Objekti za držanje svinja - svinjci

poljoprivrednik u pokusaj je napisao(la):
nema slika to sam nasao u oglasu da je na prodaju 2010 godiste cena prava sitnica 4000 evrica, :cool:
Burim mu se u tehniku za te pare, za 4 soma E mozes sazidati kucu do prve ploce, mnogo je to ::novac::
Post je spojen: [time]1284895746[/time]
_________________________________________________
Dva jastuka od autobusa pod osovinu, 1 ventil i zdravo djaci, osta ti 3500 e u dzep, i odes kupis sebi drugu masinu :ideja:
 
Prilikom betoniranja svinjca a kasnije i obora, majstor mi je zeznuo pad i sad kad kiša nabija deo vode se ne ocedi napolje već ostane u svinjcu. To mi je veliki problem, ne samo zbog vode već i što svinji onda obavljaju nuždu unutra. Napravio sam ja i neku nadstrešnicu iznad obora pa je sad uticaj kiše sveden na najmanju meru, ali sve jedno, svinji opet mokre unutra i zbog kontra pada jedan ćošak je stalno mokar. Pošto mi nema druge već da razbijem beton i ponovo to izbetoniram sa dobrim padom, majstor mi je predložio da već na postojeći beton navuče sloj novog (3 - 5 cm), a pri tom još i da ispod tog novog betona stavi stiropor kao podlogu da bi pod onda bio topliji.

Meni se to ne čini kao dobra ideja jer će stiropor kroz beton navući vlagu i onda ništa od izolacionih svojstava, već naprotiv. Ali ja sam duduk oko tih zidarskih caka, pa bih voleo da čujem vaše mišljenje!

p.s. Kako da svinje prevaspitam da obavljaju nuždu napolju (u oboru)? :D
 
Zanima me jeli vlasnik ove super-nove farme iz Tovarnika na ovome forumu, da nam malo pokaže slike i da se pohvali.
I mislim stvarno, sa kuknjavom samo razvodnjavate ovu temu koja (o izgradnji objekata) bi trebala biti svima korisna i možda izvor ideja, uvijek netko ima nešto novo i bolje za pokazati, ma kakva god kriza bila,uvijek se nešto radi...
 
Mene isto zanima. Gledao sam u nedjelju plodove zemlje i bila reportaza. 8.5 milijuna kuna investicija. Ako je clan na forumu volio bih da nam kaze tocno koja pasmina svinje je u pitanju i da kaze nesto o farmi. Pozdrav svim svinjogojcima :ppozdrav:
 
dukej je napisao(la):
Meni se to ne čini kao dobra ideja jer će stiropor kroz beton navući vlagu i onda ništa od izolacionih svojstava, već naprotiv. Ali ja sam duduk oko tih zidarskih caka, pa bih voleo da čujem vaše mišljenje!

p.s. Kako da svinje prevaspitam da obavljaju nuždu napolju (u oboru)? :D

Dukej , potpuno si u pravu za stiropor. Tebi je potreban obican termo prekid, ( ter papir) koji ce u potpunosti da zavrsi posao.

P.S. Obavezno "zavariti" spojeve ter papira.
 
Pazi ovako , 3cm betona je mnogo tanko, to ce od mokrace i kiselina da propadne, 5cm je ok, ali ubaci ona staklena vlakna koja se kosriste za ravnajuci sloj ili ti cementnu kosuljicu u kucama.
Ter papir mozda malo zagrejati na spojevima i zalepiti bitumenom, kondor je bolji za tako nesto i deblji je, e sad malo je skuplji .
Ima tu jos puno gradjevinskih resenja za tu vlagu ali su skuplja, ima onih premaza nanose se cetkom, koji ne propustaju vodu, to se koristi za kupatila .
 
qntont.jpg


tovilište za manje grupe životinja (do 12 tovljenika u boksu)

s6t54p.jpg


tovilište za veće grupe (do 25 tovljenika u boksu)

20124wl.jpg


tovilište za velike grupe
 
  • Like
Reagovanja: PKB
hahaaa ovo je neki drugi dvijet a boga mi i neka druga država....Jesi ti taj gos'n iz Tovarnika ili?? Ovako nešto imati u svom vlasništvu....haha eh kad zaradim taj prvi milion dolara sve će biti lakše.....
 
Šta kažete za ovo?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qHMQjt1KN00[/youtube]
Post je spojen: [time]уторак, 19. октобар 2010. 05:04:10 CDT[/time]
_________________________________________________
Ili možda ovo!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LxLtedk1jlc[/youtube]
 
Ovo u Italiji nije ništa spektakularno, slažem se sa ovim domaćinom da mi imamo boljih farmi kod nas. A ovaj drugi prilog je klasična reklama. Gospodina Uroša Davidovića sam upoznao na sajmu poljoprivrede u NS ove godine, i sve je to marketing. Gostovanje u emisiji Znanje na poklon košta između 3 000 i 5 000e sve u zavisnosti od trajanja termina ili priloga. Donekle to razumem, ljudi gledaju od čega se živi ali ne volim kad vidim ko sve gostuje i šta priča. Bila je ona priča sa lanom u ishrani prasadi, smešna priča. Nemojte da mislite da iam nešto protiv B 92, to sve televizije i produkcijske kuće rade.
 
E ovako ljudi imam problem sa kojim se mucim koju izolaciju da stavim na prasiliste ? Nesto sam racunao da me najjeftinije izadje sa staklenom vunom i daskom pa me interesuju iskustva ako je neko imao sa ovom izolacijom.
Bila je i kombinacija lepak za stiropor i stiropor ali ne znam ni sam vise zasto sam odustao.
Dimenzije prasilista 15x7
 
Kod nas rade mesavinu piljevine,cementa i kreca.Moze da se lije u kalupe,a moze i direktno na daske,kome su podascane grede.To cu sebi da uradim na prolece.
Nesto oko cega se dvoumim je tenja(zemlja sa separacije peska).Kazu da je ekstra izolator,da misevi nece u nju.Isto se grede-rogovi podascaju odozdo,razvuce najlon i sipa zemlja ravnomerno.Kad se popuni zalivanje i utabavanje,i sve u krug dok se ne poravna sa gredama.Onda letve i crep,ili sta vec stavljas.Ideja je OK,ako uzmemo u obzir da su se i kuce pre pravile od blata :ideja:
 
dali neko ima iskustva sa presovanom trskom dedljine 5 cm kao izolacijom u prasilistu ,pokriveno je limom
 
Prava stvar, fantastičan izolator, prirodan materijal dopušta da objekat diše, zdravija grla, manja vlažnost objekta. Sad cena je pitanje, jer sam čuo da nije jeftino. Prijatelj jedan je radio kuću u eko fazonu pa je koristio to, bilo je skuplje od ostalih sintetičkih izolatora, ali sve preporuke. :D
 
Izvinjavam se sto ovako upadam dali neko zna gde mogu da nabavim knjigu koju je izdao dr Milan Tošič
OBJEKTI I OPREMA U SVINJOGOJSTVU mislim da je 2009 izdanje!
 
Nazad
Vrh