Objekti za smeštaj mehanizacije

dragan82 je napisao(la):
igordulic Al si me slatko nasmejao sa ovom tvojom petom fotografijom . Dosta ti stala lici na savremene stale(farme) :D :D. Ali nisi ti kriv sto nemas para da joj tavis krov. Vidi se da se stvarno trudis , ali drzava nam nije ni malo na nasu stranu. Reci mi da li imas neki plan ili ideju kako ces resiti krovnu konstrukciju? Ako nemas onda mi nacrtaj na jedan papir rastojanje izmedju stubova pa cu ti ja poslati neko resenje (nadam se). Otvoricu moju literaturu koja vec godinama skupljha prasinu. :ppozdrav: :ppozdrav: :cao:
vd2w4y.jpg

ovako nekako bi to izgledalo.
slikaj ili skeniraj svoj predlog pa ga posalji :)
Post je spojen: [time]1294963543[/time]
_________________________________________________
ne zamrite sto nisam umetnik :D bas sam ocajno ancrtao BAS JE ::lose::
 
Ni si mi reko cime bi pokrio farmu? :ppozdrav:


Sve jedno : crepom i da hoces ne bi mogo , jer stubovi ti nemaju dovoljnu visinu da bi se izveo pad veci 25°. Kod crepa je to jako bitno , jer ako je nizi pad od 25° onda dolazi do prokisnjavanja.

Verovatno ste planirali da pokrijete farmu plekom ili slicnim pokrivacem. Tu se dosta stedi na gradji , jer plek nije tezak krovni pokrivac, pa se tu merteci stavljeju redje nego obicno , a grede koje ce ici na stubovima ne moraju da budu deblje od 16x14 dok rogovi(merteci) 12x10, mogu da trpe raspon od 4m. :ppozdrav:

Sutra cu pogledati u moje udzbenike da vidim koje dimenzije merteka i grede da stavis i na koje rastojanje ce biti merteci jedan od drugog. Za crep znam napamet , ali za plek neznam bas tacno , jer nisam nikada radio sa njim. :ppozdrav:

Ovo sto sam napisao vazi za levu i desnu stranu od greda koje stoje na stubovima pa na dole , a sutra cu ti objasnim kako ces resiti sredinu. :cao:
 
dragan82 je napisao(la):
Ni si mi reko cime bi pokrio farmu? :ppozdrav:


Sve jedno : crepom i da hoces ne bi mogo , jer stubovi ti nemaju dovoljnu visinu da bi se izveo pad veci 25°. Kod crepa je to jako bitno , jer ako je nizi pad od 25° onda dolazi do prokisnjavanja.

Verovatno ste planirali da pokrijete farmu plekom ili slicnim pokrivacem. Tu se dosta stedi na gradji , jer plek nije tezak krovni pokrivac, pa se tu merteci stavljeju redje nego obicno , a grede koje ce ici na stubovima ne moraju da budu deblje od 16x14 dok rogovi(merteci) 12x10, mogu da trpe raspon od 4m. :ppozdrav:

Sutra cu pogledati u moje udzbenike da vidim koje dimenzije merteka i grede da stavis i na koje rastojanje ce biti merteci jedan od drugog. Za crep znam napamet , ali za plek neznam bas tacno , jer nisam nikada radio sa njim. :ppozdrav:

Ovo sto sam napisao vazi za levu i desnu stranu od greda koje stoje na stubovima pa na dole , a sutra cu ti objasnim kako ces resiti sredinu. :cao:
ta greda sto ide na stubove ti je dovoljna 12x14,mi je zovemo vencanica!a rogove mozes 8x14 (njih sve cesce stavljaju na kuce pokrivene crepom) a ako ces pokrivati limom mozes uraditi i od fosne 5cm stavljene na kant!
a rastojanje izmedju greda pokrivanih crepom je 70-80cm osovinsko a ti sa limom mozes i na 1m!
 
Ne mogu da ti nadjem u mojim udzbenicima maksimalne raspone za merteke kad je u pitanju krovni pokrivac plek. Ali imam resenja. Mericu ovde u CH na jednoj supi koja je pokrivena salonitom. :ppozdrav:
 
Da li se salonit proizvodi više? Znam da je proizvodnja zabranjena zbog azbesta. Ili su sad azbest zmjenili nekim drugim materijalom.
P.S Sad sam malo proguglao i vidim da se sada proizvode bez azbesta. zna li tko koja je cijena za po m2.?
 
Odg: Objekti za smeštaj mehanizacije

@igordulic
Druze ovo su ti neki od primera (primenjenih u gradjevini) resetkastih krovnih nosaca, njihovi rasponi sa padovima... Slika je malo losijeg kvaliteta ali je citljiva... Ako nadjem negde moje graficke radove saljem ti i to...

 
Dali zna neko neku firmu ili nekog majstora sta radi montazne objekte interesujeme neki objekat hangar oko 700 kvadrata hteo bi ove godine da uradim
 
Znam ja jednog dobrog samo neznam odakle si ti ako je daleko onda nece raditi ako si blizu radice ti a majstor je odlican meni je on radio,ja mislim da sada za ruke uzima 8 e po kvadratu a ti kupis materijel gde nadjes naj povoljnije a ima i on neke snabdevace
 
2czos3q.jpg
1232irq.jpg

Ovo je šupa koju je moj otac pravio i dobro me služi, samo nikako da je izbetoniram, dimenzije 15x7m
 
Pa da, greda je bila i ostao je deo, ali veci deo sam uklonio zbog manervisanja.
 
Nazad
Vrh