Objekti za smeštaj mehanizacije

Danas sam izmerio dimenzije materijala od koje je moja supa. Sirina supe je 12m pa stubovi 100 x 100 na svaka 4m pa nastavak supe na jos 6mE sad koliko je ovo jako ili slabo neznam ali prosle godine za vreme velikog snega nije bilo problema. Penjao sam se na kombajn i gledao i nigde se nista nije savijalo.
9zypf.jpg
Cici,da li si pogresio u pisanju ili mozda gresim,ali ona cev sto si napisao da je 40x80 ne deluje na slici nista jace od 40x60 koja je ispod nje...dali je i ona isto 40x60,samo greska u kucanju ili?npr kod mene je na krovnoj kontrukciji korisceno za sve 60x40,i izdrzala je sve snegove ovih godina,bez ikakvog odrzavanja tipa skidanja snega i slicno.
 
Evo kako ja radim jednu malu supu za mehanizaciju a i za sve ostalo da se skloni sa kise.... Evo nekoliko slika..

Evo sta smo uradili danas...

Pocetak radova...

IMG1558.jpg


Dobri pomocnici...

IMG1575.jpg


Ja kao glavni izvodjac radova... :haha:

IMG1585.jpg


- - - - - - - - - -

Jos malo radova...

IMG1579.jpg


I evo dokle smo stigli za danas je gotovo sutra nastavljam...

IMG1591.jpg


Misljenja kritike???? :bravo:
 
volim drvo jer je lako raditi sa njim,ja kada radim ove stubove nema tih glava gore niti onda moram na vjenčanici tj gredi kopati rupe.Stubove ravno pod vagres,greda gore i dugom burgijom odozgo kroz nju u stub po 2 rupe 10 mm i u njih nabijen onda šipke 12mm rebraste i nema mrdanja a brzo ide,a da se i kasnije razmontirati.
 
Znam po nekad i ja radim tako ali konkretno sve supe kod mene kuci su tako napravljene sa kopanjem grede i posle idu dva eksera odozgo i po jedna sipka sa strane i kraj... Kako ti radis lakse je razmontirati... Ali ova supa nece skoro da se razmontira siguran sam jer ne smeta a i nista vece se tu nemoze napraviti.... Tu cu da smestim plugove,utovarivac i sitnije masine.. Brzo se gradi sa drvetom.. Pre toga sam istrugao stubove i merteke... :bravo:
 
Bice dobra... Mozda si trebao veci razmak izmedju stubova.... :ppozdrav:

Pa tako smo poceli pa rekoh da ne menjamo razmak.. (produzujemo staru supu). A tu je i nisko pa sve jedno nemoze bocno da udje traktor samo uzduz... Mogu tu i drva za zimu da slozim... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Sad kad zavrsim ovu sto sam zapoceo produzicu ovu koju sam radio prosle godine... Sve radim sam uz pomoc dede i kad bas zapne oko nekog dizanja pomogne cale i drugovi....

IMG1563.jpg


Ova je mnogo veca i ozbiljnija.... razmak od zida do stubova je 4.5 metara koliko se secam.. Imam sve spremnu gradju samo da je produzm... :bravo:
 
Svaka čast ćiro već vidim kako će da izgleda,ali brate što zatrpa stubove u zemlju bez neke zaštite.Ovo ti prijateljski kažem mogao si bar starim motornim uljem da ih malo zaštitiš trajali bi mnogo duže.
 
Svaka čast ćiro već vidim kako će da izgleda,ali brate što zatrpa stubove u zemlju bez neke zaštite.Ovo ti prijateljski kažem mogao si bar starim motornim uljem da ih malo zaštitiš trajali bi mnogo duže.

Mazao sam in na velikoj supi zastitom za automobile a na ovoj maloj supi nisam hteo nicim da ih mazem jer jednostavno podignem malo krov hidraulikom iskopam oko stuba i za cas ga promenim.. Tako sam radio na ko zna koliko supa... A stub uvek istruli na samom kontaktu sa zemljom jer tu dolazi voda a unutar nikad.... :ppozdrav:

Na velikoj supi sam cele stubove premazao zastitom za auto nadam se da se vidi zato su crni.. :bravo:
 
Parola snađi se to sa hidraulukom je odlična ideja.crne se crne pomislio sam da su stare bandere
 
Ciro mogao si da ulijes i izdignes malo betona oko stubova i trajali bi mnogo duze... inace obavezno zguli koru sa drveta da ga zile ne bi nastanio...
 
Neke supe sam pravio (sad sam ih srusio vidi se samo deo) od starih bagremovih stubova koji su bili na stali (blatari) kaze moj deda da jedva pamti kad je ta stala pravljena i mi izvukli traktorem stubove i oni jos nisu istruleli... Bagrem kad se isece i ostavi da se osusi stvarno postane gadno jak.... Jedva testera presece stalno ostrim lanac kad secem stare bagremove stubove... Ovo sam pravio na brzinu a stubovi neka trule slobodno imam dva branika bagrema pa ih zamenim cas posla.... :osmeh:

- - - - - - - - - -

Evo jedne slike kad sam pravio veliku supu...

IMG0163.jpg


- - - - - - - - - -

Radna akcija... Ja,deda,baba i cale... :bravo:

- - - - - - - - - -

A evo i mene posle iskopavanja rupa... Zato sam tako i namrsten.... :haha: :haha: :haha:

IMG1569.jpg
 
Nazad
Vrh