Objekti za smeštaj mehanizacije

Laki krovni nosaci ili LKN su odlicna stvar kod svih objekata jer nema potrebe za stubovima. Nama su sve farme uradjene tako i dobili smo sirinu objekta od 12m bez stubova a mislim da se tako moze raditi do 25m sirine. Konstrukcija nam je od dasaka sirine 12cm i debljine 2,5cm a nosaci se postavljaju na 3m. Drvo je mnogo bolje od metala za farme zbog amonijaka a i dosta je jeftinije. Poslednju farmu smo radili 2008 godine i cena objekta bez opreme ( betoniran pod, omalterisani zidovi iznutra i krov od salonit ploca) je bila 50 eura po metru kvadratnom.

 
Da li je ove nosače ukraja neka firma ili je dobar majstor? Kolika je cijena jednoga za raspon od 12 metara?
 
Ne moze samo jedan , jer tu idu i spregovi protiv vetra itd . Cena je 16e/m2 bez PDV , sa njihovom postavkom. Ja licno mislim da je ta cena preskupa , a sistem nije veciti.
 
Bosonoga je napisao(la):
Da li je ove nosače ukraja neka firma ili je dobar majstor? Kolika je cijena jednoga za raspon od 12 metara?
ako imalo imas sluha za tesrskim poslom to mozes uraditi i sam,pribavis daske i jezeve,dva tri covjeka da ti pomognu i udri,a imas u lukavcu firma se zove konles rade resetkaste konstrukcije i LLD konstrukcije
 
Nosaci se sklapaju od dasaka a radili su ih majstori koji su mi i zidali objekte.Uz dobar cirkular i organizaciju njih petorica su pravili po 4 nosaca dnevno. Imam negde i dimenzije svih pozicija u jednom nosacu. Najvece su po tri od po 7m sa svake strane i horizontalne gde idu po tri od 8m i tri od 4m. Ove krace idu po dve u paru a uklapaju se prema salonit plocama jer iznad njih idu poduzne drvene gredice dimenzija 8x10cm. Mislim da ima neka firma koja ih pravi gotove prema dimenziji ali su skuplje.
 
Trebaće mi na proleće majstori za izgradnju šupe ili hangara sa metalnom konstrukcijom i limom, da li mi možete preporučiti nekog...da su dobri...i da brzo rade :D :ppozdrav:
 
stiv je napisao(la):
Trebaće mi na proleće majstori za izgradnju šupe ili hangara sa metalnom konstrukcijom i limom, da li mi možete preporučiti nekog...da su dobri...i da brzo rade :D :ppozdrav:
metalik žabalj radili su voji malešev ako se ne varam ako te zanima javi na pp meni su radili 12x10
 
Evo i mojih slika :
Naime ovo je pre bila otvorena garaza za masine no sad je prepravljena u zatvorenu za krave,no kako ide ovo vreme sa losom cenom mleka mozda povrati svoju prvobintnu funkciju:

2d9y7hl.jpg


a4vno0.jpg



2yv2rzr.jpg



ovo je supa od cardaka,crepom pokrivena,ali nisam bolje slikao jer je jako blato a u papucama sam isao:
103izpf.jpg


Post je spojen: [time]уторак, 11. јануар 2011. 08:40:01 CST[/time]
_________________________________________________
e sad ovo je u planu kad bude bice da se napravi krov :
sta mislite koliko bi to moglo kostati 12m(4m de jedu,pa 4 de se hrani i 4m jos sa druge strane korlat de se hrani)sirina i 22 ili 23 metra duzina:

p3thl.jpg

255rn88.jpg

8vxegl.jpg
 
Pozdrav forumasi evo i moje supe
2exu8n4.jpg
jeste da nije gotova ali bice slika i kad bude hocu da napravim jos tri metra kao nadstresnicu,ali da bude konstruksija naslonjena na postojece stubove nadam se da cu realizovati to do kraja godine onda ce bit dimenzija 30x8 :cao:
 
Koliki je razmak između stubova (6m ?), koliko je visoka prednja strana a koliko zadnja, možeš li napisati dimenzije rešetkaste grede (koje cevi, rastojanja...), kako su pričvršćeni drveni rogovi za metalnu rešetkastu gredu, koje su dimenzije rogova...?

Mnogo je pitanja a to je zato što sam baš takav hangar hteo i ja da pravim, (samo što bi bio manji (12 x 5 m) , a i zadnja strana bi bila ista kao i prednja, dakve stubovi i rešetkasta greda a ispuna bi bila lim). I kod mene bi bili rasponi 6m između stubova a dubina isto 5m pa su mi detalji tvoje šupe jako interesantni i zato toliko pitanja! :ppozdrav:
 
dukej je napisao(la):
Koliki je razmak između stubova (6m ?), koliko je visoka prednja strana a koliko zadnja, možeš li napisati dimenzije rešetkaste grede (koje cevi, rastojanja...), kako su pričvršćeni drveni rogovi za metalnu rešetkastu gredu, koje su dimenzije rogova...?

Mnogo je pitanja a to je zato što sam baš takav hangar hteo i ja da pravim, (samo što bi bio manji (12 x 5 m) , a i zadnja strana bi bila ista kao i prednja, dakve stubovi i rešetkasta greda a ispuna bi bila lim). I kod mene bi bili rasponi 6m između stubova a dubina isto 5m pa su mi detalji tvoje šupe jako interesantni i zato toliko pitanja! :ppozdrav:
sutra cu tacno izmeriti sve i poslati prave mere i dimenzije bolje tako nego da nagadjam :cao:
 
igordulic Al si me slatko nasmejao sa ovom tvojom petom fotografijom . Dosta ti stala lici na savremene stale(farme) :D :D. Ali nisi ti kriv sto nemas para da joj tavis krov. Vidi se da se stvarno trudis , ali drzava nam nije ni malo na nasu stranu. Reci mi da li imas neki plan ili ideju kako ces resiti krovnu konstrukciju? Ako nemas onda mi nacrtaj na jedan papir rastojanje izmedju stubova pa cu ti ja poslati neko resenje (nadam se). Otvoricu moju literaturu koja vec godinama skupljha prasinu. :ppozdrav: :ppozdrav: :cao:
 
Ma imamo mi plan,inace ovu prvu je matori sam pravio jos davno,ali nema novaca i po svemu sudeci trebace od 5-7000e kako ljudi pisu kolko je njih kostalo.
Ali stavicu razmake pa da vidim tvoj predlog,mozda je bolji ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh