Objekti za smeštaj mehanizacije

Spansko selo.... 😁🍻
Bitno mi da se uradi i drza par godina, krov je u planu svakako da se radi kroz par godina.
Sad je kuca komplet radjena unutra al dzava i supa. Za sl godinu bilo u planu kre enje spolja i krov, ali nista od toga.
Uzmi zljebnjake i srafi u dumenjak (rog) ispod toga trake od kondora ili kupiš slemenu traku to ti je najjeftinije i estetski najprihvatljivije.

Kad si već na krovu prepakuj crep što bolje jer prvo stradaju takvi krovovi :D
 
Najboje je da se na sleme ukove letva celom duzinom i svaki poklopac usrafi. Tu ostaje vecno. Nestezati do kraja da ima lufta malo pri promeni temperature.
 
Iz iskustva, šrafljenje u dno profila je najsigurnije.
Može da se stegne propisno i ne popušta vremenom.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Po nekom pravilu kako su mene učili koji to bolje znaju, jahač i dugački šraf idu u vrh trapeza kad se postavljaju paneli,kratki šrafovi u dno idu kod limova,da bi bilo prijanjanje pokrivke sa štaflama ili šta je već na krovu kao nosač...
 
Jahacima sam okruzio glavni deo supe i nadstresnicu i po koji u sredini kad sam vec kupio da ne ostanu zardjace.
Nisam neki picajzla i esteta ali na gvozdju i tim poslovima ne volim da stedim. Vidim da mi je greska sto sam ostavio duzi lim pozadi kao da odbija kisu sad se lomim kad uhvatim vremena da uzmem aku i sve isecem da skratim.
 
Ja danas menjao salonit ploce sa limom i na jednu tablu od 6m mi je islo 29 srafa

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Pre odmora radili majstori krovnu konstrukciju. Javljaju danas od kuce ispruceni paneli iz Grcke . Reko sebi trebao sam ja izgleda na odmor kamionom da imam povratnu turu, bilo bi jeftinije.
d906a79fe027b2cf2928e16749758f5a.jpg
a7cf5272a60fee7764b3691b754cbe22.jpg
592d5a8f2500480193c3e166d6a9a6c0.jpg


Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Spansko selo.... 😁🍻
Bitno mi da se uradi i drza par godina, krov je u planu svakako da se radi kroz par godina.
Sad je kuca komplet radjena unutra i supa. Za sl godinu bilo u planu krecenje spolja i krov, ali nista od toga.
Baca prvo radis.krov pa tek onda sredjivanje ostalog, a ne obrnuto...
 
K'o што сам рекао ономад ево две сличице како сам ја код мене решио кровне носаче на мојој шупици за зеленка...
IMG-20230725-132125.jpg
IMG-20230725-132034.jpg



Димензија попречног носача (три их има и идентични су) је на распону од 6м, доњи и горњи појас 60х40х3мм, дијагонале и вертикале 40х40х2мм
Главни носачи су од цеви 40х40х3мм доњи и горњи појас, дијагонале и вертикале 40х40х2мм, распон сваког галвног носача је 6,6м.

Као што се може видети он је (главни кровни носач) је правоуганог облика, са ослањањем у једној тачки, на распону један од другог на 2м. Штафле су 5х8цм, постављене на сваких 1м једна од друге, да би се постигла чврстоћа кровне конструкције услед јелте оптерећења...
 
Kod nas u selu idu po komšiluku da traže krovove svi koji su štedeli. To važi i za vetar i za sneg. Ja sam imao sreću što je limar video greške i ispravio, naravno uz nadoknadu. A glavni majstor bi se zakleo da je dobro uradio. Kada bi mu prstom pokazao svaku grešku (uštedu) reko bi ,,jebi ga". Početkom 1987-me je za jedan dan palo oko 50 šupa (senjaka) od istog majstora. Naravno na nije ni trepnuo, samo je nastavio da radi. A godinama je ismevao one koji su ga upoziravali na greške. Radio je dok ga konstrukcija nije ubila.
 
@galicije83 Sto nisi stafle okrenuo da stoje uspravno ?,mislim ne ovako kao sada polozeno,jer ovako koliko god da nose,nose mozda i skoro duplo manje nego sto bi mogle da si ih uspravno stavio.
 
Не носсе дупло мање већ неких 30%, иначе сасвим довољно је и ово за носивост на коју је кров прорачунат....штедло се није већ је рађено по прорачуну, ксо штп рекох може да се уради на ху начина и да носи конструкција и са мањим елементима без проблема...
 
Nazad
Vrh