Objekti za smeštaj mehanizacije

Ja imam slično pitanje, trebalo bi da u nosećem zidu otvorim novi prozor. Neću to sad raditi, ali bar da znam šta me čeka i da mi majstori nešto ne zeznu (pošto je jako teško naći prave majstore moguće da ću zakačiti nekog ko je silom prilika postao građevinac i nema iskustvo).
 
I kod mene slicno, na podrumu bih povisio i prosirio vrata, stim sto bih u vis skinuo sve do grede od sprata, nesto razmisljao da sa spoljne strane izlijem П okvir, da u gredu ubusim rupe i povezem sa spoljnim okvirom itd....
 
Licno ne volim da diram nosece zidove, ali i mene ceka na staroj kuci izbijanje 2 prozora na nosecem zidu.

Ako je iznad serklaz dobro armiran i ima dobar oslonac nema problema.
 
Nemam serklaž, već je samo zid a on nosi spratnu ploču, tj. nosi dve ploče jer i iznad sprata postoji ploča. I sad bi u tom zidu trebalo izbiti rupu i u nju ugraditi prozor.
 
Neimari, trebam stručnu pomoć.

Trebam pomjeriti vrata u jednom objektu za nekih 60 cm, ali je problem što je betonska greda iznad postojećeg otvora kratka. Znam da bi najsigurnije bilo polupati sve iznad iste, polupati gredu i izliti novu, ali me interesuje može li se bezbjedno produžiti i kako?
Je li uredu da izbijem 2-3 bloka do grede, razbijem dio grede da dođem do armature, zavarim komade kojima bi istu produžio i izlijem novi beton? Ili da u postojeću gredu sa čela izbušim rupe, u iste nabijem armaturne šipke i nastavim po planu? Pominju se i neka hemijska sredstva za vezivanje i ankerisanje, ali o tom tek nemam pojma.
Jel zatvaraš postojeća vrata?Ako se ona zatvaraju onda nemaš nikakvu potrebu da vezuješ za postojeću gredu.
 
Onda buši u postojeću gredu nabiješ armaturu i dalje izlivaj novu, nema tu neke velike filozofije.Za samu statiku ta greda nije bitna,ona ima drugu svrhu.
 
Konacno ovo odradio,nisam nasao vremena pre ...valjda ce drzati,2 rupe inace pogresno izbusene xd ...6 drzi armaturu,nemam sliku..uglavnom bas je brzo steglo,mora se sve spremiti odma,armatura,ociscenje rupe,inace stegne u cev gde mesa 2 komponente i mozes baciti taj mesac.


 
Sinoc bilo nevreme kod nas...oluja,grad,70+litara kise se izrucilo...lepo napravilo haosa u selu,a i ataru.dizalo krovove,skidalo crepove,rusilo drvece...supa sto smo otac i ja radili opstala.do sada tri puta izdrzala-valjda je polozila.sada jos samo sneg cekamo.jel neko skoro uzimao cevi,kako cene sada idu?
 
Kako najbolje rešiti pregradne zidove, u novoj hali radi sipanja robe u podno skladište.Za koji dan bi trebali da radimo betonsku ploču pa sam razmišljao da uradim neku pripremu za buduće pregradne zidove. Dimezija bi bila 30m*5 m . Zid je od betona 1.5m visine i dalje se nastavlja blok. Tako da nebi punio vislje od 2 m sa robom. Da li na suprotnoj strani uraditi neke cevi sa navarenim U profilima. Ili neku drugu varijantu., Da li razmak tih profila može da bude 2.5m ,jer bi stavljao dvocolne daske i pravio zid od dva metra sa njima (ili neki drugi predlog). Bilo kakav predlog je dobrodošao.

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Najbolje ne znam, kod mene obicne daske i 3 stuba na 4m. Visina je oko 1,5m. Kao privremeno resenje ali tera vec par god. Da mi je ova pamet sada, ne bih se time vise bakcao nego bi pregradjivao dzambo vrecama...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
c781fa85090d63679ac180335c332fd7.jpg
 
Kako najbolje rešiti pregradne zidove, u novoj hali radi sipanja robe u podno skladište.Za koji dan bi trebali da radimo betonsku ploču pa sam razmišljao da uradim neku pripremu za buduće pregradne zidove. Dimezija bi bila 30m*5 m . Zid je od betona 1.5m visine i dalje se nastavlja blok. Tako da nebi punio vislje od 2 m sa robom. Da li na suprotnoj strani uraditi neke cevi sa navarenim U profilima. Ili neku drugu varijantu., Da li razmak tih profila može da bude 2.5m ,jer bi stavljao dvocolne daske i pravio zid od dva metra sa njima (ili neki drugi predlog). Bilo kakav predlog je dobrodošao.

Sent from my WP5 using Tapatalk
Бетонски Л Профили,монтажни,кад завршиш са робом само их склониш. Наравно ако имаш предњи утоваривач,багер ил сл. Такав систем сам гледао у иностранству,одлична ствар.
 
Najbolje ne znam, kod mene obicne daske i 3 stuba na 4m. Visina je oko 1,5m. Kao privremeno resenje ali tera vec par god. Da mi je ova pamet sada, ne bih se time vise bakcao nego bi pregradjivao dzambo vrecama...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
c781fa85090d63679ac180335c332fd7.jpg
O ovome sam i ja mislio ,ali problem je spremiti džambo vreće jer to treba puniti. Nema se ljudi u sezoni, ovako kada stiže 100 tona na dan u magacin ,telehender bi to samo gurao

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Jel moze neko da napise kakva je procedura oko papira i dozvola za zidanje hangara?
Npr vlasnik ima plac, hoce da uzida hangar npr 20x10.
Od cega se krece, geometar, gradj dozvola, projektant, kojim redom to sve ide?
 
Nazad
Vrh