Objekti za smeštaj mehanizacije

Niš posebno jače nego za lim.
Sve isto ide osim više letve.
Pricas ko kad bih ja pricao o putovanju na Mars i kako treba da se uradi.
Prijatelju moj dragi, to vise letve, stavio ti 3 letve od 3x5 na 30 cm ili jednu od 5x8 na tipa 80 cm je isto a ne vise kao sto si umislio. Mozes ti da stavis i letve na 80 razmak ili cap ko sto su neki stavljali nije problem. Za crep treba doooobra gradja. Uzeti u obzir da lim veze konstrukciju a crep samo stoji preko. Ali svejedno je to, sve je isto, samo rejdaj i kad zavrsis obavezno ono nece to nigde.
 
Pricas ko kad bih ja pricao o putovanju na Mars i kako treba da se uradi.
Prijatelju moj dragi, to vise letve, stavio ti 3 letve od 3x5 na 30 cm ili jednu od 5x8 na tipa 80 cm je isto a ne vise kao sto si umislio. Mozes ti da stavis i letve na 80 razmak ili cap ko sto su neki stavljali nije problem. Za crep treba doooobra gradja. Uzeti u obzir da lim veze konstrukciju a crep samo stoji preko. Ali svejedno je to, sve je isto, samo rejdaj i kad zavrsis obavezno ono nece to nigde.

Lim je smeće i neće 15 godinada dura,
stalno kondezira. Zato idu 5 x8 letve da ne propane.
A i s vremenom treba šarafe mjenjat jer gumice trunu, nemoraš mi to pričati svaki dan radim na krovu.
Crijep je priča za sebe a ne kikinda koja puca i kriva.
Nego creaton i tondach.
O gazdi ovisi debljina građe.
Ja kad sevi radim ne štedim.
I sve impregniram.
 
Lim je smeće i neće 15 godinada dura,
stalno kondezira. Zato idu 5 x8 letve da ne propane.
A i s vremenom treba šarafe mjenjat jer gumice trunu, nemoraš mi to pričati svaki dan radim na krovu.
Crijep je priča za sebe a ne kikinda koja puca i kriva.
Nego creaton i tondach.
O gazdi ovisi debljina građe.
Ja kad sevi radim ne štedim.
I sve impregniram.
Koji je sada crep po tebi najbolji/kvalitetniji.. ? Ako si upućen već u to? Konkretno za kuću?
 
Napisao je:

Lim je smeće i neće 15 godinada dura,
stalno kondezira. Zato idu 5 x8 letve da ne propane.
A i s vremenom treba šarafe mjenjat jer gumice trunu, nemoraš mi to pričati svaki dan radim na krovu.
Crijep je priča za sebe a ne kikinda koja puca i kriva.
Nego creaton i tondach.
O gazdi ovisi debljina građe.
Ja kad sevi radim ne štedim.
I sve impregniram.
 
Za taj creaton nisam cuo, tondach bi izbego.

Moj izbor je prvi leskovacki, drugi becej.


Ovaj creaton svapski izgleda sigurno je skup ko djavo.
 
Koji je problem s tondachom?
Na kući imam betonski proizveden u Novom Mestu (Slovenija) prije 37 godina. Glazure više nema, ustvari nikad niti nije bila baš neka. Žljebove moram barem jednom godišnje očistiti od pijeska se koji postupno ruli sa crijepa. Nadstrešnicu sam 2013. pokrio bramacovim betonskim crijepo (isti kalup kao slovenski), ali je na njemu glazura jako izražena i uopće ne upija vlagu.
Na kući ću uskoro trebati promijeniti i do sada sam mislio staviti limeni crijep ili PU panele. No s obzirom na pad kvalitete, sve se više premišljam.
 
Gledam kod mene u komsiluku na nekoliko kica i na mojoj kuci (sve su pravljene pocetkom 80ih) crep stoji kao prvog dana, malo je promenio boju ali mi deluje da moze jos 40 godina bez problema da izdrzi. Crep je Kikinda. Valjda je i pogodjen nagib krova pa je tako ispalo.
 
@ iwanho

Citam sam da ima reklamacija na njega, nisam siguran gde davno bese.Betonski crep nikada ne bih koristio.

