Objekti za smeštaj mehanizacije

Normalno da bravari ne rade betonazu niti zidari bravariju

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Jaka stvar da se postavi korpa od armarturne mreze i dodje mikser sa gotovim betonom i da sipa beton i da se napune stope sa betonom??? Pa ne zidaju bre brajko soliterr...
ZNam da ces sada da kazes ako znas sto ne uradis saam...?
A ja cu da ti odgovorim:ja imam pare ,a oni ako rade za pare i AKO SE OZBILJNO bave tim poslom oko konstrukcija neka objedine ceo proces u smislu KLJUC U RUKE ,po meni je to NORMALNO,A NE 10 BABICE A KILAVO DETE A JA GRBAV ZA DA SE JURIM SA 3 EKIPE I RASPRAVLJAM KO JE KRIV A KO PRAV...
 
Ja nikada ne bi ni radio da mi jedna ekipa radi temelj i ploču a druga ekipa da radi stubove i ostalo a da nije oči videla prvoj ekipi. Samo ista ekipa da postavi ploču i da zašrafi stub na tu ploču da ne bude posle "nije u vinklu".
 
Ja nikada ne bi ni radio da mi jedna ekipa radi temelj i ploču a druga ekipa da radi stubove i ostalo a da nije oči videla prvoj ekipi. Samo ista ekipa da postavi ploču i da zašrafi stub na tu ploču da ne bude posle "nije u vinklu".
Hvala puno na razumevanju prijatelju,poceo sam da se pitam JESAM LI JA LUD ILI JE OVAJ SVET LUD.
Ne razumem ljude koji rade te konstrukcije ,eto ja sam iz Jagodine a on je recimo iz Smedereva i prodaje mi konstrukciju a drugog da nadjem da je montira,a treci da radi betonazu stopa i postavljanje anker ploca sa brezonima...
I sada ja treba sa 3 ekipe da se jurim ko je koju gresku napravio DA RASPRAVLJAM ,a onaj cak u Smederevu 150 km od mene ,i ako nesto nije kako treba staa treba da idem opet 150 km da mu vracam konstrukciju na popravni u radionicu??? Bozee DRAGIII...
 
Ne ide tu metalna ploca koliko je sirok stub nego bar 3x sira tako da ima mesta za toleranciju

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ne ide tu metalna ploca koliko je sirok stub nego bar 3x sira tako da ima mesta za toleranciju

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Druzee ti pricas o varenju stuba za metalnu plocu ,a mi pricamo O SRAFJENJU STUBA SA PLOCOM ZA METALNU PLOCU KOJA JE ULIVENA U BETON I NA SEBI IMA BREZONE ZA SRAFLJENJE PLOCE OD STUBA .
Tu je tolerancija u milimetrima.
 
Druzee ti pricas o varenju stuba za metalnu plocu ,a mi pricamo O SRAFJENJU STUBA SA PLOCOM ZA METALNU PLOCU KOJA JE ULIVENA U BETON I NA SEBI IMA BREZONE ZA SRAFLJENJE PLOCE OD STUBA .
Tu je tolerancija u milimetrima.
Dal vario direktno na ubetoniranu plocu ili za drugu koja se srafi na nju isti je to qrac nije to drugo nista jace,a i ako srafis drugu plocu prvo je zasrafis pa zavaris stub

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Trozglobni okvir znatno olakšava montažu. Na spoju stupa i temelja nema prijenosa momenta nego samo pridržanje konstrukcije da je vjetar ne pomakne ili prevrne. Za temelj od kvalitetnog betona, dovoljne su najobičnije metalne tiple, a ako nismo sigurni u nosivost betona, koriste se kemijske ampule i navojne šipke. Za sebe sam kupio čeličnu konstrukciju za objekt 8 x 6 m koji sam montirao samo uz pomoć obitelji. Sve je odrađeno ručno bez ikakvih strojnih pomagala, osim vibracione bušilice. Na spojevima betonske ploče i stupova, ispod nekoliko stupova sam trebao podložiti rastojne ploče zbog nivelacije po visini. Sve ostalo je štimalo 100%.

Ako je odabran statički sistem sa stupovima upetim u temelj, onda je najbolje imati anker ploče zalijane betonom. Kad se radilo o takvom slučaju, monteri u firmi gdje sam radio su nakon postavljanja armature u temelj došli i učvrstili anker ploče sa sidrenim vijcima za armaturu te time osigurali kasniju montažu bez problema koji nastaju radom više izvođača.
 
