Objekti za smeštaj mehanizacije

Pretpostavljam da misli na cevi sa kvadratnim i pravougaonim poprečnim presekom.
 
Imaš u Bgd u džip komercu cevi sa greškom jeftine su, imaš drugu i treću klasu. Na količinu se isplati.
 
Lepe barake nema sta ali sve je to skupo ipak nije za onoga ko ima traktor vredan 10 ili 15 000 evra.Mi smo to resili sa drvenom konstrukcijom,salonit ploce i betonska ograda u cetiri table i to je to.Imam svoju sumu tako da me konstrukcija nije kostala gotovo nista ustvari struganje oko 4000 dinara.Betonske table su bile mislim 20 evra sa dva stuba betonska (njihova montaza).Doduse nije meni trebala tolika visina hangara ali da udju masine i nama je bilo dovoljno.E sada idemo na pravljenje cardaka,opet drvo u kombinaciji sa betonom i to je to.Eto nesto jeftinijeg nacina da se napravi skloniste za masine.Eto jedan razlog je taj sto mi je plac ceo sirok 12 metara gde bi ja toliku halu instalirao znaci snalazi se svaka je para vazna idu mnogo teska vremena a posle njih idu neka jos teza.Kakva je to hala kada vredi vise nego masine u njoj :D
U sumadiji kod nas sve masine u jednom domacinstvu ne prelaze 3000 evra a da dam za halu 5000 ma ajde.Pozdravljam trud i sve je to lepo
Kako je kad je jako :cool:
Post je spojen: [time]1292432881[/time]
_________________________________________________
mladen87 je napisao(la):
super izgleda!kakav ti je ono kucerak unutra?
To je kancelarija :haha: :ppozdrav:
 
Sve si ti lepo uradio , ali zasto upropasti taj tvoj objekat s te betonske table? Ne znam da li si upoznat sa time , da su stubovi koji drze te table jako slabi i osetljivi. Oce i sammi da se polome , a kamoli kad ti seno nalegne na te table , ili ako nedaj boze pipnes tabli s neku prikljucnu masinu. Stim ja smatram da si imao jako kvalitetnije i lakse resenje. Tvoje table na oko deluju jako lepo , ali su slabe i ne dugotrajne , potrosio si vise vremena i truda prilikom ugradnje itd.
Zar ti jije bilo jeftinije i jednostavnije resenje drvene daske , i zastitis ih preradjenim uljem?
 
dgwts.jpg
2bpngj.jpg
21ln9et.jpg
pu72s.jpg
4hp8d5.jpg
9fxisz.jpg
iqbo74.jpg
 
Namerno sam uterao moj auto unutra da bi se moglo videti velicina objekta. Ja sam merio korakom sirina je 14m , a sirina medju stubovima je 3m. Nisam imao kod sebe metar da izmerim dimenzije stuba. Ali pazite ovo: kad sam poso primetio sam da treci objekat je izgradjen iz ne struganih trupaca . Pa mi sad zao sto nisam odma video da naslikam i taj objekat. Ali vam obecavam da cu sledeci put naslikati i taj objekat. Mozda ce moje slike nekom pomoci .
 
dragane postize li se usteda koriscenjem daska za raspinjace umesto punog drveta? Kad sve saberes , daske plus zavrtnji u odnosu na puno drvo.
 
Da li mozes mi preciznije reci na koju raspinjacu mislis (da ne mislis mozda na resetku)? U svakom slucaju se ustedi daskama , jer se samim tim smanjuje i tezina same konstrukcije.
 
Mislim na onu najnizu sto dolazi na stubove pa iznad nje ima jos jedna kraca. Ja sam mislio na najduzu
 
Ok lepo si mislio. Ne bi znao da ti tacno odgovorim ipak sam ja tehnicar nisam inzenjer. Ali docicemo do zakljucka cim ja nadjem vremena da ponovo idem u ovom kraju. Jer do ovog objekta se nalazi isti objekat koji je gradjen balvanima. Sve cu lepo naslikati i onda ce mo videti koliko je doslo do popustanja i koliko je dobro kad se koristi puno ( neobradjeno ) drvo.

Ali u svakom slucaju te moje buduce slike ce mnogo pomoci nasim kolegama , a i nama. Docicemo svi do novih i jeftinih ideja. Nadam se :ppozdrav:
 
Planiram da pravim garazu za traktor 539,prikolicu,atomizer nosene 300 litara,frezu taktorsu,da bude malo alata i tako...Sta mislite kolike bi trebale biti dimenzije,od cega bi mi bilo najbolje da pravim ja mislio da zidam... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh