Objekti za smeštaj mehanizacije

Moj brat ie imao istu dilemu.Raspitivao se u opštini i rekli mu ako zida ciglom, mora legalizacija, ako je lim vodi se kao montažni objekat i ne moraš da ga legalizuješ.
 
kiraj
aj daj neku sliku izdalje,dvoumim se da li da zidam ili da zatvaram sa limom hangar:ppozdrav:




Prvi stanovnici useljeni u deo koji je izbetoniran prošle nedelje


Uploaded with ImageShack.us


Jedno pitanje za iskusnije ,koji su lagerovali kukuruz u zrnu ,na betonu.Koliko treba da prođe vremena da se beton osuši i sa koliko vlage bi mogao da lagerujem kukuruz u zrnu u ovakav objekat ?
 
Poslednja izmena:
preporucljivo je na beton nikad. trebao bi makar prvo najlon na beton.ja stavljam do 16 vlage na beton ali naravno izmedju najlon ili ter papir
 
Kiraj svaka ti cast. objekat ti ispao lep , funkcionalan i sa njim tvoje masine ce uvek biti dobro ocuvane . jos jednom BRAVO
 
Mesta ima ,pošto ima još objekata,inače ne bi sve talo u ovaj prostor.
Jes da izgleda veliko ali se brzo napuni.
 
8xmoo4.jpg


Sta misite koje je jace resenje, A ili B? Jedina razlika je u tacki oslonca resetke na zidove(zelene linije su zidovi od blokova), Kod B se oslanja cela resetka, kod A se oslanja samo noseca cev, dok rešetka "visi" . Zanemarite raspored "kosnika " na rešetci, to sam nacrtao proizvoljno. Skoro sam imao jednu raspravu o ovome i lično mislim da šupa pod A neće izdržati ozbiljnijniji sneg.
 
U oba slučaja bi oslonac trebao biti u "čvoru", tj na mestu preseka ispune (dijagonale i vertikale) i glavnih (pojasnih) cevi, a nikako ovako samo na pojasnoj cevi. Varijanta "a" je stabilnija na prevrtanje, odnosno potpuno stabilna ukoliko joj je težište ispod visine zidova (zbog toga treba da budu višlji zidivi za zadatu visinu "plafona"). Ako se pravilno izvedu obe varijante su dobre, ali nemoj žaliti novca i idi kod nekog statičara da ti uradi projekt krova. To košta (koliko sam čuo) oko 150e, ali ćeš sigurno to nadoknaditi u materijalu jer majstori predimenzionišu materijal da se osiguraju, a nema potrebe kad se rešetka pravilno izvede.
 
@ Dukej na kakvo prevrtanje mislis? Da resetke "posrnu" jedna na drugu, tj da se naslone u pravcu jednih od cela?




Evo ovde sam sad docrtao zidove tamno plavom bojom, tj gde bi trebali da budu pa da bude najstabilnije. Da li sam u pravu?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh