Objekti za smeštaj mehanizacije

Prilikom samog racunanja , posto mi je ovo prvi objekat. Ja se racunao , racunao i preracunao. A ni dan-danas ne znam gde sam pogresio. U stubovima sam stavio samo 4 sipke 8mm. Najverovatnije sam planirao da stavim svuda po 2 komada , jer da sam kupio 10mm ili 12mm , to nebi mogao da ispravim Rakovicom 60.
 
u planu imam izgradnu hangara duzine 14m, i zanima me kakvu gredu da stavim poprecnu a da nema stubove u sredini nego samo krajna dva. treba da je duzine 6m a sirine 14m ,kakav materijal koristit,prvenstveno za sastavljanje grede i stubova,a da to bude jako?

14m je ozbiljan raspon i svakako plati statičaru da ti izračuna elemente konstrukcije, nije to da se radi otprilike. Red veličine koliko statičari uzimaju za takve proračune je oko 150e. (Tako mi je rekao jedan prijatelj arhitekta svojevremeno.)
 
Zoves ove sto prave supe vidis kako ce ti on izracunati to je sve besplatno i onda lepo ispitas sve to te interesuje i napravis sam.Jer oni vec otprilike znaju kolko ti trba za sta.
 
A kod nas ce biti visoko i nece biti zidova isto,mozda nece biti problem ali sta kad se spuste fajeri jos po 9m na jednu i drugu stranu i to zatvoritj vec ima zid s jedne strane od stare supe koja ce se rusiti,jos plus krave unutra,ne znam...
rekli su mi da je oko 2e po kvadratu filc znaci za trenutni objekat sto cemo graditi od 30*13m izadje sigurno oko 1000e jos...
 
Evo i moje supe,gotova je bila jos jesenas..ali nikako da postavim sliku..



pic1095.jpg
 
Necko zasto niste povili sipke na krajevima sto vire iz temelja? Gornja slika.
 
Neco Svaka cast za supu, odlicna je. Koliko te je kostala krovna konstrukcija? ne moras mi pisati u detalje samo okvirna cena.
 
Nazad
Vrh