Objekti za smeštaj mehanizacije

Jedno pitanje sto se tice cena za podizanje ambara,ta cena od 25-35e po kvadratu dali to obuhvata i lim za pokrivanje krova ili je to bez pokrivanja?
Cale mi se bavi tim poslom ali se stalno svadjamo oko cene koju ugovori za podizanje ambara , on uzima 50e dnevnicu radi na licu mesta pa koliko dana izgura ...to je cena za njegove ruke ;)
koje su realne cene jednog ambara 20x18m visine 6m to mu je zadnji zavrsen .....

hvala unapred
 
I lim obuhvata.Nekad aje bilo merilo kila gvodja koliko kosta toliko i rad,dok sada majtori najvise rade takve objekte od 30-50% zavisi koliko su zauzeti i trazeni,bar kolko sam ja upucen.
 
Poslednja izmena:
- - - - - - - - - -

50eura na dan je mala cena obicno ide na procenat kao sto je i igordulic rekao od 30 do 50 posto, a cene po kvadratu su relativno male i primamljive ali je pr.sto se tada stedi u materijalu i velika je sanasa da padne sa vecim snegom
 
EE, to ne mogu tacno. Ali koliko sam nacuo, 30ak eura po kvadratu. Nekako, ono sto me direktno ne dotice, se trudim da ni ne pitam, ili da brzo zavoravim. Tek ulazim u pricu, ako bude bilo prinosa, i zdravlja, nici ce i kod mene jedan objekat na jesen. Sad vrsim neka preliminarna raspitivanja oko cene, i gradjevinskih dozvola, ali imam vremena, jos nisam usao u materiju onako kako volim, i praktikujem...
Pod kojim uslovima ti radis. Koliko visina objekta utice na cenu?

- - - - - - - - - -

Da li sme hangar da se stavi na medju, ako se okrene tako da zabat padne na medju, tj da nista ne pada kod kosije, ili uvek mora da se ispostuje onih 70 cm od medje?

- - - - - - - - - -

@ivan81nb
Da li imate i izradjujete i projektnu dokumentaciju, ili se za to snalazim?
 
Radim od 25 do 30% od materijala u zavisnosti od objekta kolika mu je duzina i sirina. Bitna mi je duzina,visina i sirina i na osnovu toga dajem predracun. Sto se tice medje obicno treba ispostovati 70cm od medje da nemas pr.sa komsijom ali sve je stvar dogovora.Ako objekat gradis po gradjevinskom projektu onda ti treba i statika,pa silna papirologija koja kosta.... Obicno ljudi sagrade pa na kraju legalizuju
 
snkvmd.jpg


Nije slikano sa vrata i nije mi bila namera da slikam objekat zato se sa slike ne vidi prava razmera objekta slikao sam Claas traktore.I još jednom ponavljam raspon krova je 30 metara.



sremac ako se ne varam ti si ovo slikao kod ilicica iz vajske.. a ja koliko znam, nisu mu odmah odradili kako treba taj krov mislim da je imao reklamacije.. zivim nedaleko od tog objekta pa mi poznato..
 
@Ivan81nb
Ivane mozes da mi kazes ili da proracunas koja bi cena bila za supu 20 x 10 x 4.5 m.
- Prva varijanta, na jednu vodu, gde ide jedan zid visok 2 m u duzini od 20 m i jedan zid takodje od 2 m visok duzine 10 m (na drugoj strani supe nema potrebe za zidom jer je stari deo zgrade), krov limeni, takodje i strane od zida na gore limene s tim da ce se postaviti plastificirani prozori. Bez ijedne kapije ( to cu ja napraviti) Sa 4 ulaza od po 5 m.
- Druga varijanta, Na dve vode, ostalo sve isto.
-Treca varijanta bez zidova, dakle sva limena. Na jednu vodu i na dve vode.
Izvini ako sam ti previse zadatka dao! Nadam se da imas viziju svih varijanti! :ppozdrav:
Moze i na pp!
 
Peet
U potpunosti sam razumeo sta zelis da napravis i nije nikakav pr.da se izracuna samo je malo potrebno vremena.dan- dva. Ukucaj na netu VIM VAREX i izbacice ti sajt firme gde mozes videti objekte otvorenog i zatvorenog tipa.
Tamo se nalazi i broj mob.pa ako ti nije pr.mozemo se cuti radi daljeg dogovora
- - - - - - - - - -
0644917286
- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
Evo ti tano cene koliko sam platio:Uzimao sam cevi za ove preko i za ove u krug bindere 80x60 sa zidom 3mm, 6 stubova sa zidom 4mm onda cevi 40x40 ja msm, isto sa 3mm zidom. Samo te cevi izadju oko 3700e i krov 650 din kvadrat i jos plus majstor i 30 kg farbe sto osnovne sto zavrsne boje. Pa ti sad racunaj. Majstor mi je rekao da uzimam cevi sa 2mm zidom a ja sam uzeo sa 3mm. Zato me je i izasla tako puno. Na tu kolicinu cevi znas koliko je to tezina veca. Druze ja nemam razloga da lazem.
 
Skoro 42€ po kv/m je mijodraga izasla supa.Po meni je takva gradnja supe pa onda zidanje totalni promasaj.Prvo Koliko se vidi temelj nije iscela stace metalni stubovi svuda okolo ako se planira obzidjivanje.Takva supa mene izlazi sa betonskim stubovima i celim temeljom sa korpom oko 30€ po m2 sve njihovo
 
Nazad
Vrh