Objekti za smeštaj mehanizacije

Jel neko mozda pokušavao na običan lim, da radi neku vrstu izolacije, stiropor, pa osb ploča, ili tako neka varijanta? Šta ispada najjeftinije?
 
Moze li neko da napise koliko otprilike kg gvozdja treba za trem velicine 16x6, bez lima naravno, samo konstrukcija, stubovi 4m, 8 komada ukupno itd...
 
Jedno brzo pitanje. Radim nastrešicu za mehanizaciju širine 3 m dužine 15 m i visina 2 m zadnja strana i 3 m prednja strana. Treba mi 2 bindera po 6.7 m i na njih se vare lukovi dužine 3 m za lexan ili za lim. Pitanje je koje cijevi raditi za bindere i koja visina bindera treba.
 
Meni se znoji lim samo po maglovitom danu...sa filcom isto bude mokar, jedino što ne kaplje na "glavu"...
Najbolje rešenje je daska,folija, podletva i letva ili panel... Samo što je meni to sve bilo skupo, dobro da sam i za ovo skrpio...
 
I kod panela je isto jako bitno da se na donjem kraju donji lim i izolacija skinu nekih 5cm,da se vlaga ne bi "penjala", prosto je neverovatno da voda može da ide na gore...
 
url=https://postimg.cc/LYz7WfVX]
20231021-091936.jpg
[/url]






I ja krenuo malo nastrešnice za mehanizaciju.
 
Koje su vam se elektrode pokazale dobre, sad sam vario sa WURTH pa mi nije najbolja, probam sa LINKOLN, odlična ali poskupa, pa probam samo dvije elektrode Geka i rekao bih da nije loša.
 
Nazad
Vrh