Objekti za smeštaj mehanizacije

Koliko je sada kvadrat onih supa sa samo krovom i stubovima sto se vare? Mislim sa rukama i postavkom? Je l neko radio skoro? Planiram da pravim na prolece/leto neku supu, pa gledam sta mi je manje zlo od cena, takva ili blok/cigla i crep...
 
Pala na 150din bas juce pitao,sad dal ce jos pasti nemam pojma

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Ja pre 30-tak dana kupio u NS-u u SIM-u gvožđe po 136din/kg sa fiskalnim računom.

Kaže majstor da je kvadratni metar šupe.
Konstrukcija stubovi, lim sa filcom 45-50e/m² i kaže da će verovatno još dole ići cena.
 
Koliko je sada kvadrat onih supa sa samo krovom i stubovima sto se vare? Mislim sa rukama i postavkom? Je l neko radio skoro? Planiram da pravim na prolece/leto neku supu, pa gledam sta mi je manje zlo od cena, takva ili blok/cigla i crep...
Moje misljenje je da je bolja ta skroz od metala,dugotrajnija je plus laksi je krov od klasicnog sa mertecima i crepivima. Platis malo vise ali imas ,,jacu,, šupu" a kad dodjes do para opet,lako je zagradis blokovima,ciglom ili sta vec. Sacekaj jos malo morace cene dole nije odrziva ova cena gvozdja,morace da obaraju niko ga ne kupuje
 
Blok betonski 20x20x40 80 din/kom
Cement lafarž 950 din dzak
Gvozdje fi 16 i fi 6 za korpe 160 din kg
Daske 2.5x25x6m za šalofanje 300e kubik
Cene od subote sa najpovoljnijeg stovarista u okolini,vozio sam komsiju pa da dopisem ako nekog zanima
 
Ovde bilo 60em2 konstrukcija da se radi a gvozdje bilo 190din

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Moje misljenje je da je bolja ta skroz od metala,dugotrajnija je plus laksi je krov od klasicnog sa mertecima i crepivima. Platis malo vise ali imas ,,jacu,, šupu" a kad dodjes do para opet,lako je zagradis blokovima,ciglom ili sta vec. Sacekaj jos malo morace cene dole nije odrziva ova cena gvozdja,morace da obaraju niko ga ne kupuje
I moj glas ide za komplet metalnu šupu. Bez zidanja.
Ali treba imati u "glavi" da taj lim što je na krovu ima neki vek trajanja...
Kada smo radili prvu šupu 2009/2010-te godine, tada nije bilo još lima sa filcom u ponudi.... Taj lim verovatno još nekih 5-7 godina.... I moraće sigurno zamena (ako ga ne promenem i pre tog) . Jer ipak je to stiglo u rolnama iz Kine a naši ga samo provukli kroz valjke....
 
Gradja nece ni da pada samo ima gore da ide... ja samo krov a zid mi ide na Ge i spaja se sa drugom halom

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja cu tek februara,marta ako se ukaze vreme da krenem

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Jedan lik sa kojim se cale zna je napravio halu od staklenika... Poskidao stakla, gore uradio limeni krov i produzio stubove. Samo sto treba naleteti na masivan i jeftin staklenik.
Ovaj kombajn je u toj hali:
 
Poslednja izmena:
Zar se tako ne prave svi trapezni limovi ?.Mislis sa filcom bi duze trajao ili ?.
Naravno da se svi prave tako. Ali lim je 0,55mm debljine ako ste dobro sećam. A kvalitet upitan kao i sve ostalo u Srbijiii..... Jednostavno mislim da će istrunuti lim koji je na krovu posle tog perioda od 15-17 godina.... Jer kod drugara gde god je oderan lim sa nečim "farba lima" je odavno otpala i uhvatila se rđa....
 
Nazad
Vrh