Objekti za smeštaj mehanizacije

Tako je, mislio sam sve od drveta. Evo bindera.
Napravljeni su od građe 8x5cm.
Ne mogu da nose poprečne grede i lim kao pokrivač na rasponu od 5 metra?
cf415b5f872c61d16876844877067974.jpg
0d9f06e3787f004a3354f5cc4748a445.jpg
a80741c98e2ac477ff0554caa3184d99.jpg


Послато са 23028RN4DG помоћу Тапатока
 
Ово ми се не свиђа, конструкцијски погрешно. Много материјала носивост никаква. То је само моје мишљење, колко то може да носи питање је .

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Drveni binderi mogu nositi mnogo,ako se urade kako treba naravno.I nemaju oni problem sa nosivoscu nego te kao poprecne grede,tj stafle drvene,za njih je previse rastojanje od 4m izmedju bindera,sem ako se ne stave na 20-30-ak cm rastojanja ,mozda bi tad moglo....
 
Савиће се под сопственом тежином, сем ако нису дебеле 12х14cm.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Ovo je tako lepo uradjeno samo si trebao prvo pitati :confused:

Binderi sa ovim ukrucenjima moraju da imaju slaganje sila u nosecim tackama. Na taj raspon C, bocno nema sta da ti drzi konstrukciju, zato se koriste grede na 1m razmaku koje idu na vencanicu.

Mislim da bi bilo bolje da si od 8x5 gradje radio "stafne" koje bi nosile lim a isao rogove od greda.
 
Blizu mog sela je pravljen kao neki trzni centar i krov je radjen sa takvom drvenom konstrukcijom samo sto su kovani od dasaka ali ono je raspon preko 15m, da covek ne poveruje koliko to moze da izdrzi ali je otislo more dasaka
 
Potonuce na tom rasponu. Zaboravi da imas te bindere pa razmisli jos jednom sta hoces da napravis i koliko kosta to sto ce da stoji ispod.




2x14 metara raspon i zgrada od 100 metara poslednje sto rade ovi sve drvo.
 
Binder si odradio dosta masivno, s tim što bi štapovi ispune malo drugačije trebalo da budu spojeni. Ti tzv LKV nosači se rade od tanjeg materijala, uglavnom daske, i postavljaju se na dosta manjem medjusobnom rastojanju u odnosu na metalne. Uglavnom idu na 120 cm, negde čak i na 150 cm.
U tvom slučaju je 400 cm.
Šta uraditi?

Ako bi se išlo opet sa drvetom, štafne ne bi smele biti manje od 8/5, po meni 10/6 cm. Sa sredine štafne bi na donji deo bindera išao kosnik, i tako odraditi svaku štafnu, na jedan i na drugi binder. To bi moglo lepo da izgleda, bez obzira što kosnici nisu u pravu.

Drugo rešenje su metalne cevi, s tim što bi na binderima na mesta gde će doći cev, morao odraditi neku pločevinu na koju će se zavariti. Najbolje napraviti neku U profil koji će da najaše na binder, a sa strane izbušiti rupe i povezati šipkom beskonačnog navoja. Ili na mesta gde nalegne cev na binder, po dva L profila sa jedne i druge strana. Cev zavariti za L profil, a L profil ušrafiti za binder.
 
Hvala, Darko. Ići ću na opciju sa metalnim cevima, koje dimenzije profila da planiram i na kom razmaku?Mogu postaviti bindere na po tri stuba umesto na dva sa jastucima? Uopšte mi ta strana nije bitna da ima veliku šupljinu.

Послато са 23028RN4DG помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh