Objekti za smeštaj mehanizacije

U Dak Komercu u Novom Sadu ta materijal ne kosta vise od 2000e, lim za pokrivanje oko 600dim m2 kod nas u limarskoj, i majstor da izme 1000e za ruke to sve zajedno ne kosta 4500e!!!
 
Nekazem da nije mnogo. Ovi binderi preko sto su, e vidis njih je moglo biti 5 komada a kod mene ima 7. znas koliko bih me manje izaslo onda. Kad budes negde u gvozdjari pitaj cevi 80x60 sa 3mm zidom koliko kostaju meni je trebalo 90 komada i stubovi i one manje cevi? Pa izracunaj. Mozda i nije 7500e mozda je oko 7000e ili 7200 nzm tacno zab sam, sutra cu potraziti obracun majstora pa cu vam reci tacno u evro. :osmeh:

- - - - - - - - - -

U Dak Komercu u Novom Sadu ta materijal ne kosta vise od 2000e, lim za pokrivanje oko 600dim m2 kod nas u limarskoj, i majstor da izme 1000e za ruke to sve zajedno ne kosta 4500e!!!

jbg ja sam lim platio 650din m2. a cevi za 2000e ne mozes naci. Nazovi sutra gvozdjaru neku i pitaj 80x60 cevi sa 3mm zidom 90 komada i 25 komada 40x40 ja msm i 6 cevi 120x120 4mm zid. pa izracunaj. Nevredi se raspravljati. Nemam razlog da lazem.
 
Ako planiras da obzidjujes sto si stavljao sa zadnje strane stubove i te precke trbao si prvo sazidati pa onda pokrivati.Tako je radio moj brat kao ti pa onda pucaju zidovi na spojevima.Tako nemoze pravi temelj da se uradi i da se sve poveze kako treba
 
Ne osporavam da supa ne valja, sta vise odlicna je,mocna i jaka cak i prejaka,binderi su OK,ali po meni suvisne su ti cevi popreko sto dodje lim na njih, to se radi sa U-profilom,tako je kod mene.MOja supa 10x15,zidana a konstrukcija krova je gvozdena i lim, izbetonirana i ispred jos 250m2 sto planiram na leto da pokrijem,kad je pravljena 2000god,mogao sam kucu napravi koliko je kostala i koliko je peska za tampon,sljunka i cementa stuceno u nju.Zid je sa ciglje,cela omalterisana i elek. i hidro instalacija.Slikacu je pa cu vam je postaviti da vidite.

- - - - - - - - - -

Ma ne kazem da lazes naopako,nego da mi je to skupo i da mozes sigurno proci jeftinije,al sve sto mi pricamo nema veze,svako je gazda svoji para i radi kako hoce,al ponavljam Supa je mocna!!!
 
Znam trebao sam tako uraditi i da me bog vidi I jeftinije bi bilo i prostije i sve. Sve je to jeftinije moglo proci pa samo sam se na cevima zezno kad sam uzeo sa debljim zidom, ali jbg gotovo je. Ako budete u prolazu tu negde navratite da pogledate.
Nikola@ ja se nerazumem toliko u to. Ja sam majstoru rekao sta cu da radim i kako cu je zatvarati, i on je rekao sta treba i koliko treba i tako sam kupio. Eto vidis moglo je i bez toga i jos bih jeftinije izasla. :ppozdrav:
Ma to mi je supa za kombajne i jos po nesto.
 
Jedna pitanje ujedno i zamerka,da li je to neki majstor varioc ili bas majstor koji pravi objekte?
Ako se pogleda objekat od Mijodrag-a videcete da krovni nosac ima zmiju koja nije dobro postavljena,ti bi tu sa nekim staticarem prosao sa manjim tj.tanjim materijalom,ne mislim tanjim zidom nego na same cevi manje dimenzije, a dobio bi istu ili cak izdrzljiviu konstrukciju.

 
Poslednja izmena:
Taj majstor sto mi je pravio je moj dobar prijatelj. On pravi objekte, kapije, terase, itd. Naravno i zna da vari super covek. On mi je i rekao sa tanjim materijalom, ali ja sam uzeo sa debljim zidom.. Sta ti znaci zimija? :osmeh:
 
Nzm kako da ti drugacije objasnim cik cak letve u krovnom nosacu? pogledaj ga pa ce ti biti jasnije,trebalo bi da se sa tim kosim gvodjem podupre poprecno gvodje na koje se strofi lim.
 
