Objekti za smeštaj mehanizacije

E pa to da,kad smo pogadjali mislili smo se i onda su nas zvali kao ako uplaite do sutra bice ova cena jer i oni onda mogu da naruce materijal a celik ide gore(cena) ima to vec mozda i mesec dana kako smo narucili.
 
Cekam izvodjaca rade jedan objekat u susednom selu,a i kao da ti betoni uhvate,pa sam ja na redu.
Evo obecanih slika :
dsc04150g.jpg

dsc04152p.jpg
dsc04149vr.jpg

dsc04153pf.jpg

dsc04154b.jpg

dsc04155a.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo konacno da se i kod mene pocelo nesto raditi:





slika0283r.jpg
18052012154.jpg

18052012156.jpg
evo i par novih slika:
dsc04349a.jpg

dsc04357z.jpg

dsc04350h.jpg







I evo jos jedna za kraj:
dsc04371a.jpg



Molim clana Mil da izbrise poruke kako bi mu odgovorio na privatnu poruku,mada mogu i ovde u cenu ulaze stubovi,krovna kontrukcija,lim,dok ti moras da das struju i betonske stope na koje ce ici stubovi.U biti sve je dogovor,mogu oni i sve da odrade mada ovu varijantu forsiraje.
 
Poslednja izmena:
Izgradnja hangara za poljo mašine

Pošto smo u procesu izgradnje novog hangara za poljo mašine površine cca 200 m2, interesuju me vaša iskustva po ovom pitanju?!
Negde smo najbliži upotrebi limenih ploča za zidove i krov, mada postoji varijanta i sa ciglom, blokovima itd.
Postojeće hangare smo gradili pre 15 godina od blokova i cigli, no možda postoje neki novi, kvalitetniji, jeftiniji materijali, način izrade i sl.
Još da pomenem da je svrha ovih prostorija pre svega zaštita od kiše i snega, ali će služiti i kao radionice tokom sezone (ali ne i zimi, dakle nije bitna termo izolacija) i ostave za alat i sl.
Svaki savet, vaše iskustvo, fotografija, cenovnik ili kalkulacija će nam značiti, hvala unapred!
 
@Freelancer76 bilo bi poželjno da kažeš dimenzije novog objekta što praviš kako bi članovi mogli da uporede sa svojim(dužina, širina, visina, koju stranu planiraš da ostaviš otvorenu,...)
 
Pročitah sve prethodne postove, dosta kvalitetnih informacija, samo ne znam kako da rešim kondenzaciju na limenom krovu, s obzirom da će objekat biti zatvoren.
Dimenzije će okvirno biti 15m x 8 m x 4.5m
 
Evo danas poceli da se postavljaje nosaci,al je kisa prekinula:
malo manipulacije da se olaksa dizalici
05062012186.jpg


05062012182.jpg
05062012183.jpg
05062012184.jpg

danas zavrseno bar nesto,sad vec lici na supu.
dsc04378u.jpg
 
Poslednja izmena:
Igore domacine svaka ti cast. Bravo, brabo, baravo.


Evo najzad i slike mog objekta sto sam ga napravio ja i moj brat. Pogledajte samo koliki je raspon , a gore kao pokrivac imam crep.


amw5ed.jpg


---------- Poruka napisana u 21:23 ---------- Prethodna poruka je at 21:20 ----------

2ewe6vt.jpg
 
Hvala,kad se spuste jednog dana leva i desna strana jos po oko 10m to ce biti pravo.
Ajde daj neku sliku iz daljeg :) dobro si spakovo masine,koje su ti dimenzije?

Evo savrsenstva struke automacka ruka nasih majstora,zadnji rog ostao da se postave roznjace pa su dosli na ideju da na ovaj nacin maximalno iskoriste dizalicu,radnik sa roznjacom je dignut da je postavi na rog,svaka mu cast na smelosti.
07062012192.jpg

07062012193.jpg

a ovako to izgleda bez automatike,dizalica je samo podigla roznjacu,i s obzirom da ima srednje uporiste nema potreba za dokazivanjem ko je najhrabriji.
dsc04395wa.jpg
 
Poslednja izmena:
Raspon izmedju stubova je 4m , a raspon izmedju zida i stuba je oko 4.2m

Supu smo napravili pre 7god , a tek juce je bio jedan lik sa skipom i izravnao ovaj deo gde je kombajn. Tacnije do zida smo imali trotoar , pa se od tog trotoara teren spustao do stubova. Sad je ovaj gornji deo ravan.
 
Isao sam na maksimalna rastojanja za ove dimenzije gradje. Ova horizontalna greda je malo slabija . Ona je 16x14, a trebala je da bude 18x16 ili 20x16 ne secam se vise. Kad sam je narucio , na strugaru nisu hteli da mi secu te dimenzije.
 
Moglo je to i drugacije naravno al ko ce skelu postavljati ili slicno zbog jednog razmaka,al dobro meni svejedno ako ce i avinom spustati ;D
 
Nazad
Vrh