Objekti za smeštaj mehanizacije

@galicije83,
lijepo izgleda. Za lim s filcem s donje strane je nedostajalo financija, ii je neki drugi razlog da nije stavljen. Na slikama nisam primijetio vjetrovni vez krovu. Nalazi li se možda na drugoj strani koja nije slikana?
Imaju li kosnici između stupova i 3 glavne rešetke isključivo funkciju sprečavanja pomaka cijelog krovišta u slučaju jačeg bočnog vjetra, ili još neku? Šteta da nisu na rešetku povezani u čvoru, a na stupu dodani neko ojačanje relativno mekane plohe na koju su vezani. Još uvijek se mogu staviti dva rebra od lima i prenijeti silu na dvije susjedne plohe.
Kakva je veza stupa i podloge: zglobna ili upeta?
 
Stara supa na kojoj su rogovi bili na zidu od betona sad treba da stavim camovu gredu od 3m sirine koja je debljina dovoljna, jel dovoljno 10x12cm?
 
Цела лева страна је везана за стару халу, која има изидане зодове са серклажима АБ. На слици се не види укрућења од ветра, која се налазе са леве стране кровне конструкце. Да сада ће неко рећи треба и на десној. Треба, ено их стоје спремна, само никако да се смилујем и да поставим у та два поља шипке са утегама...сваки биндер је заварен а преко истог је направљено од арматуре 12мм ћирилично слово П и исто заварени за попречни биндер тако да то нема шансе да негде мрдне.

Веза подлоге и стуба је крута. Сруб је убетонитан са перима која су наварена на исти до дибуне од 50цм, а стопа је димензије 60*60цм....

Филц, не нисам штедео већ сам се зајебао при одабиру...мислио сам који ће ми филц пошто стоји комбајн..јбг сада видим са сам требао да га ставим, али шта је ту је...

Ти косници на главним носачима су додатно укрућење, због бочног ветра, јербо смо се малко били зезнули у димензијама између стубова, оа је биндер дошао шири и није се могао везати онако како је било оредвиђено. Па смо усекли стубове , њега упасовали у тај шлиц и онда додатно ојачали са косницима јер ти варови су били поприлично слаби...три пута мерили и опет дугачко😂😂😂
 
Tako moj otac čekao da poveže stubove, ima kade. I cela šupa pala za sekund ali samo se to desilo jedared.
 
Tako moj otac čekao da poveže stubove, ima kade. I cela šupa pala za sekund ali samo se to desilo jedared.
Пађпреживела је ову олију без већих проблема, а около летело све оно што је било урађено по пс и за шта сам сматрао да нема шансе да одлети...тако да, као што се из горе приложеног може видети да му то укрућење од ветра и не фали...
 
Možda ste imali sreće da vas nije pogodilo ono što je pogodilo druge. Daj Bože da ja nisam upravu.
 
Однело ми 100 квадрата друге шупе, те која је била урађена по ПС, начело ми кров на кући...у Чалми ко да је атомска била пала после два налета невремена у два дана...јес оно обишло нас у широком луку...
 
Ja sam prošao bez štete, kartonske kutije mi nije odneo vetar, a na manje od 100 m od moje kuće čupao drveće. Taj vetar je prešao preko mog dvorišta (šupe, jer mi je celo dvorište pokriveno), nije srušio ruševni kiću iza moje kuće, a 50 m dalje kao da je pala atomska bomba.
 
Kad sam radio silose veličine 150 t. onda su mi neki govorili ,,Šta će ti toliko betona u temelj".Kad sam im rekao da nije problem kada je pun silos nego kada je prazan onda su me gledali u čudu,da ne kažem malo drugačije(ne baš lud ali ne ni mnogo daleko od toga).
 
Samo malo cuknes sa osecajem ekserom i cekicem. Napravis malu rupu i polako srafis sa aku srafilicom....
Tako sam radio, saraf dug moram rukom da drzim,sprzim prste,trebaju mi na krovu i ekser,cekic,ponekad i kombinirke .... Onako ima pipkanja.
Ovo od Mirostija mi se svidja aku busilica i udarni odvijac i gas busim i zavrcem.
 
Две аку да имаш, једна са бургијом, друга са битом за завртање и очас посла ћеш их пошрафити...

Пре него што их уградиш, исеци им ћошкове по 45 степени да легну идеално....то је предуслов да исте не пукму када идеш по њима...
 
Mozda bi bile bolje kad bih izekao svaku plozu na 45 delova,ovako ploce starije od mene i krive odavno kako legnu,ako bude max 4x6m i to je pitanje,klasicna stracara za krndiju.
Cujem neki dan da je gvozdje 100din sad nisam pitao coveka dal sa ili plus pdv.
Oladio se da tu drvenu pravim cestitije posle nevremena,nego da je sklepam pa dokle izdrzi.
 
Pitanje za one sa malo više znanja/islustva, moze li da profil IPE180 da se stavi između dva stupa udaljena 8m, kao nosač - na njeg bi išlim rogovi drveni i lim kao pokrov, rešetkasti nosač nebi mogao biti viši od 25cm pa mislio da stavim IPE profil
 
Za taj raspon stavljaš dva jedan na drugi.
I tada će postojati u sredini određeni ugib ali ništa strašno.
Ako možeš pretpostaviti opterećenje, može se sve uredno sračunati.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Dobra krovna resetka trpi to bez problema.otac i ja smo skoro radili na 9 metara rastojanja,ali posto su neki segmenti bili vec odradjeni-visina joj je bila oko 40...cevi 80x60x3.
 
Nazad
Vrh