Objekti za smeštaj mehanizacije

Separacija je oko 2100 din kubik sa prevozom a cement beocinski standard dobijam po 1500 din 100 kg pa kalkulisem koliko je razlika u ceni .Mislim da mi je brze i kvalitetnije gotov beton a da bi prosao jeftijije na mesalicu
 
Jel nako bacio pogled na post koji je postavio kolega NA za panele, jel bi bili dobri za jednu radionicu jer nisu klasicni sendvic paneli.
 
Jel nako bacio pogled na post koji je postavio kolega NA za panele, jel bi bili dobri za jednu radionicu jer nisu klasicni sendvic paneli.
Ma što nebi bili dobri.imaju falc mogo da se uklapaju,pre neki dan sam naletio na taj oglas traži 1500 kvadrat,a meni je donešen lim sad isto pre tri dana za krov 1020 din,kvadrat tako da mi ovo deluje dosta povoljno.
 
Da su povoljniji od drugih jesu samo je pitanje dal ce danas sutra moci ta radionica malo i da se zagreje, kao sto sam napisao nisu klasicni paneli.
 
Kubik gotovog betona 64 eura mb 300 to je onaj sto ima 300 kg cementa u sebi a 62 eura mb 250 taj ima 250 kg cenementa u sastavu ako sam dobro razumeo .Koliko je potrebno sljunka i cementa da se pomesa da bi se dobio 1 kubik gotovog betona ?
Sve zavisi ko radi na mešalici,ali neki prosek je 1,2 sljunka i recimo ako ideš 1:3 6 dzakova cementa.

Na ove cene sad ustedi se nekih 10€ po kubiku,ja skoro radio mrtvu ploču i tražili 65€ za kubik,sami pravili i izašlo tačno 6300.Radnik na mešalici bio džabe :D na 80m2 koliko na kraju ispalo ušteda 800€ malo li je.

A kad smo vec u temi cene su da se smrznes OSB 9ka 3600,a pre svega mesec dana bila 950.,gradja otisla na 38000.
 
Poslednja izmena:
3 gajbe piva,bala kisele,jedno prase i 4 tepsije bureka :D moba od 3 dana 100€,bilo nas 6,nece niko da radi ispod 20€,tako da i tu se uštedelo nekih 300€.
 
Seljakizgrada... nešto mi se matematika ne slaže, jedino ako si 80 kubika betona pravio onda je ušteda 800 evra, na 80 kvadrata je usteda recimo 80 evra...ili ja grašim?
 
Ja sam u velikoj dilemi šta da radim sa mojom nastrešnicom na čardaku. To je onaj produžetak koji su mnogi pravili da bi mogli staviti prikolicu, traktor...Deda pravio pre 50-60 godina sa drvenim stubovima ukopanim u zemlji i pokriveno crepom. Građa iz vlastite šume ručno tesana. Stubovi u zemlji istrulili, malo se cela nastrešnica nakrivila i sad bi tebalo nešto raditi. Dužina oko 6,5 m kosina oko 3,7 m donja visina oko 1,6 m (deda bio mali a za špediter bilo dovoljno). Da li stavljati drvene nove stubove ili cevi punjenje betonom, lim ili ponovo crep, sreća ima nešto zdravijeg crepa pod šupom pa bi se moglo prebrati. Za lim bi trebala lakša konstrukcija, možda i staru drvenu građu većim delom iskoristiti, lim otišao gore, kao i sav materijal, nemam pojma šta raditi. Voleo bih da čujem neko vaše mišljenje. Tu ima 5 stubova, a mislim da bi moglo sad i četiri..
 
Za Nebojsu neki dan pricam sa covekom kaze ne dopustaju vise neki standardni da ide ona pena u panele jer je zapaljiva i mora kamena vuna ko hoce da gradi i dobije neke subvencije ili upotrebnu dozvolu.
 
Ja sam jesenas u mojoj radionici ispod krova od salonita stavio 5 cm staklene vune i odozdo OSB table , zimus se grejalo samo tako(kod mene su sibirske temperature) a sad je super ladovina, mislim da su ti paneli prava stvar za radionice i slično a nisu skupiu.
 
Da li neko zna kako konfigurisati i pravilno dimenzionisati rešetkasti metalni nosač raspona 10m?

Imam iskustva i gledao sam da se informišem, ali bih voleo da čujem druga mišljenja.
Nosač bi bio na prednjem delu nadstrešnice širine 4,5m (postavljen na dva metalna stuba i uvaren izmedju njih), koja bi se zadnjim delom naslanjala na čardak od metalnih cevi. Toliki raspon je potreban da se ne remeti funkcionalnost postojećeg objekta.
Rogovi na svaka 2m i štafle drvene, pokrivač lim. Dakle nema velikog opterećenja.

Ukupna visina nosača bi bila 80cm.
Dvoumim se izmedju kvadratnih cevi 80x80 ili 100x100 3mm sa odgovarajućim rešetkastim ispunama 60x40 ili 80x40 u drugoj varijanti.
Unutarnje veze postavljene na svaki metar vertikalno i onda izmedju njih jedna dijagonala suprotno orijentisane gledano u odnosu na centar.
Varilo bi se na licu mesta uz pomoć skele i podupirača pošto nemam čim dići sastavljeno..

Šta mislite koja je varijanta podesnija, ili sam preterao sa dimenzijama?
Idejni plan je u pitanju..


 
Nazad
Vrh