Objekti za smeštaj mehanizacije

Znači ne veruješ statičarima...

Kako bi ti kao hemičar reagovao kada bi nekom dao neki recept šta i koliko čega, a on uzme pa pojača???
Poređenje ti je DEBILNO, kao i većina tvojih komentara.
A o farmaciji i lekovima bih mogao da pišem nedelju dana. Kao i o Koroni.
Hirurzi, upravnici klinika i td su me napadali u prvih 6 meseci ali posle se pokunjili i videli da sam bio upravu.
Jbg, nusam pametan ali valjda neki dar od Boga.
Statičari se drže nekih tablica i prema njima prave projekat. Oni ne poznaju vetrove na mom placu, ja sam na bregu, položaj objekta i td. Te stavke nema u tablicama ali džaba da ti pišem kada to do tebe ne dopire.
Ima nešto i u intuiciji ako znaš definiciju intuicije.
Nisi ti jedini koji me ismeva za mojih 57+ godina ali onda dođu ko pi.de, uvlače mi se i pitaju za savet. Ljudi bez karaktera.
Jbg, nemam stla, preke sam naravi, konfliktan ali pravičan. To žene vole 😂😂😂😂
Na motor retko sedam jer ne mogu da ga ne cepam, 0-100 za 3s.😃
 
Ma možeš ti da pišeš o svakoj temi nedelju dana, ne sumnjam ja u to. Ipak si ti Vučić broj 2.

Iz napisanog se vidi da o statici ne znaš ništa. Ti bi pojačavanjem materijala da se osiguraš od vetra...
Statičari ne prave projekat već proračunavaju elemente konstrukcije, dodaju ako šta treba itd. Ali to su za tebe španska sela.

Ti sam sebe ismevaš, kako ne shvataš to??? Valjda si toliko inteligentan da to uvidiš sam.

Na post sam reagovao jer nipodaštavaš posao statičara i gradjevinsku struku.
Ti bi statički proračun, al na kraju da opet uradiš po svom. Pametnjaković.
 
😂😂😂😂 zato sam svaki put bio u upravu. Kaže drugar da je statičar predvideo 3x veće opterećenje za zidani silos. Isto se tako ponašao kao ti.
Ali statičar nije predvideo zelene mahune u soji koje su zaustavljale ravnomerno slivanje soje i došlo je do udara soje u zidove i do pojave stomaka na zidovima.
Odmah je bilo kulu lele, ,,šta da radim".
Ali opet ponavljam da džaba ovo pisanje, samo gubim vreme, baš kao sa mnogima.
Koja beše definicija intuicije ?
 
Poslednja izmena:
😂😂😂😂 zato sam svaki put bio u upravu. Kaže drugar da je statičar predvideo 3x veće opterećenje za zidani silos. Isto se tako ponašao kao ti.
Ali statičar nije predvideo zelene mahune u soji koje su zaustavljale ravnomerno slivanje soje i došlo je do udara soje u zidove i do pojave stomaka na zidovima.
Odmah je bilo kulu lele, ,,šta da radim".
Ali opet ponavljam da džaba ovo pisanje, samo gubim vreme, baš kao sa mnogima.
Koja beše definicija intuicije ?
Reci tom staticaru neka zalozi smedrevca sa diplomom.
 
Lično nisam pristalica te opcije jer smatram da treba čuti različita mišljenja i savete, naročito ako su formirana na bazi dugogodišnjeg iskustva. Moje je da to lepo pročitam, sam procenim i prihvatim ili ne. Ne žestim se puno i ne "skačem" na prvu da odgovorim, po onoj čuvenoj grčkoj izreci: Panta rei - Sve teče.
Voleo sam i dok je ovde bio aktuelan Minđušar, od njega sam čuo za neke novotarije u agrotehnici, e sad što se nekad malo pretera u komentarima, to je već druga stvar.
 


Koliko bi mogao da vredi ovakav krov od supe, sirina 6m, duzina supe je 14m, ima 14 greda 14x14cm, stafne i salonit ploce, sve ploce cele?
 
Дизање подрожњачa 2х7,5м, 50cm, кутија 60х60х3mm. Само нас двојица и два пуллифта. ОбјекТ 15х7м.

Стара штала, има близу 100г. Плот,ако неко нема шта је.
58b05d7ac3a2b518bf0786da5bcdb387.jpg
70a94eebb2fafb56c22afab3cc4303a6.jpg
48e8594ab8237a1b18aa23cf0f56aad2.jpg
aa9b13f5f456832a018f781ab003c695.jpg
2421ed8ea40c67f8b9d6a3491982a76f.jpg
3786a41d7fe03e5dc9ac80d1eb714637.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Pravim nadstrešnicu od drveta koju nameravam da pokrijem limom. Dužina A je 6 metara. Koliko smem da napravim rastojanje između bindera, tj kolika može maksimalno da bude dužina poprečnih greda C, rastojanje između njih D i koliko da vire van bindera B?
Mislio sam da budu 5 metara, 4 metra između bindera i po 50cm van. Koji promer poprečnih greda da stavim u tom slučaju?
92abcc13671cc5e2c20c8b08856006b6.jpg


Послато са 23028RN4DG помоћу Тапатока
 
Jesam li dobro razumeo, hoćeš sve od drveta?
Ako je tako onda ne može biti kao na skici, odnosno može ali nije uobičajeno i koštalo bi baš mnogo, nepotrebno mnogo.
Drveni binderi se postavljaju na mnogo manji razmak u odnosu na metalne.
 
Nazad
Vrh