Objekti za smeštaj mehanizacije

Da, mislim baš na to prevrtanje (u literaturi piše preturanje). Ja sam hteo da pravim hangar za sojine bale (grejem se na njih) pa sam onda malo po netu gledao i proučavao te rešetkaste nosače (na čisto informativnom nivou, da ne dozvolim majstorima da urade kako je njima lakše već onako kako je pravilno). Od hangara sam odustao iz finansijskih razloga, a ovo mi je ponešto ostalo u glavi. Ipak, ponavljam, najbolje, najsigurnije i najjeftinije je da ti statičar napravi projekat.

Dakle, sad kad smo razjasnili da sam samo laik za ovu oblast, mislim da bi trebalo ovako:


image hosting jpeg
 
Zahvaljujem na odgovorima. Da li bi mogao samo jos da napises sta znace one 2 kratke uspravne crtice plave boje? Zaokruzio sam ih zutom bojom
 
ja mislim da taj deo resetke koji je zaokruzen treba da se izbaci....

imam jedno pitanje,ako neko zna da mi odgovori:

8wm7tf.jpg

4r6vmh.jpg


koji je pravilan ili najbolji raspored ukosnika u resetkastom nosacu na prvoj a koji na drugoj slici?
 
Poslednja izmena:
ja mislim da taj deo resetke koji je zaokruzen treba da se izbaci....

imam jedno pitanje,ako neko zna da mi odgovori:




koji je pravilan ili najbolji raspored ukosnika u resetkastom nosacu na prvoj a koji na drugoj slici?
Na prvoj treči , na drugoj drugi, pod uvjetom da su oslonci na krajevima
Uvjek motke trebaju biti vlačno poterečene
 
Slažem se da je na drugoj slici bolji drugi slucaj, mada bi još bolje bilo da se stavi još jedan vertikalni stubić u svakom "cvoristu"(tako je projektovan pancevacki most).Ugao koji zahvataju kosi stubići sa horizontalnim gredama bi trebao da bude nešto manji od 45' da bi se dobile što veće horizontalne sile koje se međusobno potiru(samim tim dobijamo manju vertikalnu silu, smanjujemo savijanje), ali ne treba preterivati jer se javlja moment savijanja(recimo oko 40 stepeni). Na prvoj slici najpovoljniji je drugi slucaj, vertikalni stubici primaju na sebe gravitacionu silu, a kosi preuzimaju normalnu silu. Kosi stubici bi sa krovom trebali da grede ugao nešto malo manji od 90 stepeni, pritom treba izdeliti duzinu krova na jednake delove(ravnomerno rasteretiti), i najveci ugao(najbliži slemenu) treba da je manji od 90(tako postižemo da su i svi ostali manji). U slemenu ne mora da postoji vertikalni stubic jer on nema nikakvu ulogu, ali "čvorište" kosih stubica treba da bude ispod slemena.
 
Ne, ja sam apsolvent na ETF-a u Bg. Ovo su opšta znanja iz fizike i mehanike (nama je važno da možemo pravilno da izaberemo čeličnorešetkaste stubove, što je isti zadatak kao ovo a projekat rade gradjevinski inženjeri)
Ujak mi se bavi izradom metalnih konstrukcija, nedavno je radio krov na svečanoj sali za svadbe u Dragincu(ko je iz lozničkog kraja verujem da zna gde je), verovatno ću, ako stignem ići kod njega za Nikoljdan pa ću ga pitati za iskustva.
 
Extra odrađeno ,lepo i pedantno a uz sve to jako prosto a veoma funkcionalno
čista desetka
 
Uradio si ga i jace nego sto treba. Mozes voziti 539 na krov i ne ce ti popustiti. Bravo majstore.
 
Extra odrađeno ,lepo i pedantno a uz sve to jako prosto a veoma funkcionalno
čista desetka
Hvala na komentaru,još da se izravna i izbetonira pod i to je to...::super::

---------- Poruka napisana u 07:32 ---------- Prethodna poruka je at 07:30 ----------

Uradio si ga i jace nego sto treba. Mozes voziti 539 na krov i ne ce ti popustiti. Bravo majstore.

Malo se experimentisalo sa binderima...Nego,jesi li ti namestio onu utičnicu na prikolici?::namigivanje::
 
Hangar od slame

Pozdrav evo i ja cu ovih dana poceti da pravim hangar ali u nedostatku para radim ga komplet od slame slikacu pocetak radova pa se nakraj opet vidimo
2h4km4z.jpg


---------- Poruka napisana u 09:24 ---------- Prethodna poruka je at 08:43 ----------

http://youtu.be/MN-RI307LtA
 
Nazad
Vrh