Objekti za smeštaj mehanizacije

Kod mene propao krov novog zadružnog hangara.Građen letos bez proračuna.Veoma velik.Popustila tri bindera i sve palo.sreća unutra nije bilo mehanizacije.
 
kod nas za malo da padne nastresnica ispred kafane 70 kvadrati, al sreca poceo da se otapa i otopio se:haha:

samo nek je konobarica na sigurnom :osmeh:

---------- Poruka napisana u 05:29 ---------- Prethodna poruka je at 05:21 ----------

Mozes ti to sve da preokrenes , ali treba malo ulaganje.

---------- Poruka napisana 09-02-12 u 00:00 ---------- Prethodna poruka je 07-02-12 at 21:09 ----------

Ko je od clanova ovog foruma na gradjevinskom fakultetu? I da li moze da nam kaze nesto vise o ovom preseku konzole stiroporom od ploce?
Jer kad sam ja zavrsavao gradjevinsku skoli u to vreme nije postojao ovaj proizvod.


nmxqq9.jpg
513mes.jpg

jesu li ovo ,pmtažne fert ploče sa glinenim blokovima da popuni šupljine,zatim ova armatura između blokova da preuzme sile zatezanja i gore sloj beton nekih 5cm...a ovaj stiropor pretpostavljam služi kao dilatacija pošto beton ljeti se širi,a zimi skuplja pa su ubacili kao dilataciju ili može biti da služi kao distancer da održi armaturu u gornjoj zoni u konzoli...
 
A tamo rade uglavom da drvenim gredama pa onda nema problema sa kondezacijom ali mi nismo teli drvene nego ce sve biti gvozdje..
 
u planu imam izgradnu hangara duzine 14m, i zanima me kakvu gredu da stavim poprecnu a da nema stubove u sredini nego samo krajna dva. treba da je duzine 6m a sirine 14m ,kakav materijal koristit,prvenstveno za sastavljanje grede i stubova,a da to bude jako?
 
Fransuz ako oces ja cu ti dam dimenzije te grede koliko da bude , ali rdvo kod nas u srbiju je skupo. Jeftiniji ti je beton.
 
beton je pretezak,a to treba da drzi samo krovnu konstrukciju,a planirao sam da to pravim od celicnih cevi samo jos neznam kakvih dimenzija i kakvog oblika da su?
 
Evo kako sam ja uradio.


67uluf.jpg





Zao mi sto se ne vidi gornja greda. Ja sam stavio 4m od stuba do stuba, drvena greda mi je 14x18 , a trebala je da bude 16x20. Na ovu gredu se naslanjaju rogovi koji su dugacki 4.5m i na njima je crep tm.
 
Tako pise u knjigu. I mogu da ti kazem da jesu upravu. Ova krajnja nije se pomerila , pa cak ni onda kad kacim na nju RD tesku 800kg i dizem, ali ona u sredini ima duplo vece opterecenje e ona je popustila. Nije puno , ali se vidi iz daleka kad se gleda.
 
Ja mislim da je nepotrebna tolika debljina.umeto crepa bolje da ste stavili lim lakse bi bilo za celu konstrukciju

---------- Poruka napisana u 19:29 ---------- Prethodna poruka je at 19:27 ----------

Ja samo sa moje supe za svaki slucaj zgurao sneg da nebude posle svasta
 
Vlado znam da je laksi plek , ali sam morao da radim crepom zbog estetskog izgleda. Zato sto ja sam supu povezao na postojeci objekat , pa da se ne vidi ruzno s puta.
 
Nazad
Vrh