Objekti za smeštaj mehanizacije

Stara kikinda je bila dobra.
Nova je izgleda slabo pečena i ima je puno krive pa puca.
I da stave bar engobu bila bi dobra.
Ovako je lutrija od pošiljke do pošiljke
Potvrđujem. Na selu kikinda iz 1968, vrhunski crijep. Vjetar ga skine sa krova, pada 10 m i ništa mu. Na kući imam kikindu iz 1991 i dobro se guli, mada nije ni neki nagib. Što sam kupovao prije par godina kad je trebalo mijenjati par komada, to je smeće neopjevano. Na svakom pukotina duž rebara kud se preklapa.
 
Ne kazem da lazes nego da ce crep pre propasti ako je spakovan na zemlji nego na krovu pod dobrim uglom,pa biber crep traje po negde vec 100 i vise godina i jos ce trajati
Propada i na krovu i na gomili je propao pola.Ajd sto je lak deluje supalj kao da si vise lista novina zalepio.Imam kuci 5-6 vrsta crepa praistojriskih od Dusan Ristic Krusevac (bivolje bese) , dal i stalacki ako su tada pravili jos neke stare stojali godinama na gomilu u blatu, ledu, snegu nikada ni jedan nije pukao_Ovaj se ljuspa od leda na krovu.Dok sam pakovao pobacao sam ih gomilu, posle kada sam se penjao da montiram antenu za net zamenio 30 kom, kada su radjeni oluci ove godine jos 20.

Postavicu posle nekoliko slika da vidis kakav je kvalitet.Nego sam ih pose stavio i na jednoj terasi i tu moram da zamenim.Djubre od crepa.
Ugao na garazi je mislim oko 33 stepeni mozda i malo jace.

@ Bokobole

Verovatno losa serija onaj kasnije sto je dokupljen za drugu stranu malo bolji ali vlazi odzdole ima i poneku rupicu na kukucama pa zna da kaplje.Ukratko djubre.Jbg ja sam tad bio klinac ovi moji bili silni boleo ih tuki za sve.Ja bi sve ovo vratio fabrici da mi vrate pare.

Angazujes lepo advokata, vestaka ako nece da vrate pare lepo im zapretis tuzbom i lepom reklamom u medijima.

@ iwanho

Tezak, slabo paropropustan, jos ako je lakiran jos gore.Mnogo se zagreva vise od obicnog crepa koji je od gline.
 
Koji crep nije tezak :).Ako hocete nesto sto traje,ispraznite dzep za Gerard limeni crep,50 godina garancija i ko zna jos koliko ce nakon toga trajati,gde ces bolje :D.Samo kad budete pitali za cenu obavezno sedite,nemojte stajati.
 

@miksan,​

točno, teži je, ali 15% više (bramac:kontinental plus) nije značajno povećanja težine. Ostale osobine su mogu biti velik nedostatak, a ne moraju. Ovisno na koji način se primjenjuje i o kakvim objektima se radi.
 
Po komadu ili po m²? Ako je po m², onda je i dosta slabija nosivost u odnosu na betonski.
Između brramaca i kontinentala je veća razlika u težini komada, ali po m² nije.
 
A nexe glinex engobirani ?

Valja li čemu ? Kad već ima vas što znate materiju.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Ja sam na pomoćne objekte stavljao leskovački,stoji već 10+ godina.Na kući je tondach glineni,išao bi i na nju leskovački ali jedino tondach mogao da isprati mali nagib.

Još na tondach 33 godine garancija,za 33 godine spomenik ima uveliko da mi biraju.
 
Potvrđujem. Na selu kikinda iz 1968, vrhunski crijep. Vjetar ga skine sa krova, pada 10 m i ništa mu. Na kući imam kikindu iz 1991 i dobro se guli, mada nije ni neki nagib. Što sam kupovao prije par godina kad je trebalo mijenjati par komada, to je smeće neopjevano. Na svakom pukotina duž rebara kud se preklapa.
Tako je to jeftino pa skuplje.
Tako je i s nexe puca ko staklo.
Isplati se malo više potrošiti kad se već radi.
 
