Objekti za smeštaj mehanizacije

Bome kod vas dosta napadalo... ja sam isto to imao na supici, koja mi je jedina trenutno pa su pod njom nagurane stvari koje pod mora idu pod krov, pa sam jesenas udarao od roga do roga stafle od 2 metra da kolko tolko prekinu sirenje... za sad stoji.
 
ma nema tu neke razlike u cvrstini, samo izgled...da bi bio cvrsci treba da bude deblji, a on je iste debljine i savija se na tim rubovima kada se malko ozbiljnije nagazi kao i trapezasti lim....
Kako druze nema razlike i da bi bio cvrsci treba biti deblji? Pa nije isto 0.5mm trapeznog lima i 0.5mm ravnog lima. A i srafljenje tog kao crep mi se nista ne svidja.
 
рекао сам да нема никакве разлике у јачини између трапезног и тог кривљеног у облику црепа...иста дебљина лима, сам одругачије повијен....чврстоћа је идентична...криве се и један и други као да су од папира прављени а не од лима...
 
Nisam radio ni sa jednim ali mi logika govori da ovaj u obliku crepa ima vecu nosivost. Jer i ako papir smotamo vise puta bude cvrsci....
 
Taj u obliku crepa nije ni za k., krivi se kako mu se hoce, i trebalo bi ga letvati na svakom tom crepu, inace nema neku nosivost, po meni trapezni dosta jaci.
 
Kod starca na šupi i senjaku ima trapezni lim ali pocinkovani. Stavljen 1987-8 godine ni on se ne seća tačno. Taj lim će trajati bar još 50 godina. Ni naznake korozije nema. Ovi današnji limovi su lošeg kvaliteta do bola kome bi prodali nov kada bi ovaj trajao 50 godina...
 
Lim u obliku crijepa se letvi na cca 30 cm.
Trapezni lim za pokrove ima veću nosivost od crijep ploče. To je zbog visine profilacije. Postoje i visoko profilirani limovi (visoki 120 mm ili više), no ti nisu često u upotrebi. Najčešće se upotrebljavaju visine 35 do 55 mm.
 
Video sam na ogromne zgrade (ne "senjaci"), da "majstori" stave lim profiliran ~15-25 mm... znaci zidni trapezni lim... i "nikom nista"... sve je isplaceno (konkurs), pa sad da li ce biti "drzi vodu dok majstori odu", to ce se tek videti.
 
U subotu joj dajemo nedelj' dana!
Razmišljam šta bi bilo pametnije/povoljnije za krov.
Metalna konstrukcija i lim,ili drvena i lim.
 
Poslednja izmena:
Video sam na ogromne zgrade (ne "senjaci"), da "majstori" stave lim profiliran ~15-25 mm... znaci zidni trapezni lim... i "nikom nista"... sve je isplaceno (konkurs), pa sad da li ce biti "drzi vodu dok majstori odu", to ce se tek videti.
Ako je nagib veći (20°+) može proći i niski profil. Naravno uz gušće letve. Ako je nagib manji trba svaki preklop dodatno zabrtviti (npr. sika brtvilo-ljepilo) i opet sve ok.
 
Nazad
Vrh