Objekti za smeštaj mehanizacije

Pa kad ne praviš Ajfon u njemu, što to ne radiš sam nego pokušavaš biti gospodin i istovremeno potcenjivati zanat.
Problem izgleda što bi ti da odrediš cenu rada tom stručnjaku..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Nee,okrenuo si sve naopakoo...nikog ja ne podcenjujem ,i ne odredjujem ja cenu nego trziste ,a trziste ima milion oglasa sa gotovim halama spremnim za montazu sa cenama oko nekih 30 evra po kvadratu ( bez krovnog lima i montaze i dole stopa )
Zna se koliko ide beton iz miksera po kubiku ,nekih 80 evraa itdd....itddd
Znaci cene se znajuu ...
A ti bi mozda too da narucis svee i da uzmes duple novce u dzep???
 
Moj sistem je da se rade dve ploče 300x300 od 10 ili 12 mm u sklopu gde je donja sa zavarenim armaturnim kavezom i vijcima M16x50(koji ma su glave zavarene sa donje strane). Gornja ploča(koja ima samo otvore 18) je uvek zajedno bušena sa donjom, tako da nikada nema problema sa montažom.
Na gornju ploču se posle betonaže zavaruju stubovi opušteno bez brige od greške.


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nee,okrenuo si sve naopakoo...nikog ja ne podcenjujem ,i ne odredjujem ja cenu nego trziste ,a trziste ima milion oglasa sa gotovim halama spremnim za montazu sa cenama oko nekih 30 evra po kvadratu ( bez krovnog lima i montaze i dole stopa )
Zna se koliko ide beton iz miksera po kubiku ,nekih 80 evraa itdd....itddd
Znaci cene se znajuu ...
A ti bi mozda too da narucis svee i da uzmes duple novce u dzep???
Apsolutno si me pročitao iz prve..
Ali nisi se dao prevariti da ti lako uzmem novce.. svaka čas'..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Kad smo radili halu za mašine jedna ploča u beton druga zavarena na stub. Posle dizanje stubova i spajanja dve ploče, najjednostavnija varijanta. Sami smo sve radili bez plaćanja majstora, treba malo više vremena i strpljenja ali sve može da se uradi.
 
Људи не знају шта хоће. Помагао сам рођаку да прави гаражу . Било му је скупо да плати мајстора ,, шта је ту тешко,која је то наука" па је досађивао мене (нисам грађевинар, ни инжињер, али сам направио двадесетак објеката).
Е, сад он има идеју како то хоће, ја му нацртам скице биндера , измеримо објекат, нивелишем ласером, склопимо један биндера и направимо,,калуп" да прави друге биндере.
Али он опет ради по свом, испуну не уради како треба... Летве наставља између биндера и то сви наставци су између два распона у линији... Зашто си то тако, па треба да се сече?!

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Pošteno kako ide na tržištu?
Pa zar ne reče malopre da ti je tržišna cana skupa?
Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Nije mi skupoo,nego se cudim i ja a i ovde jos nekoliko ljudi je podelilo moj stav da je neshvatljivo da ako se neko OZBILJNOO bavi tim poslom da ne radi svee od betonaze do postavljanja ...

Platim svee jednom coveku i on sve uradi ,a ne 3 ekipe i isto im platim kao jednom, ali mi pokidaju zivcee jer NIJE TI OVAJJ OVO DOBRO URADIO.
 
Još mi se nije desila situacija da u nekom poslu gde se smenjuju 2-3 majstora jedan za drugim, ovaj sledeći prvo ispljuje prethodnog kako je loše uradio, šta ovo znači, kako ću ja sad na njegovim greškama da nastavim dalje...
 
Nazad
Vrh