Objekti za držanje svinja - svinjci

Puno ulaganja a ::novac::nikad da ti se vrate
Dobro kaže dkokic trebaš mnogo ::000::da bi pravio ,eto i ja sam prošle godine radio jedan 6x13 polovne cigle i crep majstori i ostalo cca 4500 eura ali bez osočare i kanala ja koristim slamu možda sam pogrešio što nisam pravio sa kanalom ali nisam hteo više da ulažem to bi bilo još vovliko (pošto bih trebao i cisternu da kupim za izvlačenje) :cao:
 
dajte coveku nade!!! pala cena vi svi u glas kuknjava....nema danas u srbiji para sve je otislo u k.....c nema sta da se radi dosli zapadnjaci i radimo za 13000 din,bitno je glavu gore i nema predaje i budimo ooptimisti,ispravite me ako gresim
 
ne grešiš mladjo samo trebamo se organizovati a to ide mnogo teško ... inače nam nema spasa mi smo ovde pokušavali u više navrata ali kad krenemo ima nas ihaj a kad treba nešto konkretno ostaneš na dvoje troje to i mene tera da povećam proizvodnju i sa još dva tri ozbiljna drugara imamo godišnju proizvodnju 2000-3000 tovljenika ali veruj mi da je i to malo jedina nada je kvalitet što me je i održalo dosad i u najtežim uslovima i uvek sam mogao da plasiram robu jer se kupci vraćaju najbolje rešenje bi bila jedna mesara da je otvorimo (mini klanica ) pa da tako plasiraš robu ko zna možda i to bude jednog dana ..
 
Koliko vidi na forumu nema novih graditelja objekata, sad je vreme da se krene jeftina hrana skupi prasici, Ko izdrzi pricace. Pobednici pisu istoriju a kako je njima to sami znaju.

Podrska svima koji krecu u izazov i zaradu!
 
dkocic je napisao(la):
Koliko vidi na forumu nema novih graditelja objekata, sad je vreme da se krene jeftina hrana skupi prasici, Ko izdrzi pricace. Pobednici pisu istoriju a kako je njima to sami znaju.

Podrska svima koji krecu u izazov i zaradu!
Jeftina hrana?,...hmm?..., poplave svuda, polegla zita, rod manji, ko kaze manji rod kaze i prazan kos, a prazan kos znaci manje stoke da se ishrani odnosno smanjenje broja grla, grla na pijac pa na pijaci velika ponuda, pa nema ni cena...... :udri:
Da lepi Bog da da se cena poboljsa, ali ja prognoziran sivenje koznih gaca!
 
@francuz

Slazem se sa tobom u potpunosti, hteo sam da ozivim temu. Nit je hrana jeftina nit je cena zive vage dobra ali zivot ide dalje ne mozes toviti i hraniti kad je cena dobra, nego stalno pa kako bude.
 
neznam da li je negde neko pitao,al' ajd treba meni odgovor...sta koristite u svinjcu protiv muva?
kakav preparat
 
Par plasticnih flasa namazanih lepkom za miseve. U roku od nekoliko sati strada preko 99% muva. Sve sam probao,i da mazem(otrovom) dovratke,plafom...,ali flasa je najefikasnija. Mogu i lepljive trake,ali to je skuplja varijanta.
 
@francuz
Pozdravljam tvoje selo i zitelje u njemu sa tobom.

Ako cekas da ti neko dodje na prag neces se nagledati para, a neces imati i sta prodati. Ne zelim da pametujem ali ja imam 45 godina i kad god sam hteo da stedim nije bilo dobro, to mislim da su za priplod 4 ili 5 nazimica ostavljene tri i tu su bili komentari sto ne ostavi i one dve. To govorim jer svake godine moras obnavljati i dodavati a ne kukati.

Za roberta : Magan iz Subotice ima nesto sto se pokazalo dosta dobro u suzbijanju musica kao i larvi sto je najbitnije ponoviti svakih 10 dana a i u jami i stajnjaku.

Za bibliotekara: Ako ste voljni nije mi tesko skenirati ili skicirati moj objekat ima dosta inovacija ali i propusta koji ne skode mnogo za onog ko krece u posao, ali ne sme biti gresaka, sve je ispod poda
Ima na ovom forumu dosta ljudi koji imaju vise iskustva i cenim postujem njihovo znanje, ali nemoze biti objekat i za tov, cekaliste prasiliste pod jednim krovom. To je vise odvojenih objekata a to je mnogo para a nema sigurna cena ni hrane a jos manje prasica tovljenika pa i kobasice.
 
dkocic je napisao(la):
@francuz
Pozdravljam tvoje selo i zitelje u njemu sa tobom.

Ako cekas da ti neko dodje na prag neces se nagledati para, a neces imati i sta prodati. Ne zelim da pametujem ali ja imam 45 godina i kad god sam hteo da stedim nije bilo dobro, to mislim da su za priplod 4 ili 5 nazimica ostavljene tri i tu su bili komentari sto ne ostavi i one dve. To govorim jer svake godine moras obnavljati i dodavati a ne kukati.
Izvini ali stvarno ne razumem poruku.
 
francuz je napisao(la):
U mom kraju seljaci kazu ovako " Eeeee, kad ja imam da prodam prase, ono jeftino, a kad ja nemam tad skupo", gde se uklapa sa tvojom pricom dkocic-u.
Poruka moras uvek imati za prodaju pa izdrzi.
 
Srusio sam staro prasiliste sad bih trebalo od nedelje da dodju majsori i da pocnu gradnju novog prasilista.Planiran kapacitet je 14 bokseva(ukljestenja) za prasenje i 4 boksa za zalucene prasice.Ali videcemo jos da li ce ici ovoliki broj bokseva za prasenje jer mi je nekako malo bokseva za zalucene ali jos ima vremena dok nedodje do toga.
Samo da lepo vreme bude i sve ce biti kako treba,nadam se. :cool:
Koliko bi po vamo trebalo da napravim bokseva za zalucene prasice na 14 ukljestenja ?
:ppozdrav:
 
Koliko ti je bilo staro prasiliste. Ti sa 50 krmaca ako ne gresim po mojoj matematici moras da spajas po 3 ukljestenja u boks to je 35 praseta, gore dole nek je sa srecom
 
evo i moj objekat je zavrsen...pocetnik sam nemojte zameriti na greskama :ppozdrav: sve je uradjeno iz sopstvenih sredstava...dimenzije su 10.5x7.5,odradjene resetke ,betonske hranilice,dvosmerni ventilator,poilice...mlad sam i ovo je tek pocetak,jos da nadjem nekog za saradnju kako da napunim ovo bilo bi dobro :cool:
Post je spojen: [time]1269335493[/time]
_________________________________________________
2ytut6e.jpg

Post je spojen: [time]1269366528[/time]
_________________________________________________
30uy0m1.jpg

[/quote]

Zdravo bensada!

Jeli ti ovaj krov od lima ili je salonit,ï koliko kosta po m2 ??
imam u planu da radim objekat novi pa me interesuje sta bi najbolje bilo za krov??
hvala!
 
Nazad
Vrh