Objekti za smeštaj mehanizacije

Hangar od slame

FUTERE nema tu mnogo komplikacija temelj se uradi redovan betonski, izolacija redovna, a sve ostalo je od slame e sada ima vise nacina izrade moze komplet od slame, bez ikakvih stubova, i konstrukcija, pogotovo ako su hangari u pitanju moze drvena konstrukcija, moze metalna a moze i betonska samo sto se betonska koristi kod izgradnje zgrada.ja sam radio jednu kucu na fruskoj gori od slame, samo sto je kod nas problem dobiti dozvole,mada je komplikovano ovako da ti objasnjavam evo ti jedan link ka tome pa sam prostudiraj za sve ostalo posle toga pitaj tu sam da pomognemhttp://youtu.be/WIxO85EGclo

---------- Poruka napisana u 15:37 ---------- Prethodna poruka je at 15:34 ----------

Videces kada otvoris ovaj link to su ti radovi u LUSVILU prvi deo ima vise delova pa potrazi tamo je odprilike sasvim korektno objasnjen jedan sistem rada

---------- Poruka napisana u 15:38 ---------- Prethodna poruka je at 15:37 ----------

Inace za jednu kucu od 100 kvadrati je potrebno 600bala slame tvrdo presovane
 
Odgledo snimak, koliko sam shvatio bale se koriste za popunu izmedju stubova nosece konstrukcije, prednost je to sto su jeftine i bolja toplotna izolazija, a nedostatak sto mogu da se navuku insekti, glodari, + opsasnost od pozara.


@reggacci
Imam pitanje, kako izgleda kada se bale koriste i kao noseci zidovi, kako izdrzavaju tezinu kostrukcije i sta ih drzi da se pod tom istom tezinom ne *razbegnu* , svaka na svoju stranu?
 
Pozar mi odmah pada na pamet pogotovo kad pogledam one varnice sto izlecu iz auspuha.
Slama mi se uopste ne svidja kao materijal, bolje neka kisne nego da izgori.
 
Nema tu pozara komplet se posle malterise blatom u americi se prave zgrade od slame svi protivpozarni atesti se dobijaju tu neidu insektii glodari

---------- Poruka napisana u 16:26 ---------- Prethodna poruka je at 16:17 ----------

FARMER Verovatno mislis na konstrukciju od krova,i sam krov se pravi od bala slame kada se zavrse zidovi uradi se serklaz od daski i postave se stafle npr 15x5 izmedju kojih se denu bale slame na kraju se ceo krov presvuce bentonitom zalije se sa vodom saceka 24 sata i ja jos naspem zemlje mada nemora ali je trajnije i posijem travu i cvece nesto slicno zelenom krovu
 
673387.gif
Moj čovek, objekat od slame + zeleni krov, svaka čast kolega tako se razmišlja, imaš pivo od mene.

Gledao sam snimke na yt, imam i nešto pisanog materijala ali praksa je praksa. Opasnost od požara i glodara je minimalna, kada se zalije krečnim i završnim malterima bale budu kao beton a vezuju se drvenim šipovima.

Kompletno uputstvo za gradnju: http://www.kucacuvarkuca.com/?cat=96
 
Future hvala picemo pivo ako bog da valjda ces zvati da nesto gradimo a evo ti pogledaj ovaj link sto cu ti dati ustvari kucaj samo u googlu sve sto ti napisem i tamo mozes videti kompletne radove sa slamom i blaterisanje smo mi radili a betonsko armiracke radove je radila jedna firma .Nazalost morali smo ici sa armiranim stubovima i serklazima zato sto ovi nasi slepci iz urbanizma i projektovanja nisu hteli da daju dozvole.A neka pogleda ko hoce da vidi jel se moze zapaliti,uci pacov,zohar itd itd jer i ovde kad ljudima objasnjavam usta mi se osuse kod nas su ljudi mloooogo skepticni

EVO OVO KUCAJ>>>>>>>>Kuće od slame - stanogradnja budućnosti - RADIO-TELEVIZIJA ..
 
može li ko da nabaci plan za skladište mehanizacije( montažni od cijevi) 15x6 ili tako nešta približno da polako radim konstrukciju jer kod nas su majstori skupi to je katastrofa
 
Izvini što se petljam ,da nije ovaj srednjak malo tanak za taj krov.:sta: Kojihje dimenzija? Inače sve ja domaćinski..:ppozdrav:
 
Noseći stubovi su prečnika oko 7-8cm. a debljina zida cevi je 7mm.Noseća mreža greda krova je napravljena od istih cevi jedino su kosnici 35-40mm. prečnika a debljine 3mm.(prvi deo šupe) a drugi deo mreže nosača krova je od bandere presečen na pola i sastavljen (gotova mreža).Dimenzije materijala od bandere su vinkla 7x7cm. i kosnici vinkla 35x35mm.Inače cevi jake ko đavo .Dimenzije šupe 24m široka i 8m duboka plus čardak(ambar) i onaj dodatak na kraju je oko 22-23 kvadrata.
 
Objekat je super... Da li imas slike iznutra, kako si kacijo za ambar(kos), koje je visine prednjeg dela a koje je zadnji deo? Ja planiram na prolece da pocnem objekat isto dolazi na jednu vodu i bude kacen na ambar dimenzije 20m*9m...
 
Postolje visoko 2m. izlivena ploča i u ploču zalivene cevi kocka 100x100mm desetak santimetara da viri iznad ploče (ako hoćeš da osiguraš probušiš kroz cev i stub i uvučeš šraf).Druga varijanta isto tako samo mesto cevi zaliješ paralelno jedan naspram drugog deblji flax 5-6mm i širine 5-6cm i između staviš stub i stegneš šrafom.Što se tiče dimenzija stubova sa unutarnje strane 12x14cmx3m. a sa druge strane 10x12cmx2,5m.(može i višlji stubovi).

---------- Poruka napisana u 14:05 ---------- Prethodna poruka je at 11:57 ----------

Evo neka slika.

Inače ova šupa i čardak pravljeni iz dva dela (kako je bilo para).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh