Objekti za smeštaj mehanizacije

I meni u planu neka supica 14m sa 6-7m. Planirao sam stubove 100*100*3 a sve ostalo 60*40*3 a stubove na 7 metara rastojanje

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Najpraktičnije je ubetonirati ploče 300x300mm s=12 sa zavarenim armaturama u betonskoj stopi a sa gornje strane vire 4 navojne šipke M16 na temenima kvadrata 200x200.
Istu takvu ploču(naravno bez armatura) ali sa otvorima 18 na istom rastojanju kao na ubetoniranoj, zavaruješ na donju stranu stuba.
Posle montaža ide izuzetno lako. Stub sa pločom se nabacuje na ankerisanu ploču i stegne da 4 navrtke M16.
Rastojanje stubova standardno 4m, a ide i više. Za industrijske hale je stub obično 100x100x6, a za garaže i lake objekte može tanje..
Galicije kao građ.ing je jak u ovoj oblasti, i nema greške u njegovim preporukama.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
И мени 3мм делује танко поготово кад почне да кородира изнутра за годину, две.
 
A ovo na slici djeluje ogromno ,to za neke vece stubove ?
Вероватно, то сам нашао слику где се најбоље види како је урађено. Ако је стуб 100х100мм анкер плоча је довољна 150х150мм да може лепо да се ставе подлошке и матице и да се лепо стегне.
 
Ја би радио дубљу стопу, али ајде да се јави Галиције ипак је он доктор за ове бољке. 😁
 
Momo zavisi da li radiš temelj ili ne,i koliki je temelj...i od same građevine naravno...radi se stopa uglavnom dublja i šira,spram građevine ...za trem za auto nije problem,za halu itekako mora stopa ozbiljna...
 
Tata i ja kad smo pravili nama halu varili smo ploču za ploču nismo išli na varijantu sa šrafovima. Ploče su bile 10mm debljine, donja je naravno veća da bi stub mogao da se pomera zbog pravca. Rupe gde su stubovi su bile 90x90x100 (cm), sa armaturom i princip na koji su ploče ubetonirane je isti kao što Drale postavio.
 
Neki dan narucene cevi za supu cca 7m dubine i 8m sirine. Same cevi 140 000din, proslu nedelju bio i dok sam uzeo dan da novce prebrojim,odem uplatim ono skocila cena.
Hvala clanu @galicije83 na savetima.
Moglo je i da se ustedi ali isao sam na skoro max najjace cevi da posle moze neki apdejt da se uradi.

Stubovi 100x100x3
Roznjace-rogovi 100x60x3
Stafle-letve 80x40x3
Zadnje vezne za zatvaranje limom 60x40
Binder 80x60 gornja zona, 60x60x3 donja zona i ispune.
Plocevina 0.3mx0.3mx10mm
Ostaje limove da pecam krovni obavezno filc.
То са филцом се и није показало баш најбоље на дуг временски период. Боље гледај сендвич панел.
 
Jos jedno pitanje , da nebudem dosadan , ako bi radio , bila bi to radionica , visoka da moze kombajn i bager uci
.Dobro bi bilo da imam gore bar gredu na sredini poprijeko jaku da bi mogao neki flanscug da se okaci ako treba , mozda bi to u sklopu konstrukcije uradio sa par jacih H profila umjesto cijevi . Ima li predloga ?
 
Da li je preporučljivo praviti temelj od cigle? Npr iskopam 60cm izidam ciglom oko 40cm, preko tog napravim armirani betonski prsten oko 30cm i dalje na to zidam sa blokom ili ciglom?
 
Nazad
Vrh