Objekti za smeštaj mehanizacije

Najednostavnije da zastitite drvo koje ide u beton ili zemlju je da ga ogorite u vatri onoliko koliko planirate da ga zatrpate pogotovo kada je bagrem u pitanju i onda ce da traje vecno!Ciro svaka cast ide tebi to od ruke pravo majstorski!

Hvala druze mada daleko sam ja od majstora... Sve sam ovo pokupio od drugih kad sam pomagao prijateljima ili cak radio sa nekim pa sad pretocim to znanje u delo kod mene kuci... :ppozdrav:

Danas sam samo malo radio (skratio merteke na meru i jos neke sitnice) jer nije moglo da se radi koliko je bilo hladno,a vetar je pogorsao situaciju jos vise.. Nadam se da ce moci sutra da se radi... :kisa:
 
Kod tog bagrema što se tiče dugovečnosti ,jako igra ulogu :koliko je star ,dali je rezan ili je ukrugao ,dali je oguljen ?????.
 
Na velikoj supi je samo oguljen okrugao premazan sa zastitom za auto... (debeo sloj) A na maloj supi sam ga rezao cirkularom... Naravno biramo nikad ne stavljam jako stare bagreme da bi izbegao mogucnost da su trulu u sredini.. Mada kad su kod mene stari tad su OGROMNI pa se od njih nista ni ne moze sagraditi... :ppozdrav:
 
ćiro sva čast, korisni objekti od prirodnih materijala i pritom prilično jeftini i funkcionalni.
Kod mene u kraju ima objekata od drveta starih i po 50 godina radjenih od crnog bagrema a nisu ni pokazali znake starosti. Moj mali čardak (kotobanja koš) je te starosti i nije ni sa čim premazivan ni tretiran a nema nikakvih znakova starosti.
2s66hpc.jpg
ovo je najverovatnije u pitanju beli bagrem, jer za 10 godina jedino on može ovako da propadne, zato se on i ne korisi kao gradjevinsko drvo već samo za ogrev.
 
Kao sto kazes druze ja imam supe isto stare 10 god od bagrema bez ikakve zastite i nema uopste znakova da pocinje da truli... Sutra slikam supu u njoj su mi prikolice... :bravo:

- - - - - - - - - -

Jos nista od poslova ne da sneg... :kisa:

Ali naslikah jednu supu koju sam radio pre koja mi sluzi samo za prikolice,najvise mi se svidja sto je niska pa nema sanse da proveje sneg i da pada na prikolice...

IMG1620.jpg


A na ovu veliku sam uradio krov samo sa mojima,zidali su neki majstori,odlucili smo da prekrijemo silo jamu i ujedno napravimo supu.... Sad je u silo jami trenutno seno istovareno...

IMG1622.jpg


IMG1619.jpg
 
Ovo su jedni od lepsih objekata u selu, drugar ih koristi kombinovano za smestaj mehanizacije i skladistenje zrnaste robe.

attachment.php


ovaj je dugacak 70m, sirina nekih 18-20m, za visinu no coment, nadvisio je pored spratnu kucu...
attachment.php
 
Da li neko zna koliko bi me moglo okvirno kostati betoniranje supe za masine 12x6 m? Dakle armatura, beton koji bih sam pravio (koliko kubika peska i koliko cementa), koju debljinu armature da idem. Tampon od kamena ne racunam u ovu cenu. Tu bih i uteravao pune jednoosovinke prikolice s vremena na vreme.
 
Kod nas je gotov beton 50-60 evra kubni metar da ti donesu mikserom kuci a ne izadje Bog zna sta jeftinije da ga sam pravis. Sto se debljine betona i mreze tice, morace neko iskusniji da kaze.
 
Druze, jel' to Inter kop dovlaci beton?

Minimum 10 cm treba da bude debljina betona plus armaturna mreza.
 
Poslednja izmena:
Kod nas BG i okolina je isto od 50-60 e po kubiku. Jednostavno je, mislim da ti treba bar 8-ica armatura, a kubikaza ti je , ako uzmemo da je debljina 10 cm, 12*6*0.1 m i eto kubikaze.. kokiko se ja razumem u matematiku..
 
Ako ce kamioni ici tuda,onda je uredu staviti -cu mrezu,ali ako ce sluziti samo za parkiranje,nekih masina,tipa prikolice,cemu onda tolika debljina.
Ali ako se ima viska novaca...
 
Bolje je malko deblje, ne radi se to svake godine.
Bez mreze hoce beton vremenom da ''odvoji'' ispuca.
Nisu to neke pare, da bih se ustedelo na takvom radu.
 
od jednog kubika sljunka se dobije oko 0,8 betona
10 cm je dovoljno pod uslovom da je ispod nabijeni pesak
u jedan kubik sljunka 250 kg cementa
 
od jednog kubika sljunka se dobije oko 0,8 betona
10 cm je dovoljno pod uslovom da je ispod nabijeni pesak
u jedan kubik sljunka 250 kg cementa
Upravo tako Gorane taj je odnos sljunka i betona mada bih isao sa 280-300kg cementa.Nikada ne moze da bude isti beton zamesan na betonjerci i mesan u mesalici mnogo je bolji kvalitet a nije velika razlika u ceni.
 
ma ok. ali kazu da postoji mogucnost pregrevanja i pucanja ako je puno cementa
 
Samo ko ce da garantuje da je beton dovezen u mikseru u srazmeri primer 3:1 ?
Sta ako oni tamo ubace menje cementa i naprave posniji beton. :sta:
 
Nazad
Vrh