Objekti za smeštaj mehanizacije

Moze u isti kanal , cak i na istom etazu(spratu) , ali da ako je dimnjak izmedju soba , ne smeju oba 2 cunka ulaziti u isti dimnjak na istoj visini . Najmanja distanca izmedju 2 ulaza po visini 30cm.
 
Evo i slika.



---------- Poruka napisana u 23:01 ---------- Prethodna poruka je at 22:56 ----------

North Army Evo kako se rade dimnjaci na zgradam



nikako dva ulaza u jedan dimnjak.
 
Ja sam sastavio ovedve šupe ali sad vidim da to nije dobro kada sneg krene sa lima nema gde da padne nego ostaje i otežava konstrukciju.
2ptb5z9.jpg
 
Zakucaj jednu dasku na vrh jedne letve . U obliku slova T i snjom vuci sneg.
 
Mozes ti to sve da preokrenes , ali treba malo ulaganje.

---------- Poruka napisana 09-02-12 u 00:00 ---------- Prethodna poruka je 07-02-12 at 21:09 ----------

Ko je od clanova ovog foruma na gradjevinskom fakultetu? I da li moze da nam kaze nesto vise o ovom preseku konzole stiroporom od ploce?
Jer kad sam ja zavrsavao gradjevinsku skoli u to vreme nije postojao ovaj proizvod.


nmxqq9.jpg
513mes.jpg
 
Taj stiropor preseca hladnocu. Ali ne znam one sipke koje prolaze kroz stiropir cime su tretirane da ne rdjaju.
 
Ovaj stiropor se na prikazanom mestu postavlja da bi se sprečila ili umanjila pojava "hladnog mosta".

Toplotni ili hladni mostovi su oni delovi zgrade kod kojih se javljaju toplotni gubici.
Pojavljuju se na spoju izmedju zidova i podova, izmedju zidova i krova, u uglovima, oko prozora koji nisu pravilno postavljeni (sa aspekta toplotne izolacije).Vrlo je teško, gotovo nemoguće, potpuno izbeći pojavu hladnog mosta, ali se pravilnim projektovanjem i gradnjom negativni efekti hladnog mosta mogu značajno umanjiti i dovesti na tolerantni nivo.

Primer koji je dao Dragan82 predstavlja delimično rešenje problema hladnog mosta kod spoja objekta i terase. Armirana betonska ploča ima visok faktor toplotne provodljivosti. Bez obzira na vrstu izolacije, kod terasa i balkona uvek se javljaju hladni mostovi. Postavljanjem izolacionog elementa (kao na slici) prilično se umanjuje dejstvo "hladnog mosta" (propuštanje toplote u objekat leti, gubitak toplote iz objekta zimi).
 
Sneg i krovovi!

Kod ulaza u Gornji Breg, jedan
felshegy.jpg
[/IMG]seljak je pravio hangar u oblika metalni plastenik, firma iz Subotice, de ne bude anti reklama, samo temelj je kostao preko 50 hilj. eura, krov još neki 25 hiljada , dimenzije cca. 25m x 50m i evo ovako je izdržao prvi sneg, mislim da slike sve kaže....no comment....
 
Nema šta, tu se neko mnogo zeznuo u proračunu, zaboravio je da uračuna i snijeg. Na postdiplomskom sam radio neke proračune i modeliranje konstrukcijana tu temu, postoje dijagrami gdje se, zavisno od geografskog položaja, uračunava i odredjeni faktor sniježnih padavina. U dijagramima koje sam koristio bile su unesene vrijednosti do 1.5m snijega ali su se ticale npr. okoline Kopaonika, Zlatibora, okoline Sarajeva i drugih planinskih krajeva gdje se statistički očekuju velike visine snijega, za ravnije predjele su koeficijenti bili mnogo manji. Očigledno je kod ovog proračuna snijeg ili zanemaren ili je uračunara jako mala vrijednost, prije će biti da je prvo u pitanju. Sada bi na lice mjesta morala da izadje specijalistička gradjevinska komisija i da se snimi stanje i visina snijega a potom da se uradi detaljan revizija cjelokupnog projekta. Za ovu tešku havariju odgovorna je 100% gradjevinska firma ako nije poštovala specifikacije projekta ili sam projektant. Sa druge strane, ako je projektant zaista zanemario snijeg on je odgovoran a ako je uzeo neku malu, statističku vrijednost, niko nije odgovoran jer će se odbraniti na osnovu činjenice da su padavine izašle iz statističkih okvira.
 
Koliko se vidi sa slike, izgleda da je bio prazan, šta da je bio pun mehanizacije ili robe, tek bi onda bilo štete.
 
Evo i tlocrt mojih zgrada za smještaj mehanizacije.

1zqx6jm.jpg


Sve navedeno je pod krovom, štala i garaža za traktore su pod crijepom a ostalo je pod "ondulin" pločama.
 
Kako su vam objekti izdrzali sneg? Nadam se da nije bilo problema...moji objekti su srecom jos celi, al cujem da su u Tomasevcu 2 supe popustile, tj srusile se...
 
Nazad
Vrh