onda 8x8, i iskreno mislim da je 10cm malo.
 
cika_jova To sam u svakom slucaju i planirao da uradim
Pošto ti je objekat 12*6 najbolje ti je da ga pode.iš na kocke 6*2 pošto je armaturna mreža te dimenzije i moja preporuka ti je gotov beton pošto ga tamo prave od određenih granuacija šljunka 1.2.3 a u kućnoj varijanti to je jako teško izvodljvo jer nam je šljunak lošeg kvaliteta ima dosta peska u sebi i zbog toga puca
 
Samo ko ce da garantuje da je beton dovezen u mikseru u srazmeri primer 3:1 ?
Sta ako oni tamo ubace menje cementa i naprave posniji beton. :sta:

Vidiš da mi ovde naučnici imamo problem da izračunamo zapreminu proste kocke :ideja: Koja je geometrijska figura mikser za beton pod nagibom od 27,9 stepeni.Ja imam daper kamion (skoro!)pravilnog oblika i još niko nije sa tačnošću jednog kubika izmerio kolko sam doneo a naplatim uvek 20.Da imam mikser u koji se sipa još i voda koja je nestišliva a kroz metal ne curi a u zemlju propada evo sreće i ::novac::Majstore kad pitaš puna usta hvale i manja cena rada za gotov beton .Akad se betonira frka pristiže velika količina betona nema se vremena za sitnice ,na 600m2 fali TRI??mixera ne kubika ,al sreća firma prava ima spremna sva tri i već su krenuli samo da majstori ne stoje.Na deset kamona zeznuli majstori u račinu tri ,ti samo platiš i uživaš.Ja sada počinjem izgradnju hale i na 150 m3 ispada da je 500e jeftinije da mi karin donese gotov beton nego sam svojim kamionom da donesem šljunak i pravim beton.Da neznam čoveka odma bi platio dok je akcija.Ko se pali na guranje samo napred.:sjasi:
 
Kod nas je trenutno ovakva cena kubik šljunka 1500 d, 300 kg cementa 4500 din a od toga imaš 0.8 kubika betona tako da kubik betona u kućnoj varijanti košta oko 7000 din
 
Na reklami karin komerca piše lepo "za domaćinstvo",znači donese i istrese na zemlju.Pozovite i recite da je firma i da se sipa u šalovano(ploča ,stubovi)objasniće da tu mora doći pumpa i da je kubik takvog betona 120e+pdv.Kakva je to matematika 1+0,15+0,1=0,8:sta:
 
ne može se gledati matematika jednostavnom računicom. Ovde dolazi do promene agregatnog stanja uloženog materijala i dobijenog proizvoda-betona. Šoder, cement i voda su tečnog (rastresitog) stanja a beton je čvrstog stanja. Ono što se uklapa u računicu jeste masa (kilaža), kad sabereš masu šodera, cementa i vode dohićeš masu betona, ali pošto je boton dosta gušći zapremina odnosno dobijaš manju kubikažu.
 
Samo ko ce da garantuje da je beton dovezen u mikseru u srazmeri primer 3:1 ?
Sta ako oni tamo ubace menje cementa i naprave posniji beton. :sta:
Ako ima pumpu, biće masan, pošto posan ne prolazi kroz pumpu.

Majstore kad pitaš puna usta hvale i manja cena rada za gotov beton .Akad se betonira frka pristiže velika količina betona nema se vremena za sitnice

Ja radim sa majstorom koji neće da čuje za gotov beton. Mešalica i udri. Gotov beton možda jeste jeftiniji, ali ti treba više ljudi, pogotovo za veliku površinu. Šofer dođe, izruči i ode, a ti se posle češi i gde te ne svrbi kad počne da se steže.
 
Mozes da uzmes mixer od 6-8 kubika, to moze da se ugradi brzo sa par ljudi, ako se betonira pod u garazi npr. uradis salung, napravis da imas presek betona, on dodje sipa , posle kosuljica od cementa i gotovo. miislim da ne treba uzimati manju marku od one 35 ......na kraju krajeva , mozes da izlijes kocku od betona i odneses na ispitivanje, ako si sumnjicav................moje je misljenje, da ipak je bolje uloziti malo vise navca i uraditi bolje i kvalitetnije, jer se to ne radi svaki dan........uz obavezan presek..........
 
Kod mene pre par dana počeli radovi na izgradnji halice(30x13,5x4,5),odlagani par godina zbog traženja bolje lokacije i na kraju rušenje dela objekata koje sam ranije gradio i izgradnja na mom malenom placu koji je sad sav pod krovom.Počelo je žrtvenim rogonjom ,ako bude sreće tako će se i završiti:ppozdrav:
sdc11759.jpg
[/IMG]
sdc11760.jpg
[/IMG]
sdc11761.jpg
[/IMG]
sdc11766.jpg
[/IMG]
sdc11764.jpg
[/IMG]Majstori me požurili ,nemaju sad posla ,a nisam setvu završio,pipe grickaju pa je malo frka ali biće to sve dobro ,nadam se:cool:
 
Nazad
Vrh