Objekti za smeštaj mehanizacije

Adok ja ne nadjem odgovaraguce objekte koje zelim da slikam. Vi mozete slobodno da mi postavljate pitanja u vezi gradjevine. Mozet me pitati sta god zelite. Naj vise zeli da pomognem oko ustede u materijalu i u vezi izbora materijala. Kao i najveca moguca rastojanja medju stubovima , debljina grede,stubova , kao i gde sesme prekinuti betoniranje , a gde ne, itd.
 
Sta da vam kazem , kad sam ja ziveo kuci nisam imao pare ni bagrem da kupujem za stubove. Nego sam orao njive kod jedne babe , a ona nam davala u naturi bagrem. :udri: posle kada sm video koliko se lako pune i prave betonski , onda sam svatio da je jeftinije liti betonski nego kupiti bagremov. :ppozdrav:
 
Mi bas hocemo da pravimo te, gore navedene.
Kod nas se ne prave hangari i sl.
Samo beton, giter blok, fert gredice, falcovan crep.
Nepravi se svaki dan. :ppozdrav:
 
Umesto crepa limene table (bilo koji lim) ili salonit iako nije postojan na grad. Usteda je ogromna u odnosu na crep ,a i krovna konstrukcija je za trecinu jeftinija. :ppozdrav:
 
kod nas se kaze jeftina corba za prosce.makar se to videlo ovih dana u Kraljevu ko je stedeo na materijalu kad je pravio ,najebo je
 
Ja imam kompletnu literaturu i skolu iza sebe. Bio sam i najbolji djak u odeljenju sto se tice strucnih predmeta.Bio sam godinu dana i na gradjevinskom fakultetu u BG. Ovde pokusavamo da podelimo misljenja i da se pomognemo kako najkvalitetnije , a najjeftinije graditi.

A sto se tice nasih kraljevcana. Nisu oni gradili jeftine kuce , nego gradili su nestrucno. I to nisu samo oni tako radili na nasu zalost iz neznanja svi smo tako gradili. Mi u srbiju imamo najnestrucnije majstore. Tj priucene majstore. Redko ko je radio u firmi pa da je tamo steko znanje. Svi su postali majstori , jer ih je glad naterao. Nije tu problem kako su oni postali majstiri i vodje grupa. Nego je problrm sto kod nas u srbiji medju ljudima vlada jedno veliko nepostovanje , nepostovanje tudjeg znanja. Aj navedi mi jednog majstora koji je priznao da inzenjer ili arhitekta zna vise od njega. Daj stevi mu ime i prezime ovde pa da mu svi cestitamo. :ppozdrav:
 
Problem je kada se gradi, nakupi se mnogo i neplaniranih troskova, jos
kada bih platili inzenjere, skolovane majstore, arhitekte planove gradnje,,,, :sta:
Trebalo bih duplo vise novca. Ipak ko postuje neke osnovne principe gradnje
moze se reci da je :D
 
Najveci problem su pare , a isto je tako veliki problem sto nemamo pristup ljudima koji rade po velikim firmama , pa neki savet snjima nije na odmet , da ne kazem savet sa inzenjera ili arhitektu. E tek to bi bio problem , prvo gde da ih nadjemo , a posle ko ce nama pomoci dzabe. :udri:
Evo uzmimo mene za primer. Jedva sam se odlucio da idem kod moje profesorke (arhitekta ) da mi resi pitanje stepenica u kuci. Trebao sam da rusim stare stepenice , jer uopste nisu bile dobro uklopljene. Pozvao sam vise majstora koji iza sebe imaju i po 30god iskustva . I svi su mi rekli da znaju da liju stepenice i da naprave oplatu , ali da ih uklope u taj prostor koji sam ja imao , e tu su svi slegali ramenima. Na kraju nisam vise nikoga slusao , a svi (majka , brat , zena , ujacu itd.) su bili protiv arhitekte. Na kraju sam iso i dobio sam 4 resenja kao i 5 kompletna preokreta u celoj kuci i 2x su izlazili na teren profesorka i njen muz inzenjer. Prvi put su vrsili merenja , a drugi put su vrsili razgovor sa glavnim majstorom. Sve me to kostalo 200e. Ali sada imam predsoblje i stepenice koje vode na sprat kao u filmu.
 
Zavisi od toga , cemu ce ti sluzi. Najjeftinija ce biti ona za seno , a najskuplja ce biti ona hala koja bi se okovala senvruczidovima i pokrivac bi isto bio od senvrica. Cene ne znam , ali cu da se raspitam. :ppozdrav:
 
15q81u0.jpg

radjena od siporeksa i blokova, celicna konstrukcija i klizna vrata s prednje strane na 4 dela podeljena ... taman skoro sve od masina stane u nju ::namigivanje::
 
MILE je napisao(la):
Kod tebe blato kao da zivis u sremu.
Slikano prije par dana, šupa završena u desetom mjesecu.. platim ćovijeku šleper kamena za šupu nije mi ga mjesec i pol dovezo kaze za koji dan tako da mi je u šupi blato do ušiju morma ralicu zakopcat pa i dvoriste preletit .. :udri:
 
:D petar bas si je dobro napravio. Reci nam da li si stubove zidao samo betonskim blokovima ili si po njima stavio i po koju sipku armature. Bilo bi dobro da nam malo izbliza napravis i koju fotografiju krovne konstrukcije , da vidimo kako si resio krov, kao i od kog ti je materijala ova prednja greda. :ppozdrav:
 
Evo ovako!
Plac 30 x 50 m!
Zeleo bih da mi forumasi predloze kako,kakav da postavim objekat ili mozda dva manja!?

Planirajte za:
-dva traktora
-Kombajn Zmaj 171 + 3 Hedera
-tri/cetiri Zmajevke prikolice
-Sejalice
-Plug / Ciklon
-Tanjiraca
-Spartac / Setvospremac

Ulaz bilo gde na strani od 5o m

Pa da vidim predloge!
 
Nazad
Vrh