Kikinda je govno nepevano, mojima polovina propala jos na gomili za garazau.24x12 m.Za drugu vodu kupili isto njega ni on nije bajan.Sto je stavljen stari na drugoj vodi morace da se menja za nekoliko godina.Djubre obicno.
 
Koji je sada crep po tebi najbolji/kvalitetniji.. ? Ako si upućen već u to? Konkretno za kuću?
Zavisi ti o cijeni ja stavljam creaton.
Npr rapido je veliki format radi se u Mađarskoj.
Nije loš zavisi samo ako ima tuče leda kod vas
Ovo je rapido on je jeftiniji na veliku kvadraturu.
Još sam si kupio ratio on ja manji 270 m2 imam.
Taj se radi u Njemačkoj.
Onda imaš jungenmeir taj je skuplji.
Ali i kvalitetniji.
Tondach npr kontinental ima klizno letvanje ako su stare letve odlične samo zamjeniš.
cool japanese boy names
 
Poslednja izmena:
Au brate sta ti pises,pa vise od pola srbije je pokriveno Kikindom a sad tebi nevalja

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
U pravu si kolega, ali na zalost cinjenica je da zadnjih dvadesetak godina to vise nije onaj kvalitet sto je nekad bio. Isto vazi i za finu keramiku. Fabrika Toza Markovic koja nije privatizovana je nekad imala 2500 radnika danas jedva da ima 500, dosta pogona je zatvoreno, a tehnologija je zastarela. Ni glina nije onog kvaliteta kao sto je nekad bila pa da bi joj se poboljsao kvalitet zemlja vuce iz Bosne i Makedonije. Opet kazem na zalost.
 
Au brate sta ti pises,pa vise od pola srbije je pokriveno Kikindom a sad tebi nevalja

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Hoces da ti uslikam nekolko crepa koji stoje na tavanu nisu nikada ni stavljeni na krov, ili kada se popnem na krov da premestim jedan kabli da napravim nekoliko fotki kako se lepo oljuskao?Ili opet ces opet da kazes da lazem.Baceno je jos na gomili u prvoj turi kada je uzet za pola krova.
 
Ne kazem da lazes nego da ce crep pre propasti ako je spakovan na zemlji nego na krovu pod dobrim uglom,pa biber crep traje po negde vec 100 i vise godina i jos ce trajati
 
Miksane, mozda je to crep iz neke lose serije. Meni je ta ista kikinda, koja je ostala kao visak na tavanu pri pokrivanju kuce iskoriscena pre 10 godina za pokrivanje supe sa krovom na jednu vodu koji ima mali pad. E tu je stradao crep, dugo zadrzava vodu i mrzne, kruni se i morace se menjati u narednom periodu. Opet kazem, na kuci gde je dobar pad nema problema.
 
U pravu si kolega, ali na zalost cinjenica je da zadnjih dvadesetak godina to vise nije onaj kvalitet sto je nekad bio. Isto vazi i za finu keramiku. Fabrika Toza Markovic koja nije privatizovana je nekad imala 2500 radnika danas jedva da ima 500, dosta pogona je zatvoreno, a tehnologija je zastarela. Ni glina nije onog kvaliteta kao sto je nekad bila pa da bi joj se poboljsao kvalitet zemlja vuce iz Bosne i Makedonije. Opet kazem na zalost.
Šta su krali ovi što su uhapšeni ?
 
Stara kikinda je bila dobra.
Nova je izgleda slabo pečena i ima je puno krive pa puca.
I da stave bar engobu bila bi dobra.
Ovako je lutrija od pošiljke do pošiljke
 
@ iwanho

Citam sam da ima reklamacija na njega, nisam siguran gde davno bese.Betonski crep nikada ne bih koristio.
Koji je razlog? Ovaj koji sam stavio na nadstrešnicu (bramac) se za sada odlično pokazao. Doduše 8 godina je prekratko razdoblje za procjenu trajnosti, ali za sad nema nikakvih promjena u odnosu na početak korištenja. Vanjska strana je glatka kao lim i morao sam ugraditi snjegobrane, a na susjednom krovu istog nagiba je klasičan betonski crijep i snijeg je znao skliznuti samo u posebnim okolnistima.
 
Nazad
Vrh