Objekti za smeštaj mehanizacije

Da li je neko radio plan za hangar? Kako se krecu cene za plan, dozvole i sta jos treba...
 
2uyno9f.jpg
evo mog hangara

---------- Poruka napisana u 00:24 ---------- Prethodna poruka je at 00:21 ----------

abt2tx.jpg
 
Evo i moje nadstrešnice.

Pravio sam sušnicu za meso, pa sam ispred napravio nadstrešnicu 7x4m što će mi biti dovoljno da parkiram traktor i ostale priključke, a tu će sada biti i mala radionica.
moram samo još da izbetoniram pod, nakon toga ću malo da očistim okolo, napravim novu kapiju (kliznu) i biće dobro.
Sušnicu inače planiram da napravim kao konobu, sa ognjištem, klupama i svim ostalim što je potrebno da se može sjediti i uživati::vino::.

Da li neko zna na šta treba obratiti pažnju da bi se dim što manje zadržavao u prostoriji?
 
Poslednja izmena:
Po cim nema u ovom postu fotografija da su pali. Onda znaci da izdrzavaju.

Nedaj boze nikom da padne konstrukcija , makako lose bila uradjena. na ovu krizu ko ce vise da gradi.
 
neško to je jako komplikovano i čudno , kod mene su radili ljudi po istim mjerama i položajima pa opet kod jednog dimi a kod drugog ne . kolko znam najvažnije je da dimnjak izlazi iznad vrha krova.
 
u jedan dimnjak ne smeju da budu prikljucena 2 sporeta. I dimnjak treba da ima odredjenu visinu.
 
S ovim se ne bih slozio da u jedan dimnjak ne smiju biti prikljucena 2 sporeta(prikljucka) ,ne smiju biti na istoj etazi dva prikljucka ali vec na drugoj etazi smiju biti,ovo sto sam napiso je skolsko pravilo, ali nuzda na svasta natjera covjeka,
 
Kazner sto me mucis da ti slikam sad udzbenik i da kacim slike. Mrtav sam umoran , ali uradicu to za dase dovro i za dobrobit svih nasih drugova.
 
razlika od ulaza rore prvog i drugog je minimalno 1 metar i redaj koliko hoćeš ali nesmiju vući palš luft tj. rore moraju da dihtuju

---------- Poruka napisana u 22:34 ---------- Prethodna poruka je at 22:30 ----------

a dimljak (vrh ili kraj) mora da bude kad se na njega stavi vaservaga min,120 cm od crijepa ili dva tri reda vuše koruge
 
Nazad
Vrh