Objekti za smeštaj mehanizacije

A sta tu ima da se zna kako se radi :LOL: ?.Zidanje,betoniranje,armiranje,krov,to je sve posao koji moze svako uraditi samo eto ,necemo,lakse platiti majstora.
 
To ne i je... Sto godinama gledam kako se vari al ruka ne slusa.
Izvuci pod vinklom da bude, laserom iznivelisati stope i visinu, znati povariti stubove,binder i drugo da varovi ne povuku... Onda sam niko, jer to ne znam, a mozda sam i neko ko hoce da plati.
 
Nisam imao nameru da vredjam,daleko od toga,ako je tako zvucalo ...Hocu reci toliko toga ljudi sami nauci,pa i ti ''majstori'' ,90% njih su samouki,50% njih ne zna neke osnove armiranja,ili kad vare bindere za supe i slicno,to sve kopiraju sto vide od drugih,ali ne zna kako pravilno treba,cesto nabacuju materijala da se osiguraju,kao i kod kuce,deblja armatura od potrebne i slicno...
 
Znam da Novotni i postavlja,ali nemam predstavu koliko je kvadrat lima,zato sam i pitao.
To mozda kod tvog prike, sitni su ovo kvadrati za takvu firmu. 😀
Arkadije razumem te i ja sam 9vde nabacao materijala ali kad je krenuo da vari binder jedna pa druga strana, pa dijagonalno kako koji var da ne povuce sve to ima svoje.
 
Treba da kopam kanal da sprovedem vodu i struju do mesta gde će se šupa praviti. Da li može u taj jedan kanal da se stavi i okiten za vodu i kabel za struju? Kako je po zakonu i da li sme to da se uradi?
 
U čemu je problem ako se u okitenku stavi pgp kabel?
Влага. Физичко оштећење у будућности, доста тањи пресек изолације итд. Мислим може то,ал не треба измишљати топлу воду без потребе,боље урадити како треба.
 
Mi kad smo pravili stalu u isti kanal smo stavili i vodu i struju stim da smo na dno stavili podzemni kabal pa malo peska da to pokrije pa posle okitan preko toga.Dal je to po pravilu neznam ali stoji to vec 15 godina tako
Treba da kopam kanal da sprovedem vodu i struju do mesta gde će se šupa praviti. Da li može u taj jedan kanal da se stavi i okiten za vodu i kabel za struju? Kako je po zakonu i da li sme to da se uradi?
 
Treba da kopam kanal da sprovedem vodu i struju do mesta gde će se šupa praviti. Da li može u taj jedan kanal da se stavi i okiten za vodu i kabel za struju? Kako je po zakonu i da li sme to da se uradi?
Ja sam stavljao kanalizacione cevi fi 150mm,jedna vodi kabl(ove) a drugi red cevi je za vodu,tj ubacio sam okiten u cev. Preko njih je isao sloj sitnog peska(~10cm,manje-vise) pa zemljom zakopane ostatak,tj nekih 1,2m. Lakse je sutra i za promenu a i za dodatak i struje i vode ali je finansijski dosta skuplje,sad je izmedju 150 i 200 dinara 2.5m cev fi 150 garant.
 
Nazad
Vrh