Objekti za smeštaj mehanizacije

Ja inace kad sam radio supu , ili bindere kad radim ,stubove,varim sa prekidima . Dali je bolje po tom pitanju ,meni palo na pamet da jeste , a i inace ide brze i nevidim potrebu da se svuda ide puni var.
 
Pravilo je da stubovi ne budu cev jer brzo trune (a ne vidi se) , nego da budu ,,I" profili. Ili stavi što deblji zid, zbog vremena trajanja. Za 30 godina isrune. To važi za sve cevi.
Zato se radi unutrašnje farbanje cevi. Kod manjih cevi upucavanjem balončića sa farbom 3 u 1, a kod ovih većih uz pomoć robota za farbanje, ima ih sad u svim kineskim radnjama robe široke potrošnje.
 
Hteo sam sam da uradim manju garažu, pa mi treba par saveta. Dimenzije će biti 8x4, krov na dve vode. E sada stubovi će biti metalni 80x80x3, a venčanice i rogovi drveni. Zanima me koja debljina venčanice i rogova bi trebala da bude, pokrivanje limom. Raspon između stubova je 4 metra.

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
S obzirom da je raspon stubova 4 metra, idi na veći poprečni presek venčanica da ne bi došlo do uvijanja, 16/12 ako možeš da nadješ, ili 16/14, uz obavezno postavljanje jastuka ispod venčanica. Jastuke prepusti od stuba jedno 60-70 cm, spoj jastuka i venčanice uradi sa šipkom sa beskonačnim navojem, veće podloške i matice.

Rogove možeš komotno 10/12 cm jer to nije neki veliki raspon od 4 metra za krov na dve vode. Postavi i raspinjače da ukrutiš krov i obavezno spregove protiv vetra.
 
A ima li neko odgovor na moje prethodno pitanje ?

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
Ja sam skoro radio 9x6,iz dva polja,komplet od drveta...10/12 sva konstrukcija...vise od toga nemas potrebe,samo dobro ukosi.a za krov,da ne budem neozbiljan-posto je na maleno,a na dve vode i lim,maltene da stafnom mozes odraditi sve...ali razmisli i o fosni za rogove.
 
Nazad
Vrh