Objekti za smeštaj mehanizacije

Ma da jaca bura pirne sve odnese ta sipka kosta malo a toliko i vredi ili pukne ili se abrajsa navoj.Bolje je celicnu sipku navariti sa vijkom 12.10 i stegnuti muski.Ova sipka kosta koliko i kutija najjeftiniji cigareta :nono:.Ja to nemecem nigdje cak ni za stegu za prsute.
 
Postoje razliciti kvaliteti gvozdja. Obratite malo paznju i na to pri kupovini. Naravno cena prati. Ne valja vam ta logika jer u tom slucaju, ne bi trebalo ni jedan sraf da bude dobar, vec da se lome i popustaju navoji.
 
Sta znaci oznaka 5.5,5.8,8.8,10.8,12.10 itd.a sta pise na sipki ona ako je 5.5 je super jer je mekanija od vijka 5.5
 
Jedino je pitanje da li su oznake realne? Pijačni šraf 8.8 može da bude i mekši od nekog starog 5.6 ...
 
Pa zato kažem ne treba se zezati i rizikovati sa tim, lepo se pusti armatura i zarajbuje preko venčanice. Možda nije lepo kao šraf ali glava ne boli.
 
ja sam kod sebe od 12-tice armature pravio brezone,i to koristio za pricvrscavanje vencanica,i nema nikakvih problema....a sto kaze dzonik,kad se pusti armatura i uveze se vencanica sa njom,nema gde,i taj nacin je i bolji od brezona i busenja vencanica
 
ja sam to isto pitao neke građevinske inžinjere kažu do 8m stim da je od gore betonska ploča a bez ploče ne znam :cao:
 
evo ja to ovako resio..
2zgs2uh.jpg
 
Pozdrav svima. Pazljivo posmatram objekte za smestaj mehanizacije i doso sam do zakljucka da pojedini objekti preterano mnogo kostaju a da za to nije potrebno. Pogotovu oni koji su liveni betonom , zidani opekom , pokriveni crepom. Od sad pa u buduce pokusacu da slikam objekte ovde u CH i kacicu slike. Nebi li na taj nacin uspeo pojedncima da pomognem oko ustede u gradnji. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh