Objekti za smeštaj mehanizacije

Ja sam pokrio celo dvoriste pa mi opet malo,uvek fali malo mesta
 
Pod krov nesmeš da staviš više od 50% placa! Bar su meni tako objasnili u opštini, inače nemožeš da uknjižiš objekat... preko toga još 20% smeš da izbetoniraš a ostalo mora da bude zelena površina(bašta, travnjak, ili slično)
 
Nije mi niko nista rekao a nisam nikoga ni pitao a sto se tice betona ima ga 99 procenata
 
napravis za pocetak objekat da pokriva cetvrtinu placa ali tako da nekad u buducnosti mozes da nastavis bez problema do kraja placa
 
izq8ea.jpg



Evo 2 sistema. Gornji je drveni , a donji je metalni.
 
galki je napisao(la):
napravis za pocetak objekat da pokriva cetvrtinu placa ali tako da nekad u buducnosti mozes da nastavis bez problema do kraja placa
Ma znam ja to sve.... Samo kažem šta su zvanični uslovi.... A baš tako nekako i ja planiram....
 
Ja da imam tako mali plac , ja nebi ni pravio objekat u njemu. To je pre svega bacanje para. Zna se gde se prave objekti za masine , kao i farme. :ppozdrav:
 
Gde je 30x50m mali plac? Koliko sam ja shvatio, to je veličina placa raspoloživog za poljoprivrednu mehanizaciju a da postoji još i dodatni deo za stambene objekte i sl. Iako nije navedeno kako izgleda taj plac, odnosno kako stoje komšijske parcele i objekti na njima, ja bih predložio nešto ovako:

img96101.jpg


Objekti su sa obe strane kraće strane placa. U sredini ostaje dovoljno mesta za komotno manevrisanje mehanizacijom. Ulaz je na sredini duže strane placa. Ukoliko nema komšijskog pristanka onda se objekti odmiču od međe (mislim da u stvari to svakako mora da se uradi).

Naravno, ne mora se praviti oba objekta ukoliko nema potrebe za tim, već samo jedan, pa čak i on može da se radi po fazama, npr. po trećinu pa da se za više godina završi objekat. Ja bih svakako pravio montažni objekat, odnosno sa nosećim metalnim stubovima i plehanim krovom i zidovima a zidanje i beton bih upotrebio samo ako bi se objekat koristio i kao podno skladište za poljoprivredne proizvode.

:ppozdrav:
 
Dukej ideja ti je strava. Ali ipak bi bilo dobro da mi vidimo neku sliku tog placa. Ja sam shvatio da je ukupni prazan prostor u placu 50x30.
 
Izmedju moje kuce i tog placa je jos jedna kuca!
Plac se nalazi na cosku i mere su 100x30m ali sam vam rekao 50x30 je mislim da je to sasvim dovoljno!
@Dukej : i ja sam mislio nesto slicno na dve strane, samo sto sa jedne strane moze nizi hangar za prikljucne masine, a veci bi mozda i do 10m dubine da kombajn sa hederom "ladno" stane pod krov!

@dragan82
Na kraju ima 30 x 30m praznog prostora!!! Kako to moze biti malo? Tu bi stalo masina za obradu 500Hektara!!!


Ako bi pravio jedan veliki, teze se masine kace, ali mogao bi verovatno sa 2x traktor i dve prikolice pod krov!
Pitanje su i troskovi!? ::novac::
Dali klasican hangar sa metalnim stubovima ili mozda zidanje blokovima!? :sta:

Poz
 
Pozdrav od mene. Ni je to malo prostora , nego ja sinoc umoran s posla , pa se nisam lepo skoncetrisao. Ja mislim ako neces da grejes prostorije , onda uopste ti nije potrebno da zidas. Naj jeftinije i najlakse je da opsijes ceo hangar plekom. Plek se kupuje na stovariste , a stafne mozes kupiti na strugaru. Tebi je potrebno da ne ulazi sneg unutra i za nista vise. Pogledaj slike koje sam ti poslao i sa tih slika mozes izabrati 1 tip i nacin gradnje koji ti se vise dopada .

Ja bi se vise odlucio za drvenu konstrukciju , zbog lakoce gradnje. sistem hangara koji imas na slici moze biti od 6-12m dubine, a duzinu odlucujes sam. :ppozdrav:
 
15rgmj8.jpg

34hswm0.jpg

evo jos koja slika :cool: ... nikad cigani da dodju po ovo gvozdje ispred :haha: pa je malo krndija ::lose::
 
Forumaši gde ima da se kupe najeftinije kutijaste cevi ? Treba mi veća količina za pravlenje konstrukcije krova na silosu. :sta:
 
Kakve su ti to "kutijaste cevi"? Misliš na profilne cevi? kojeg profila i kojih dimenzija?
 
Nazad
Vrh