Objekti za smeštaj mehanizacije

Ja se tih vremena secam samo iz prica. Ja sam kasnija generacija koja pamti '90 a pamti ih bas kako ih je Djordje Balasevic opisao u istoimenoj pesmi.
 
Danas sam slikao ovu sliku.
ao0sjd.jpg
 
u planu imam izgradnu hangara duzine 14m, i zanima me kakvu gredu da stavim poprecnu a da nema stubove u sredini nego samo krajna dva. treba da je duzine 6m a sirine 14m ,kakav materijal koristit,prvenstveno za sastavljanje grede i stubova,a da to bude jako?
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
bild0600.jpg

Ja sam za svoju zgradu dimenzija 11 x 6 m rešio krovnu konstrukciju tako što sam po dužini postavio veću rešetku od profilnih cevi, a rogove takođe sa rešetkama ali od kvadratnih cevi i 'zmije' od armature.
Donja cev velike rešetke je šira pa mi služi i kao šina po kojoj se kreće dizalica.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pisam sam na prethodnim stanicama ali napisacu opet 30m duzina i 13m sirina,sto se vidi na jednoj slici drugoj kad brojis od dole ima mala stalica i onaj kosi krov to je od crepa pa ce se to srusiti iako je taj kosi krov relativno nov ali je problem sto ne moze traktorom da se ulazi u nizi deo,a uklapa nam se u neku varijantu i za kasnije da bude vislje pa smo onda odlucili srusiti to pa da bude celom duzinom konstrukcija koja ce biti na 6m visine.
A za sljunak 20 kubika je doneo aluminiumska kada(polu prikolica)jer jos betoniramo neki deo ispred starog objekta za lakse ciscenje a i ako se ne drzale krave za tovarenje kamiona i slicno.



Evo malo resenja bez upotrebe dasaka a da bude dobar krug:
slika0244.jpg

slika0237e.jpg

slika0246w.jpg


evo malo i od pomenutog betoniranja,malo su ga izdelili,a postojala je samo srednja kocka 3*3 al dobro bitno da je beton a sad iz kolko delova manje vise :
slika0240.jpg
 
Poslednja izmena:
Lazic 90 da li je vama ovu konstrukciju uradio neki inzenjer ili vi radite odokatibno? Daj postavi jos koju sliku , da bi mogo na breme da vam uocim nedostatke ako ih bude bilo. Pozdrav i srecan rad.
 
Krovna konstrukcija je radjena po projektu samo sto su sve kutije ubacene od 3 milimetra debljine zida i stubovi su stavljeni jaci.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Koje su dimenzije? Ako se dobro vidi dole su stubovi zasarafljeni a gore resetke varene ili ?
Jel to sam pravis ili ti radi neka firma?
 
Dimenzije su 10x20 , stubovi su dole zasarafljeni a gore zavareni za rogove .
Nepravim sam pravimi majstor iz komsiluka .
 
Filc necu stavljati idu obicne limene ploce .
A raspitao sam se skoro svuda i jeftinije je za oko 2000e sa jacim materijalom.
 
Posto ako sam dobro izracunao izacice te 35e kvadrat,dok je meni 28e + moje stope al nije me to kostalo puno.
 
Nazad
Vrh