Dal vario direktno na ubetoniranu plocu ili za drugu koja se srafi na nju isti je to qrac nije to drugo nista jace,a i ako srafis drugu plocu prvo je zasrafis pa zavaris stub

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Svaka cast prijatelju,sada si me matirao sa ovom zadnjom recenicom da moze takoo da se uradi zasrafis pllocu pa onda zavaris stub...
ZASTOO TI MAJSTORI KADA TOLIKO RADE TE KONSTRUKCIJE NIJEDAN NIJE DAO TAJ NACIN KAO PREDLOG...??
Logicno jer nece oni da montiraju pa im LAKSE odma u radionici da zavare plocu za stub a vi se tamo je.ite posle kako znate ...
 
Gornja ploča uvek može da se šlicuje pa da se male greške tako isprave.Retko koja ekipa radi i betonažu i bravariju jer svi gledaju da prodju jeftinije pa neko betonira sa drugovima na mobu, drugi opet imaju nekog svog majstora pa hoće on da im radi.

Kod nas nameštaju poslove jedni drugima, tako da ima uigrana ekipa koja radi ključ u ruke, ali nisu jeftini, si greške se dogadjaju :D

Nisam nikad radio nešto ozbiljno, pravili smo drugaru šupu, sami smo pravili ankere i ploče, ako se ispoštuje par forica pri pravljenju ankera, pogotovo kad se vare berzoni sedne kao **greška na nošu.U sam svoj majstor izvedbi,najbolje je koristiti brezon, jer za navojne šipke treba sistem napraviti, jer ako se ukosi i mm pri varenju, eto muke.

Ovako brezon zaviješ krvnički maticom dok variš i nema da pobegne :D

I zlatno pravilo dva do pet puta meri, jednom seci i nema zime.
 
@Mustang80
Rešenje tvog problema je jednostavno:
Ako imaš novce a ne želiš da se baviš tehnikalijama, postoje ljudi koji ti mogu organizovati izgradnju, ispratiti projekat i garantovati kvalitet radova.


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Ima i ovde tih firmi prijatelju,ali kad ti kazu cenu onda bolje da odem i kupim za te pare gotov stan i izdajem a nee da pravim SUPU na metalne stubove 10x10 ...
Ne podcenjujem nikog I niciji rad ali ako je covek bio na mesecu jos 1968 a sada su 8 stuba i gore konstrukcija i lim NEKA VANZEMALJSKA TEHNOLOGIJA DA SE TO URADI ONDA NEKO NEKOGG OVDE OZBILJNO ZAJEBAVA
 
Pa dobro, šta ti u stvari hoćeš?
Da ne platiš stručnjaka koji je debelo investirao u svoje znanje i iskustvo?
Ti smatraš da je tvoja šupa prosta u odnosu na odlazak kosmonauta na Mesec, i da zato ne treba da platiš majstora ili nedaj bože inženjera građevine..
A nebi da se sam malo angažuješ oko toga, odnosno ispod časti ti je..


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, šta ti u stvari hoćeš?
Da ne platiš stručnjaka koji je debelo investirao u svoje znanje i iskustvo?
Ti smatraš da je tvoja šupa prosta u odnosu na odlazak kosmonauta na Mesec, i da zato ne treba da platiš majstora ili nedaj bože inženjera građevine..


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Daa, iskreno mislim da je prosta ..., kao sto rekoh ne zidam soliter nego supu da mi ne kisnu masine..
Naravnoo da se plati majstor ali realno,shodno objektu koji izgradjuje...
A ti verovatno mislis da nije prosta??i da ce se u njoj proizvoditi cipovi i nano tehnologija pa da je kompliokvana za izgradnju i da ce da opravda proizvodnja u njoj troskove investicije??
 
Pa kad ne praviš Ajfon u njemu, što to ne radiš sam nego pokušavaš biti gospodin i istovremeno potcenjivati zanat.
Problem izgleda što bi ti da odrediš cenu rada tom stručnjaku..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Problem je prijatelju naci majstora koji ce tacno sto se kaze u milimetar da postavi te ploce sa brezonima na koji se srafi ploca od noseceg stuba...
Pricao sa nekim ljudima sto rade te konstrukcije ovde kod mene u okolini ,neki samo prave konstrukcije a ne postaavljaju,drugi postsvljaju konstrukciju ali ne rade betonazu stopa i postavljanje tih anker ploca ...I Eto posle ce da kukaju jedni na druge kako nisu tacno postavili ploce sa brezonima...ili nije nesto dobro u pravcu i pod vinkluu zavareno ...
Kad bi nasao ljude da sve JEDAN COVEK RADI ,to bi bilo NAJBOLJE.
Anker ploce imaju odredjenu povrsinu po kojoj se mogu pomicati stupovi +- na sve strane da sve sjedne kako treba. Anker ploce treba da budu pod vagresom i u pravcima , ne odlucuju tu bas mm .
 
Nazad
Vrh