Moj kum pravi hale,supe,silose pa i benzinske pumpe,al kutije 2mm u konstrukciju ne stavlja.to je jako slabo,
 
Skoro 42€ po kv/m je mijodraga izasla supa.Po meni je takva gradnja supe pa onda zidanje totalni promasaj.Prvo Koliko se vidi temelj nije iscela stace metalni stubovi svuda okolo ako se planira obzidjivanje.Takva supa mene izlazi sa betonskim stubovima i celim temeljom sa korpom oko 30€ po m2 sve njihovo

Toliko kosta samo krov sa limom i olucima bez zidanja i metalnih stubova!
 
Ja sam budući građevinski inženjer ( za par meseci ). Listajuci ovu temu video sam da ljudi dosta prave sitnih ili krupnih grešaka pri gradnji hala.
Metalne hale moraju da imaju spregove u krovu, oba poprečna i oba podužna zida. To nažalost uglavnom nije slučaj kod većine hala. Spregovi mogu biti od L, U, I ili pravougaonog profila ili čak od flahova debljih od 5mm. Spregovi se mogu izbaciti zidanjem zidova između stubova, i to ne mora u svakom polju, nego po jedno na stranu. Zato preporučujem da se hale zidaju nekim blokovima ili ciglama sa betonskim stubovima, a da se konstrukcija krova uradi od rešetkastih nosača. Rešetkasti nosači krova se mogu raditi i drveni i metalni. Postoje firme koje samo prave rešetkaste nosače. Drvene nosače do 12m je jednostavno naprvaiti,a za veće raspone treba malo ozbiljni proračun. Cena zidanja zidova i eventualnog malterisanja jeste veća i radovi duže traju, ali je zato funkcija hale mnogo veća i manje održavanje objekta plus i mogućnost postavljanja prozora. Rešetkasti nosači da bi nosili moraju da im se svi štapovi ukrštaju u jednom čvoru. Na slici gore je pogrešno. Profili rešetke ne bi trebalo da su tanji od 3mm, zbog nosivosti, korozije, varenja...Mogu se koristiti sve vrste profila, a ne samo pravougaoni. Najbolje je pre nego što kreneta da pravite halu da iangažujete statičara da proračuna, jer on jedini može na pravi način da vam uštedi novac.
untitled.png
 
Okvir od glavnog nosaca je malo preteran,a ispune tj.cevi unutar nosaca su
malo slabiji. Bavim se sa tim poslovima i debljinu zida ispod 3mm se neugradjiva nigde. Kada dobijete ponudu jeftinu nadajte se manjem profilu cevi i debljinu zida od 2mm. Tada nastaju problemi sa vecim snegom,nezavaravajte se sa niskim cenama! Govorim vam ovo jer sam vidjao porusene objekte gde je tada cena za izgradnju bila daleko niza od ostalih a zapitaj te se koliko je kostala za ponovnu izgradnju
 
Koji je to red velicina, sto se tice gradjevinskih dozvola, i projektne dokumentacije? 100-200-1000 eura?? Manje, vise?
Ako moze, voleo bih da sve bude legalno.
 
Ikac ja bih te zamolio da staviš neku sliku drvene konstrukcije do 12 m ako smatraš da je to jedno od jednostavnijh rešenja za domaćinstvo .

- - - - - - - - - -

Da li neka firma kod nas radi ovakve hangare kao na slici.
Vidim na zapadu su najviše zastupljeni baš ovakvi objekti u poljoprivredi.
Kupuju se gotove konstrukcije sa krovom a ostalo je stvar izbora,beton,cigla,lim sa strane.
Cene su prilično pristupačne recimo za 10000 eura 400m2 .
molio bih da neko ko se razume objasni kako se ovo sklapa tj kakvi su spojevi na tim nosačima i mišljenje da li bi se finanskijski isplatilo uraditi takvu vrstu objekata ili je povoljnije raditi rešetku od kutijastih cevi ili drveta.
 
Nazad
Vrh