I ja imam takvo iskustvo sa crepom Kikinda...
Najgore sr***anje !!!!!
Evo mene...
Završena i druga strana krova kuće...
Kolega Philby je bio sasvim u pravu...
Nov crep nije ni za krivi Q...
I u odnosu i poređenju sa starim, potpuni škart...
Kupio sam 760 komada "mala kikinda 272" novoga crepa, a svaki 10 je KRIV i deformisan!!!
A na deklaraciji piše I klasa !!!
Potrošio sam 728 crepova na uličnoj strani, tako da sam imao "lufta" da kombinujem perfektan i feleričan crep, a NOV !!!
Komad, 50 dinara, poklopnice, 250 dinara...

Ovaj put sam imao i pomoć drugara, kada se vrate s posla u popodnevnim satima navrate da pomognu, jedno popodne dizanje crepa, drugo skidanje starog biber crepa s kuće, treće letvanje i četvrto ređanje novog...
Da napomenem da nemaju nikakvog prethodnog iskustva sa izradom krova kuće...
Naravno, nisam sedeo skrštenih ruku dok su oni na poslu, već sam i sam, kao i u prethodnom radu, odrađivao sve što stignem, a dok oni ne dođu, uz nesebičnu pomoć brata od teče...
Jutrošnja kiša je krovu bila "vatreno krštenje", mada 5 litara nije merodavno prokišnjava li negde ili ne...
Čekam prve jače Jesenje kiše, da vidim šta sam uradio...
 
Kikinda odavno gura dosta krečnjaka,vidi se po onim belim tačkicama po crepu.A i krečnjak se deformiše kako gubi vlagu pri pečenju pa se crep izvitoperi.

Skoro smo kod komšije skidali svilajnački crep,stajao preko 40godina na oko nije delovao loše,ali majko moja kako zgaziš na krov on se raspadne,hteo da ga čuva na kraju pravo u prikolicu na kraju dobio odličan tampon od njega :D
 
Koji crep nije tezak :).Ako hocete nesto sto traje,ispraznite dzep za Gerard limeni crep,50 godina garancija i ko zna jos koliko ce nakon toga trajati,gde ces bolje :D.Samo kad budete pitali za cenu obavezno sedite,nemojte stajati.
Koja je cena ako nije tajna? Na oko deluje bas lep.
 
Nzm druze,nisam pitao,ali iz secanja pre neku godinu kad sam gledao na jednom forumu ,mislim da je u pitanju uradi sam forum,tamo je bila spomenuta cena tog gerarda,iako sa ogromnom garancijom,cena je bila neka zestoka.Evo na sajtu Octava limenog crepa,koji je po meni nesto ispod Gerarda po kvalitetu i imaju 30 godina garancije,njixova cena,iz davne 2014-te je bila za kvadrat oko 15 eur bez pdv-a.Ko zna koje su sad cene ako jos uvek posluju,znaci racunaj sigurno preko 3 hiljade dinara za Gerard po kvadratu...valjda.
Od tih limenih crep ploca (ne mislim na one obicne presovane table sto prodaju po gradilistima) najjeftiniji je nas Korra crep,ali oni imaju tanji sloj tog kao mlevenog kamena od gore pa je i kvalitet upitan,a tu je i garancija,nzm ni jel ima uopste neke garancije kod njih.U Uradi Sam mozes videti te Korra ploce,Gerard vidim prodaje Pan Komerc.


 
  • Like
Reagovanja: SDF
Gledam po selima sve vise ima ovih objekata koji lice na plastenike, jel neko ima iskustva ili u blizini nesto slicno…
 
Danas bio najednom stovaristu.Onaj kreaton bas ogroman crep od gline bio 135din.imao i betoski i onaj sto je lakiran.


34964a03386b1687339100245a378ad7.jpg


af75bab198f08496edbc8b25812e5ce2.jpg


4abf02955ae6c42db31ebe76687a82f2.jpg


f9e366ed6a0faeff244cfd7a344d8a47.jpg


0f963deb5ee3e1af4c561fc9c5997ca6.jpg


708c481261b8f528f9c236d500810dca.jpg


35c645f89556901031721c26e13a54fe.jpg


d197804f0f7991937a10b136d0729cae.jpg


78d7d7db4a64d4a3f4f9e8c88ba70999.jpg


Evo na krovu ,skinuti i neugradjeni.


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh