Objekti za smeštaj mehanizacije

Kad sam bio u proizvodnom pogonu "sirbegovic"njihovi inzinjeri su mi rekli da je beton dosta jeftiniji za izradu objekata(bilo da je rijec o skladistu ili trznom centru) od celicnih konstrukcija,a i ja kad sam malo stavljo na papir racunicu za garazu 7x5 ispada me jeftinije nego da radim od metala,pod ovim podrazumjevam da objekat bude u potpunosti zatvoren a ne samo metalni skelet.
 
Metalne konstrukcije imaju puno prednosti , pogotovu kad su u pitanju ogromni rasponi hangara. Ova firma sa kojom ja trenutno pregovaram nudi raspon izmedju zidova od cak 27m . A cena takvog objekta je 27m x 12m = 12970.20e : Zamisli sad raspon od 27m . Za ove pare sa betonom nemozes uraditi.
 
Metalne konstrukcije imaju puno prednosti , pogotovu kad su u pitanju ogromni rasponi hangara. Ova firma sa kojom ja trenutno pregovaram nudi raspon izmedju zidova od cak 27m . A cena takvog objekta je 27m x 12m = 12970.20e : Zamisli sad raspon od 27m . Za ove pare sa betonom nemozes uraditi.
A zasto je raspon 27 metara a duzina samo 12 metara.U tom slucaju nije jeftinija izvedba da se okrene kontra da sirina bude 12 metara a duzina 27 metara?
 
Jesi li ti siguran da je raspon 27 metara a ne 12 metara.
Za takav raspon meni je projektni biro radio neki raspon od 20 m i zbog velikog raspona ide mnogo više materijala pa je cena bila prevelika.
Kako su mi objasnili sa sve većim rasponom cena vrtoglavo raste.
Dok sa rastom dužine objekta raste i cena srazmerno utrošenom materijalu i radu.
 
Je sam. Jer zgrada se produzuje za po 6m. Ali minimum mora biti 12m i sve tako do 60m A konstrukcija za 27m X 60m , sa krovnim pokrivacem iznosi. 50776.00e Ovo je cena za objekat visine stubova od 5m , a cena objekta visine stubova od 6 metra je 52371.00e.
Ovo su cene na licu mesta u fabrici. Na ovo trebamo dodati samo jos transport i carinu.
 
Je sam. Jer zgrada se produzuje za po 6m. Ali minimum mora biti 12m i sve tako do 60m A konstrukcija za 27m X 60m , sa krovnim pokrivacem iznosi. 50776.00e Ovo je cena za objekat visine stubova od 5m , a cena objekta visine stubova od 6 metra je 52371.00e.
Ovo su cene na licu mesta u fabrici. Na ovo trebamo dodati samo jos transport i carinu.
ti hoces da uvezes novu halu iz svajcarsku?
zar to niko nepravi kod tebe u kraju ili mislis da odavde nista nevalja?
 
Ako prave kod nas hale u ovakvom kvalitetu i ovim rasponima za ove pare drage volje. Ali ja mislim da kod nas nema fizma koja ima lager za 50 hala . Ovo je firma koja pravi konstrukcije na veliko . Ti kupis konstrukciju i sam je namontiras. Kod nas ima da se naruci i da cekas i ko zna da li ce uspeti da je urade kako treba, a inzenjera ti sam moras platiti da ti uradi proracun konstrukcije . U svakom slucaju videcu sta je bolje .

- - - - - - - - - -

Gorane ako sam ja dobro razumeo ovi iz Srbije nekoga su odrali.
 
Kod nas cena hala po m2 sa montazom je od 30 do 50 evra/m2, zavisno da li radi neki bravar ili neka malo ozbiljnija firma. Na ove cene u CH treba dodati cenu prevoza i raznih drzavnih taksi + montaza. Jedina prednost ovih hala je veca visina na sedini, manja cena zastite od korozije, jer nije resetkast krovni nosac nego I profil i to da celom selu mozes da pricas kako si uvezao halu iz CH.
 
Ako prave kod nas hale u ovakvom kvalitetu i ovim rasponima za ove pare drage volje. inzenjera ti sam moras platiti da ti uradi proracun konstrukcije .

Vidi ovo raspon 30 metara, dubinu ne znam.Domaća firma iz Temerina napravila krov, inače brodogradilište Novi Sad, ili kako li se već zove firma, pravi hale sa maksimalnim krovnim rasponom od 50 metara bez stubova u sredini objekta.Kvalitet proceni sam a cena je sigurno manja nego da donosiš sa Zapada.

2rdi98m.jpg
 
Ja sam ovih dana zvao par firmi.Interesuje me nešto 8m dubina ,20m širina i 4-4,2m visina.Ponude su razne ali se kreću od 26-35evra po kvadratu poda.E sad za 26 evra/m2 moje je da odradim stope i ubetoniram ankere koje će mi oni doneti.Posle toga oni montiraju stubove,krov i zatvaraju gornja čela.Za nekih 30 evra/m2 oni rade i te radove oko stopa i u suštini sve od početka do kraja.Sve koje sam zvao su registrovane firme.Možda bi se bešto kod nekih ne registrovanih moglo proći jeftinije ali ne znam.
 
Nazad
Vrh