Objekti za smeštaj mehanizacije

Da, gornji deo zgrade predvidjen za stambeni i potkrovlje iznad.
Tavan iznad masina je predvidjen za skladistenje poljo, proizvoda.
Na prolece se radi u supi do traktora sabirna ravan i ubacuje pneumatski transporter
(duvaljka) tako da mozemo da skladistimo na tavan, bez problema.
Inace ploca je 240 m2. Fert gredice, ojacanja,,,
 
v7y23o.jpg

Post je spojen: [time]1285578128[/time]
_________________________________________________
j7utt5.jpg
1oom kvadratnih gvozdena konstrukcija i rebrasti lim aluminijumski plastificiran
 
Evo i kako ce izgledati moja nadstresnica za strojeve,jos samo da ovih dana stavimo gore pokrov od pocincanog,plastificiranog lima,a stranice cu zatvarati isto limom kroz neko vrijeme:

2w7ha92.jpg


z0a4p.jpg
 
Da li se u te blokove naliva beton sa armaturom, i ako naliva kolika je onda debljina tog stuba unutar bloka?
 
To su betonski blokovi koji sluze kao salung,u njih se sipa beton i zaliva,da ima armatura u njima.
Ispod svakog stuba je temelj dubine 80 cm i sirine 60x60 cm sa zestokom armaturom koja se nastavlja do vrha stuba.
Bilo mi je jednostavnije uzet te blokove nego praviti kalup(salung). Danas sam stavio gore lim...

E da debljina betona unutar toga bloka je 30x30 cm,ali postoje i druge dimenzije tih blokova.
 
Kod mene je samo 1 traktor mozda u garazi i auto zenin u garazi ostalo nesto pod orah,jabuku,krusku,sljivu i ostalo.imam mijesta skoro za sve ali sve je to puno stokakvom zakrcom. :haha: :haha: :haha:kad snjeg zapada onda lopata i jedva se vrata otvore upali se i grijanje na ful za 15 min.dok se kava popije se sve raskravilo.
 
Nikolay
Jesi to svaki blok busio jer blok na blok :sta: i metao sipke armaturne do stopa koje su nadam se u betonu ili kako.Scim si povezao grede za blok?
 
CAR je napisao(la):
Nikolay
Jesi to svaki blok busio jer blok na blok :sta: i metao sipke armaturne do stopa koje su nadam se u betonu ili kako.Scim si povezao grede za blok?

Care,ti blokovi su šuplji(samo betonski kalup) u koji se sipa beton,a armaturne šipke idu kroz stope i do vrha stuba,na kraju u beton staviš navojnu šipku i to je to...
 
Navojna šipka jeste praktično rešenje ali slabo, dešavalo mi se da pukne ako je stegnem muški. ako mislimo na iste navojne šipke od metra koje se prodaju svuda.
 
Navojni šipki ima u više debljina i sebi biraš onu koja ti najviše paše, odnosno onu za koju misliš da može podnijeti opterećenje.
 
Ma slabe su ja sam lomio desetke redovno a i dvanestice, to nije čelik nego obično gvoždje.
 
Nazad
Vrh