Objekti za smeštaj mehanizacije

Jel moze neko da mi izracuna koliko bi kostala garaza 5x6, visine 2.40. Sa dve ploce i npr krovom od nekih montaznih ploca tipa salonit. Bez cigle posto je imam puno dvoriste, i bez gradje. Ne mogu da se snadjem po netu, a ovako mi prognoziraju od 2 do 5 hiljada eura.
 
Mislis da napravis nesto sa resetkastim nosacima kao supe sto se prave, samo da je okolo zatvoreno? Da nema tavan?
 
Mislim da ozidam garazu otprilike tih dimenzija 6m sirine i 5m dubine, visine 2.4m, sa obe ploce. Donja ploca da bude domacinski nalivena, dok gornja moze da bude i tanka, jer taj tzv tavan ne bih koristio. Onda bi pokrio nekim plocama na dve vode. Ciglu i gradju ne bih racunao u troskove posto imam i jedno i drugo. Objekat namenjen za dva vozila. Npr auto i 539 sa kabinom. Nadam se da sam sad malo boje objasnio.
 
Evo jos par slika od kapije:
19022013749.jpg

19022013747.jpg

19022013748.jpg
 
dragan82 Kakva je ovde logika? Koliko vidim u masinama covek ima oko 150 000eura a za ovu supu je dao 2000, mozda i manje. Pogledaj kako jadno izgleda, i koliko se deformisala.
 
Ubacivam se na ovu temu, a posto se i sam bavim izradom metalnih objekata mogu vam reci za ovaj objekat kolko para tolko muzike. Nadam se da me svi razumeju
 
Problem je sto nasi ljudi hoce da prodju jeftino,i kad dobiju ponudu 25eura po kvadratu misle da je njihovim brigama dosao kraj ali one tek pocinju.Cim je ponuda jeftina onda se nemoze ugraditi odgovarajuci materijal. Steta za onu mehanizaciju sto je unistena kada je supa pala a pala je zbog slabog materijala i niske primamljive cene
 
to nije kod nas vec je iz svajcarsku:haha:
dragane jesili za takav hangar uzeo predracun,cini mi se da je dosta masivan od dole mozda su mogli postaviti i neke manje masine
 
dragan82 Kakva je ovde logika? Koliko vidim u masinama covek ima oko 150 000eura a za ovu supu je dao 2000, mozda i manje. Pogledaj kako jadno izgleda, i koliko se deformisala.
Sto bi svaba pucao za bolju supu kada sve iz ove za par godina ide u Srbiju ,Hrvacku,Rumuniju da vade oci a on kupuje novo.Tako rade poljoprivrednici u industrijsko i tehnoloskim razvijenim drzavama.

- - - - - - - - - -
 
Sto bi svaba pucao za bolju supu kada sve iz ove za par godina ide u Srbiju ,Hrvacku,Rumuniju da vade oci a on kupuje novo.Tako rade poljoprivrednici u industrijsko i tehnoloskim razvijenim drzavama.
Iznenadio bi se kad bi video koliko stare mehanizacije ima na zapadu. Bas zato su i uspesni, jer je sve iskorisceno do maksimuma. Nema tamo lecenja kompleksa kroz predimenzionisane, i neiskoriscene masinske parkove.
 
Za oltajmera pitanje, Reci mi kakva je situacija sto se tice metalnih objekata jel su se gradili kod vas u Tomasevcu? I sam se bavim tim poslovima ali dosta radim u backoj pa me zanima kakvo je trziste kod vas u okolini.
 
Nazad
Vrh