Objekti za smeštaj mehanizacije

Jedino rešenje je pojačavanje dimenzija.


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Pala nova hala u selu radjena po nacrtima, industrijska nije privatno.
Specijalno narucene cevi od 12m, sad da li je raspon 24 ili 36m u glavnom do sutra kad je pokriveno sve je kleknulo.da li je greska do proracuna ili kvaliteta,ali ode hala ...
Inace u Yonexu su cevi jos uvek 3mm zid.
 
Pisao sam ovde da se hala moze napraviti na 1001 nacin razlicitim dimenzijana elemenata...mahom se ovde preteruje sa dimenzijana bespottebno...sutra cu uslikati moju hali za kombajn dimenzija 12x6m, pa da vidite koliko su ti binderi skabasni, a u stvari sasvim dovoljni za taj raspon...

Opterecenje sneg vetar je 1kN/m² ili ti 100kg/m²..., Naravno uzimaju se tu i druge vrednosti pri proracunu, tezina elemata, raspon istih opterecenje vetrom, temperaturne razlike, da ne nabrajam dalje ima tih stavkinpodosta..uglavnom nije to bas spansko selo za proracun i usvajanje konstruktivnih elemenata za nase jelte hale...
 
Jel ima smisla staviti nesto ovako na hangar:

b2aec10971763e1ed3f92c1f0b58791f.jpg


Ima kod nas u zadruzi na podnom i vidim uvek se vrte.

Sad dali moze izvući ovu vrućinu napolje...ima i većih prečnika


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Pitanje, ne znam de tacno ovde je najpribliznije.
Posto su majstori tesko nedostupni a krovovi otvoreni, crep je postavljen.
Cime tj kojom pur prenom zaliti ceramide-kubure, kako se pravilno radi ?
 
I kod nas rade,ali nema majstora, ja da zalivam ne znam, vidjao sam na krovovima da ih necim polepe, na delu kuce imam nov crep tu cak imaju i rupe za sarafe secam se pre par godina kad se radilo.
 
Meni je stvarno tesko da poverujem da moze pur penom . Od svake pur pene (barem ono sto sam ja video ) koju greje sunce ubrzo ne ostane nista .
 
Kod mene na šupi majstori su zalepili žlebnjake pur penom. Preživeli su do ove oluje svakakve vetrove. Slažem se da je suva montaža zlebnjaka najbolja ali na već urađenim krovovima mislim da treba jos jednu letvu dodati. Inače, juče smo vezali prva 4 žlebnjaka na kući paljenom žicom. Dosta je nezgodno i sporo. Videćemo kako će danas proći.
 
Kod mene sve zalivene ceramida neki picajzla majstor mesao lepak za plocice i cement inace naknadno uradjeno posle zidara i posebno placeno 200 e za 100 metara duzine, podiglo je komsijinu supu i sve srucilo kod nas na krov probilo crep oko 300 kom razbilo i par hiljada pomerilo svuklo ali ni jednu ceramidu, sve ja i brat vratili dva dana i dve noci nemamo dlake na kolenima sve zbrijano, na staroj kuci zadnji crep da se navuce podigli ceramidu ono zoljeva u **greška materinu bezanija preko krova sreca nisu nas puno izujedali, komsija se smeje kad popodne ide on i frflja ista situacija u ceramidi se zalegli
 
Prije 6-7 godina sam pjenom popunjavao rupe gdje crijep ne nalegne kako treba (oko limenih dijelova uz dimnjak i slično). Nijedan nije mrdnuo, a na 1200 metara nadmorske visine zna fino biti vjetra tokom cijele godine.

Bila je neka za zidanje čini mi se, mada će bilo koja neekspandirajuća završiti posao. Zalijepi se za podlogu kako treba, popuni sve šupljine, a kako nije direktno izložena suncu može trajati godinama.
 
Pitanje, ne znam de tacno ovde je najpribliznije.
Posto su majstori tesko nedostupni a krovovi otvoreni, crep je postavljen.
Cime tj kojom pur prenom zaliti ceramide-kubure, kako se pravilno radi ?
Imaš namensku za krovove, ali može da posluži i neka druga samo je bitno da je niskoekspandirajuća.

Možeš i klasično malterom i dodaš malo boje za beton da ne bude ružno.Kod maltera je bitno da se crep nakvasi inače će slabo da drži.

Najsigurnije rešenje je suva montaža,ako je krov prost na dve vode nije ni skupo.Kupiš slemene eksere njih kuješ u postojeći dumenjak samo obavezno razvuci kanap da uhvatiš pravac slemenjak mora da pokrije žleb sa obe strane.Slemeni ekseri imaju prihvat za letvu koju šrafiš,onda idu žljebnjaci i nema sžljebnjak da mrdne :D Možeš da stavljaš i slemenu traku, ali i običan kondor završava posao.

A možeš i žljebnjak direktno da šrafiš u dumenjak kroz postojeću rupu, samo obavezno kondor ispod.To ti je divlja verzija suve gradnje :D

A kao obavezno mora da se stavljaju početni i završni žljebnjacii pogotovo ako je krov na više voda.
 
Spansko selo.... 😁🍻
Bitno mi da se uradi i drza par godina, krov je u planu svakako da se radi kroz par godina.
Sad je kuca komplet radjena unutra i supa. Za sl godinu bilo u planu krecenje spolja i krov, ali nista od toga.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh