Objekti za smeštaj mehanizacije

Vidjao sam slicne objekte u planinskim predelima za stoku i seno. Samo sto se kod njih zadnji deo skoro spaja sa brdom.
 
Vidjao sam slicne objekte u planinskim predelima za stoku i seno. Samo sto se kod njih zadnji deo skoro spaja sa brdom.
Ima takvih objekata dosta,ali su ukopani i "patos im je ravan".Drugar ima objekat sa izlivenom plocom,u "prizemlju" su mu ovce a na drugom hrana masine itd.Na drugi sprat ulazi sa suprotne strane(sa brda) traktorima i prikolicama.
Ali ovako nesto jos nisam video.
 
Juce neplanirano ugradih vrata i zatvorih supu limovima
17c2d89ab22b3d1dfb89dfbb97c3f2f6.jpg


Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Zavrsena supa za masine pa da podelim detalje sa kolegama. Najpre hvala svima koji su mi dali predloge i sugestije, najvise @Darko Dren i @galicije83 .

Vadjenje panjeva i ravnjanje terena radio prijatelj kombinirkom, temelje kopala 2 fizikalca 2 dana a 1 majstor i 2 fizikalca zavrsili nalivanje za 1 dan. Dnevnica majstora 60e a fizikalca 4000 din. Materijal za zemljane radove me je kostao oko 500e s tim sto sam imao vec armature za stope pa njih nisam kupovao.

Unutrasnje dimenzije objekta 19.6x10.7x5m ali smo pustili sa svakog cela po ~40cm preko i sa prednje strane ~1m nastresnice.

Materijali na konstrukciji:
Stubovi 120x120x4
Binderi 80x80x3
Ispune bindera vertikala 80x60x3
Ispune bindera dijagonala 40x40x3
Roznjace 80x60x3

Ja sam hteo da ojacam neke stvari ali su me majstori ubedili da nema potrebe. Njima je bilo ni iz dzepa ni u dzep tako da im verujem. Inace ne treba im niko, sve sami odrade, odnesem kafu, sok i kiselu i mogu da sednem i da gledam.. Najcesce su tu trojica glavnih ali moze da ih bude i vise po potrebi. Za 5-6 dana sve gotovo.

Ukupna cena konstrukcije bez zemljanih radova 12650e, od toga je samo lim bio 4380e. Sve nabavljano preko njih jer imaju popuste s tim sto sam limove direktno ja platio a ostalo su oni. Radila je mala firma iz Pridvorica kod Smederevske Palanke, nekoliko momaka koji su ranije radili u vecim firmama metalne konstrukcije su se dogovorili i osnovali firmu pre 5-6 godina.

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png
 
@milan11
Bravo Milane, nećeš više kombajn da uvijaš u najlon, ovo je spas. Taman da sve spakuješ i pun hangar.
Pošto su sad cevi?
Ja kad sam se raspitivao za materijal u okolini nisam mogao da nadjem za manje od 130 din/kg ali oni kao firma i stalni kupci imaju to dosta jeftinije pa su se zato uklopili u ovakvu cenu, firme koje prodaju materijal em odvale cenu materijala fizickom licu em odvale cenu za ruke. Imao sam ponude i od 25.000 za sve ovo isto, odvali kako se kome cefne...
 
Neimari, trebam stručnu pomoć.

Trebam pomjeriti vrata u jednom objektu za nekih 60 cm, ali je problem što je betonska greda iznad postojećeg otvora kratka. Znam da bi najsigurnije bilo polupati sve iznad iste, polupati gredu i izliti novu, ali me interesuje može li se bezbjedno produžiti i kako?
Je li uredu da izbijem 2-3 bloka do grede, razbijem dio grede da dođem do armature, zavarim komade kojima bi istu produžio i izlijem novi beton? Ili da u postojeću gredu sa čela izbušim rupe, u iste nabijem armaturne šipke i nastavim po planu? Pominju se i neka hemijska sredstva za vezivanje i ankerisanje, ali o tom tek nemam pojma.
 
Izli kompletnu novu gredu, nemoj sebi komplikovati život. Veruj da je to najjeftinije i najsigurnije. Ali možda ipak neko zna bolje.
 
Neimari, trebam stručnu pomoć.

Trebam pomjeriti vrata u jednom objektu za nekih 60 cm, ali je problem što je betonska greda iznad postojećeg otvora kratka. Znam da bi najsigurnije bilo polupati sve iznad iste, polupati gredu i izliti novu, ali me interesuje može li se bezbjedno produžiti i kako?
Je li uredu da izbijem 2-3 bloka do grede, razbijem dio grede da dođem do armature, zavarim komade kojima bi istu produžio i izlijem novi beton? Ili da u postojeću gredu sa čela izbušim rupe, u iste nabijem armaturne šipke i nastavim po planu? Pominju se i neka hemijska sredstva za vezivanje i ankerisanje, ali o tom tek nemam pojma.
Zavisi.Na gredu mislis na nadvratnik?

Ako je zid nije noseci polupas blokove, zabusis nadvratnik malo dublje ucukas armaturu, nataknes uzengije malo gusce i to je to.

OKo grede nema nicega.Ako samo sa jedne strane imas ,blok, montu... onda je serklaz.
 
Nazad
Vrh