Objekti za smeštaj mehanizacije

Jos nemam tacnu cenu.
Cevi 150 000, limovi i sarafi 110 000, stope beton-ruke oko 25 000, farba 10 000 .... Dosta sam i ja radio od pripreme cevi,farbanja i svaki dan pomoc majstoru, jos par crvenih za kolegu sto je par dana dolazio i na kraju jos cekam majstora glavnog da naplati ruke.
 
Je l' ti neko proračunao taj binder ili je majstor radio po svom nahođenju?
 
Stope 50x50x60cm, plocevina 300x300x10mm, stubovi 100x100x3.
Na zadnjim stubovima vezna 80x80x3 mada moze i bez nje. Roznjace 100x60x3, stafle na vecem delu 80x40x3, na nadstresnici 40x60x3.
Binder sve cevi 80x60x3, on je visine nekih 35cm. Cevi nazad i bocno za lim 40x40x3.
 
Poslednja izmena:
Jel moze Neko da mi kaze kakva je sada situacija sa cenom po kvadratu za obican objekat na metalnim cevima ,I gore konstrukcija sa limom???
Naravno betonske stope bi ja sa mojim majstorom radio ,a sve ostalo je toga ko radi te objekte.
 
Jel moze Neko da mi kaze kakva je sada situacija sa cenom po kvadratu za obican objekat na metalnim cevima ,I gore konstrukcija sa limom???
Naravno betonske stope bi ja sa mojim majstorom radio ,a sve ostalo je toga ko radi te objekte.
Zavisi od debljine materijala, da li su uracunati zemljani radovi ili ne, svasta nesto.
EDIT: sry tek iz drugog sam procitao da bi stope radio sam.


40-45 e kvadrat.
Sta ulazi u tu cenu, to mi je nesto malo ??
 
Da da razumeo sam posle ali i dalje mi je malo 40-45e.
Sve zavisi opet o kakvom objektu se radi, da li ti treba nesto specificno ili ne. Na primer meni na 20x10 gde je prednja strana 20 treba da postoji samo 1 stub na sredini i dva sa strane pa to onda zahteva masivnije i jace stubove u prednjem delu ako i resetku/binder izmedju njih a sve to podize cenu. Ako nemas tako neke specificne zahteve i radis sa minimalnim jacinama materijala onda se verovatno i moze proci sa 40-45e.
 
Ima na prethodnim stranicama objasnjeno sta dobijam za 40 e kvadrat.njihovo je sve osim sljunka i cementa,ali sam ja da bi ubrzali radove na svoju ruku sam betonirao stope.Za ovu cenu rade firme iz moje okoline Djurdjevo,Gospodjinci...
 
Ima na prethodnim stranicama objasnjeno sta dobijam za 40 e kvadrat.njihovo je sve osim sljunka i cementa,ali sam ja da bi ubrzali radove na svoju ruku sam betonirao stope.Za ovu cenu rade firme iz moje okoline Djurdjevo,Gospodjinci...

Nasao sam tvoj post, to je ok cena za tvoj objekat. Nemas potrebe za debljim cevima. Kod mene na primer za prednje stubove ne moze ni 100x100x4 da prodje, mora jaca cev (nije da mora ali je pozeljno a to ne pravim svaki dan). Takodje za bindere zbog raspona moram dosta vece profile, sve to povecava cenu po kvadratu zato rekoh @Mustang80 da dosta zavisi od nekih specificnosti i dimenzija objekta i da ta "cena po kvadratu" moze dosta da varira.
 
Jednom sam procitao ovde neko je napisao da je statika egzaktna nauka,ne mislim na svoj objekat vec da je mozda za te vece stvari jeftinije platiti staticara nego pojacavati napamet materijal.
Ja bih se i ovako javno zahvalio kolegi Galiciju koji je dao svoje strucno misljenje o izboru materijala za moj objekat a i nekoliko dobrih predloga.
 
Galicije je gradjevinac on to sracuna za cas (y) Ja takodje ne pricam to namamet jer se ne razumem, imao sam 3 razlicite ekipe koje su dolazile sa gradjevincima, arhitektama i sl :)
 
Samo što i projektanti treba da uzmu u obzir realnost da zid cevi od 3mm nije 3mm već 2,8 mm, isto tako je i sa debljinom zida od 4 mm.

Takodje si zaboravio da navedes da su ove nove toplovaljane ili hladnovaljane cevi sranje nevidjeno sto se tice kvaliteta u odnosu na uste cevi iz komunistickog vremena...to svi precutkuju ...jednostavno ove nove cevi nemaju ondasnji kvalitet...krade se na svemu zarad sto vece zarade onih koji ih prave...
 
Nazad
Vrh