Objekti za držanje svinja - svinjci

Kamo srece da imam toliko para za ogradu, i da imam veliku presu za onolike bale slame ::namigivanje:: inace ova slika je iz evropske unije, oni prelaze na gajenje svinja na sto prostiji nacin, i vise brige oko prirodnih uslova smestaja (welfare) A nama sad prodaju uklestenja i koje kakve podne sisteme jel jos jedino to mi kupujemo! (zemlje u razvoju) :nono: inace planiram da pokrenem slicnu ovakvu proizvodnju na otvorenom, nabavio sam el. pastira jos mi fale, stubovi za pravu zicanu ogradu, hteo bi da probam sa pregonskim napasanjem upotrebom el. pastira!
 
@geri
puno uspeha u ispasi krmaca to je cilj Srbije da uspe otvorio si nam oci sad mi je lakse.
 
Meeker poznato mi je to da je Srbija bila jedna od glavnih izvoznica svinja u to vreme u evropi, jos su svinje isle peske do Beca i tovile se usput po sumama :D
 
@ Geri
video sam na Pesteru ogradjene povrsine, za stubove su koristili obicne kolcice a za izolatore grlice od plasticnih flasa
sysgpd.jpg

zakucaju ekser kroz cep a zicu stavljaju oko venca odmah iza cepa tako da ne moze da se skine to je najeftinija varijanta.
 
Dobro rece ovaj momak!

Uvoze nam i prodaju sve i svasta. Napravis najsavremenije objekte i otplacujes ih do penzije. :haha:

Sve je to lepo, ali treba napraviti nesto da dobro funkcionise sa manje ::novac::
 
Copor pa u sumu ili na neku ispasu,pa ko nasi stari. To je politika nase vlade i ministra,vracanje korenima.
 
A u jesen ko ih uhvati , njegove su!
A politika nase Vlade je da nas Bioloski smanje barem za polovinu, e a toj drugoj polovini da se nametnu dazbine i za onu prvu izumrlu polovinu, pa da ih Bog vidi
 
Pa to je zdrava svinja i kvalitetno meso, taj se nije tovio samo koncentratom pa da mu meso bude masno, meko i vodnjikavo!!!! Ja i mojima dajem zelene deteline u ishrani i nema pojava kanibalizma ili nekog deficita u vitaminima i mineralima, mozda je tov malo duzi ali ja dobijem vise djubreta posle za stajnjak i zdravije svinje! (svinje pomocu bakterija u debelom crevu koriste jedan deo celuloze, a i biljna vlakna povoljno deluju na digestivni trakt)! ::namigivanje::
 
pozdrav za sve forumase zapoceo sam izgradnju nekog objekta 5*10planska namena je za prasiliste,interesuje me za 50m2 koliko prozora i kolke dimenzije da budu,ventilacija ma kazite mi sve,al kako stvari stoje bice to dobra sala za stoni tenis ili sta vec(malo sale) :D :D :D :D
 
@mladja kg,
Prof.Dr. Milan Tosic je izdao jednu knjigu pod nazivom "Objekti i oprema u svinjogojstvu", evo ti broja gde mozes da porucis, trebace ti uvek da po nesto pogledas u njoj.
011/2674-620; 063/259-375
::namigivanje::
 
francuz je napisao(la):
@mladja kg,
Prof.Dr. Milan Tosic je izdao jednu knjigu pod nazivom "Objekti i oprema u svinjogojstvu", evo ti broja gde mozes da porucis, trebace ti uvek da po nesto pogledas u njoj.
011/2674-620; 063/259-375
::namigivanje::

Da li je ima u prodaji jos?
 
@geri

Lepo je a i korisno pustiti svinje da slobodno setaju i pasu manja su ulaganja, ali bih te pitao dali imas zivinu u slobodnom kretanju i uporedi petla koji trci po vocnjaku i isprzi batak ili belo meso.
Mozda nije adekvatno poredjenje pa nam javi.
 
Pozdrav svima, imam jednog rodjaka koji hoce da gradi neki objekat, pa me sve interesuje.
Procitao sam sve sto ste pisali do sad.
Moj tast cuva svinje u sumi ima paar hektara sume i livade, pa je postavio cobanice, i jos jednu ogradu od drveta , i samo im donose vodu i po malo kukuruza inace sve ostalo se same snalaze.
Uglavnom celu povrsinu su prerile i sve pocistile. Tu ima i jednu zemunicu onako u brdu pola ukopano pola ne, i tu spavaju, ma da vidis to meso.
A cuva obicne svinje , mangulice i poludivlje svinje, sve zajedno.

ima jednog nerasta koji oko sebe ima harem i nema problema. Prase se same nema bolesti nema nista.

Jos jedan pozdrav
 
Pa lepo kao i svi sto stroje dok ne prerastu da mogu da ih drze.
Kako ti strojis ?

Ne cuva on to za prodaju, to mu je iz hobija, ima tamo firmu koja se bavi drugim stvarima i onda je poceo i to, ima dva radnika koji samo rade sa stokom.
 
Nazad
Vrh